reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Leżące fonoterolowe przyszłe mamusie

hej
ja tez wrocila ze szpitala..kroplowy i jeszcze raz kroplowy,
mam skurcze i krzyzowe bole biore cordafen,,
dostalam zastrzyki na plucka dzieciatka
dopiero 28 +3 OM dni..maly wazy 950 gram
rozwarcie na 0,5 i szew, ktory ledwo trzyma
nie daje sie leze tylko
powodzenia

Witam ;-) Od sylwestra dołaczam do tej zacnej grupy fenoterolowych mamusiek. W sylwestra rano mój maly mężczyzna zaczął sie pchać na świat. Miałam nieregularne skurcze i twardnienia brzucha. Z tym twardnieniem męczyłam sie juz od poświętach. Ale bralam relanium i nospe i bylo OK. Niestety w nocy z 30/31 juz nie podziałało. I wylądowałam na Izbie Przyjęć. Kroplówke dostałam. Moja szyjka ma 1 cm. Proponowali mi krązek ale później nikt już do tego nie wracał i porozmawiam o tym z moim ginekologiem we wtorek na wizycie. Teraz biore 8 razy 1/2 tabl. i jest OK. Leże w domku i odpoczywam. Widze że jest nas duużo...ahh te nasze maluszki..;-) ale dla nich wszystko :-)

trzymam za Was kciuki dziewczyny:tak: ja już na końcówce.... za tydzień odstawiamy Fenka, Wam też życzę dotrwania do jak najpóźniejszego tygodnia ciąży:tak:
 
reklama
Witam Was dziewczyny jestem tu nowa ale chyba moge się przyłączyc.Obecnie jestem w 17 tc. i mam otwarte ujscie na 0,5 cm dwie ciaze straciłam wiec teraz leze os 14tc. Lekaz kazal mi sie oszczedzac i prowadzic siedzaco lezacy tryb zyci a ja glupia nie zapytalam do konca co to oznacza. ostatnie dni pobolewa mnie podbrzusze i plecy sama nie wiem czy jest to normalne a wizyta za tydzień mam ogromnego pietra.
 
Witam Was dziewczyny jestem tu nowa ale chyba moge się przyłączyc.Obecnie jestem w 17 tc. i mam otwarte ujscie na 0,5 cm dwie ciaze straciłam wiec teraz leze os 14tc. Lekaz kazal mi sie oszczedzac i prowadzic siedzaco lezacy tryb zyci a ja glupia nie zapytalam do konca co to oznacza. ostatnie dni pobolewa mnie podbrzusze i plecy sama nie wiem czy jest to normalne a wizyta za tydzień mam ogromnego pietra.

Masz skróconą szyjkę też do tego?Masz założony szew lub krążek?
Moim zdaniem powinnaś jak najwięcej leżeć nie siedzieć bo macica uciska na szyjkę i powoduje jej skracanie i rozwieranie w takiej pozycji:no:
Ja co prawda nie mam rozwarcia ale mam skróconą i miekką szyjkę macicy zaczęło się 26tc a teraz skończyłam 32tc:-)więc jeszcze trochę:tak:
 
Ostatnia edycja:
Mam pytanko do doświadczonych mam z które mają peser lub szew.
26tc.lekarz stwierdził nieznaczne skrócenie szyjki(miała wtedy 3cm)i była miękka.
W 31tc stwierdził skrócenie i nadal miękka ale nie powiedział ile??? Mam wizytę za tydzień to będzie 33tc czy w tych tygodniach można jeszcze założyć szew lub krążek? Czy to jest już za późno?
 
ja tak jak patinka wróciłam ze szpitala po królówkach z fenkiem i tabletkach plus różne inne świństweka i leżenie na klockach głową w dół wypuścili nas

ale szyjki nie mam już w ogóle ratuje mnie to że nie mam rozwarcia
wizyta u mojego gina w środę

w domku leże z nogami na poduszkach i tyle czekam z każdym dniem bliżej końca:tak::tak::tak:

witam nowe przyjaciółki fenka

a ja mam od wtorku odstawiony isoptin i czuję się ok
 
ja tak jak patinka wróciłam ze szpitala po królówkach z fenkiem i tabletkach plus różne inne świństweka i leżenie na klockach głową w dół wypuścili nas

ale szyjki nie mam już w ogóle ratuje mnie to że nie mam rozwarcia
wizyta u mojego gina w środę

w domku leże z nogami na poduszkach i tyle czekam z każdym dniem bliżej końca:tak::tak::tak:

witam nowe przyjaciółki fenka


a ja mam od wtorku odstawiony isoptin i czuję się ok

Mogę wiedzieć od którego tygodnia ciąży zaczęła się tobie skracać szyjka?
Dlaczego byłaś w szpitalu? Mam nadzieje,że niczego nie przeoczę jak zacznie się coś dziać:szok:
 
w tej ciąży już w 25tygodniu byłam na porodówce ale potem się trochę uspokoiło fenek pomógł

