reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe Mamy 2007 :))

Witajcie
Robiłam USG i wszystko było w porządku,te bóle to naciąganie więzadeł podobno ,mam brać nospę.Wg usg moja ciąża jest starsza o 5 dni od OM a jeszcze tydzień temu było wszystko tak samo.Widziałam bijące serduszko i ruchy super ,ale nadal boję się cieszyć.Do tej pory najstarsza moja ciąża to 9 tygodni więc jeszcze się boję.Mam straszne zaparcia ,ale takie,że tak właściwie nie powinnam nic jeść.Jak zjem cokolwiek od razu boli mnie brzuch.
Tak myślę,że powinnam zrobić następne USG w sobotę,mam nadzieję że się uda.
 
reklama
czesc dziewczyny :-)
ja tez nie miałam zadnych z podanych badan choc byłam juz raz w ciazy
derylka wszystko bedzie dobrze:tak:
 
Czesc dziewczynki,no w koncu z Wami pobede, bo te zjazdy to mnie tak wykanczaja,ze nawet do kompaczlowiek usiasc nie ma sily:baffled:

Capri, Bazylio - witajcie!!
Bazylio - pewnie,ze nie robisz krzywdy nie jedzac miesa, tylko fajnie mby bylo je czyms zastapic, pogadaj z lekrzaem i moze umow sie z dietetykiem.
Malvinko - ojoj dziekuje:zawstydzona/y: Mnie tez podoba sie to imie, ale zeby bylo jeszcze smieszniej to ja nie mam Lila tylko Lilia:-) I wlasnie Lila, Lilia sa oki;-) Jest jeszcze Lilla:baffled: oprocz Lidii i Liliany:baffled: Studiuje politologie:baffled: :wściekła/y: , specjalnosc marketing polityczny - to akurat nie jest zle na Uniwersytecie Wroclawskim, 5 rok. Czyli w czerwcu koncze:-) W koncu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!A Ty co studiujesz i gdzie??Ja mialam rok dziekanki w ciazy z Mikim dlatego jeszcze to ciagne:baffled:
Zebrra- a mam jeszcze pytanko,w ktorym tygodniu zaczelas krwawic wtedy??Przepraszam,ze sie tak dopytuje,ale tak sie martwie:zawstydzona/y: A u Ciebie bedzie wszystko oki,tylko musisz z nami pisac;-) :-) :-D Pewnie boisz sie jeszcze cieszyc, co??Ale juz zaraz Twoje obawy zostana rozdmuchane!!
Derylko - ale ja na suwaczku wlasnie widze u ciebie 9 tydzien i fasolka jest!!!To juz bedzie!!Glowka do gory!!
Paula i jak plamienia?? nie ma juz??

Kurde ja tez mam brzuch!!A w ten weekend to jeszcze tak zarlam,bo to wiadomo jak na zjezdzie,to jakas knysza, to obiad w bufecie, ech...Teraz stopuje z tym zarciem znowu!!:baffled: I tak bez paska spodnie leca z tylka w jak mam pasek to sie boje,ze za ciasne, ech...

Ja w poprzedniej ciazy tez beta nie robilaam,ale w tej,bez tego usg to bym sie nie obrazila,jakby dal skierowanie, bede dzisiaj i jutro dzwonic,co by sie zarejestrowac na usg do innej,bo oszaleje, jak dluzej go miec nie bede, wierz,ze jest wszystko dobrze,bo co innego mi zostalo:confused:
 
Prosze trzymajcie mocno kciuki za Paule, bo trafila do szpitala z mocnym krawieniem,ale na szczescie dzidzia zyje, pomodlcie sie i trzymajcie kciuki,zeby juz wszystko bylo dobrze!!!!!!!!!Pauluniu ja nie wiedzialam,bo w szkole bylam i nawet nie zagladalam, pomodle sie o dzidzie i trzymam kciuki!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
Witajcie lipcówki!
Ja też bety nie robię-po co mam się dodatkowo stresować. Co ma być to będzie:tak::tak:

Za mięsem przed ciążą specjalnie nie przepadałam-wolałam żółty ser:-p. A teraz codziennie mogę jeść boczuś Ot. Taka mała perwersja ;-);-);-)
 
Z Krystianem tez boczek wciągałam i kabanosy, teraz to własciwie na nic nie mam ochoty. Raz tylko napadło mnie na grzybki marynowane z chlebkiem posmarowanym masełkiem, ale za to o 23,30...pychota!
Stale pic mi sie chce.
Zapomniałam Wam powiedziec, ze w sobote byłam u dentysty ( w nocy strasznie mnie ósemka zaczeła bolec) Okazało sie ze jak ja rozwiercili to trzeba ja usunąć a ze to jest I trym.ciązy to nawet znieczulenia nie chcieli dac a z usunieciem radza czekac do 4/5 m-ca. A najgorsze jest to ze go zaruli sie trzeba wyjac kanaliki wszystkie a to znowu 300 złoty minimum i tylko po to aby go wyrwac.Kobieta poradziła mi aby isc na NFZ trzeba miec tylko zaswiadczenie o ciązy i wszystkie zabiegi stomatologiczne sa robione w ramach funduszu. I chyba tak zrobie bo to jest instytut Akademii Medycznej i maja swietny sprzet.
 
Malvina - betę czyli badanie krwi na obecnośc b-HCG robi się chyba głównie po to aby potwierdzic ciążę, dowiedziałam się tego czytając różne fora podczas starań o stworka. Więc gdy wyszły mi dwie kreski w teście (co swoją drogą było dość wstrząsające i ryczałam całą godzinę ;-) to poleciałam od razu na tą betę zeby mieć pewność. Test krwi jest po prostu pewniejszy niż sikany, który często oszukuje.
Dzisiaj tez byłam aby sprawdzić czy beta przyrasta (bo w pierwszych tygodniach leci do góry w ogromnym tempie) i tak jak doradziła mi Capri, sprawdziłam przy okazji progesteron. Po wyniki jadę za godzinę. Te badania chyba nie są koniecznie jesli nie ma zagrozenia ciązy. Ja jednak uwazam ze lekarze to banda konowałów - nie chcę nikogo obrazić, ale w życiu spotkało mnie nieszczęscie które tą teorię potwierdziło - i wolę po prostu chuchac na zimne, czytam duzo w internecie i sama sobie sprawdzam. Te badania są dosc drogie, dzisiaj za b-hcg + progesteron zapłaciłam 90 pln. Ale są przy nich podane normy więc mozna sobie je zinterpretować bez obecności lekarza.
Dziewczyny, w którym tygodniu (jesli ciążę liczy się od 1 dnia ostatniego okresu) widać na usg bijące serduszko? w srodę idę do ginka, ale nie było miejsca na wizytę z usg, więc zapisałam się na zwykłą.. czy to w ogóle cos potwierdzi czy tylko usg daje pewną odpowiedz?
 
Widzę, ze rozgorzała dyskusja na temat robienia badań hormonalnych w ciąży :) Ja jestem ich zwolenniczką, zleca mi je lekarz, ale chodzę prywatnie, więc muszę za nie płacić sama. Mnie one nie stresują tylko uspokajają, bo póki co wiem, ze wszystko jest ok i mam ogromną nadzieję, że tak zostanie... Mam koleżankę, której ciążę udało się uratować dzięki temu, że badała i progesteron i b-HCG... (kiedy beta przestała przyrastać, dostawała zastrzyki z pregnylu, ciąża była trudna od samego początku, musiała leżeć, ale niedługo będzie rodzić synka :)). Inne moje znajome, które chodziły do lekarza na NFZ nigdy nie dostały skierowania na te hormony. Myślę, ze warto je zrobić, ale nie można też dać się zwariować i we wszystkim trzeba mieć umiar.

Marchewa, ja bardzo bym chciała, by juz rósł mi brzuszek :)

Derylka, cieszę, ze usg dobrze wypadło i trzymam kciki za kolejne kolejne szczęśliwe miesiące :D

Paula, kochana mocno trzymam kciuki za ciebie i maleństwo!!!

Goska29, ojjj współczuję :/ tak nie lubie dentysty. Brrr!!! Ale przypomniałaś mi, ze powinnam pójść na przegląd, bo od ostatniego minęło już z 8 miesięcy.

Ja nie mam żadnych zachcianek, w ogóle prawie żadnych objawów ciążowych - tylko lekki ból piersi, no może poza tym, ze dziś o 4 rano zgłodniałam i wszamałam jogurt :D co nigdy mi sie nie zdarzło :)
 
reklama
bazylia, ja za progesteron + b-HCG płacę 48 PLN. Strasznie dużo zapłaciłaś!!! A to badanie ma za zadanie nie tylko potwierdzenie ciąży, ale również mówi nam o tym czy ciąża się dobrze rozwija. Beta powinna sie podwajać co 48 godz, minimalny przyrot to 66% co 48 godz. Zwykłe badanie na fotelu nie potwierdzi chyba jeszcze ciązy, na usg powinno byc widać pęcherzyk płodowy, a od ok 6 tyg bijące serduszko (ale to róznie u róznych kobiet i też zależne od jakości sprzętu do usg).
 
Do góry