29 grudnia miałam szyjkę 38mm a 1 stycznia NIC:wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y:
a cały czas leżę
więc ciężko powiedzieć co ma na to wpływ

a z córcią od 28tygodnia byłam bez szyjki i miałam 1,5cm rozwarcia i do 39tygodnia wyleżałyśmy:tak::tak::tak:

a na patologii byłam w tej ciąży już 6 raz:szok::szok::szok: synuś się spieszy i daje nam w kość:tak::tak::tak:
teraz zaliczyłam też porodówkę ale chyba się mały przestraszył i siedzi grzecznie
no powiedzmy że grzecznie:happy2:
 
w tej ciąży już w 25tygodniu byłam na porodówce ale potem się trochę uspokoiło fenek pomógł

29 grudnia miałam szyjkę 38mm a 1 stycznia NIC:wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y:
a cały czas leżę
więc ciężko powiedzieć co ma na to wpływ

a z córcią od 28tygodnia byłam bez szyjki i miałam 1,5cm rozwarcia i do 39tygodnia wyleżałyśmy:tak::tak::tak:

a na patologii byłam w tej ciąży już 6 raz:szok::szok::szok: synuś się spieszy i daje nam w kość:tak::tak::tak:
teraz zaliczyłam też porodówkę ale chyba się mały przestraszył i siedzi grzecznie
no powiedzmy że grzecznie:happy2:
OJEJ to przez 2 dni tak Tobie się skróciła,szok:szok: Jakieś objawy miałaś?
Ja jestem w pierwszej w ciąży i nie wiem na jakie objawy mam zwracać uwagę:-(
Czasami twrdnienie mi brzuch ale teraz jakoś rzadziej...Czy skurcze można pomyilić z zwykłymi nie groźnymi twardnieniami brzucha?
Może Ty masz taką urodę,że szyjka odmawia Tobie posłuszeństwa...Ale damy radę leżałaś w pierwszej ciąży to teraz też dotrwasz do terminu!Na kiedy masz termin? Ja na 6 marca:tak:I mam zamiar dotrwać przynajmniej do 14lutego:-)
 
OJEJ to przez 2 dni tak Tobie się skróciła,szok:szok: Jakieś objawy miałaś?
Ja jestem w pierwszej w ciąży i nie wiem na jakie objawy mam zwracać uwagę:-(
Czasami twrdnienie mi brzuch ale teraz jakoś rzadziej...Czy skurcze można pomyilić z zwykłymi nie groźnymi twardnieniami brzucha?
Może Ty masz taką urodę,że szyjka odmawia Tobie posłuszeństwa...Ale damy radę leżałaś w pierwszej ciąży to teraz też dotrwasz do terminu!Na kiedy masz termin? Ja na 6 marca:tak:I mam zamiar dotrwać przynajmniej do 14lutego:-)


ja mam termin na 9 marca:tak::tak::tak: i też do połowy lutego bym chciała się dokulać:tak:
tak do 36tygodnia by było super:tak::tak::tak: póki co każdy dzień jest ważny:tak::tak::tak:
a ciąża z córcią była moją 4 ciążą obecnie jestem w 5 bo mamy trzy ANIOŁKI

co do objawów to ja miałąm skurcze nie regularne potem coraz bardziej regularne a brzuch mi się stawia swoją drogą i miałam bóle jak na mega @:szok::szok::szok:

zapraszam na MARCÓWKI
 
reklama
ja mam termin na 9 marca:tak::tak::tak: i też do połowy lutego bym chciała się dokulać:tak:
tak do 36tygodnia by było super:tak::tak::tak: póki co każdy dzień jest ważny:tak::tak::tak:
a ciąża z córcią była moją 4 ciążą obecnie jestem w 5 bo mamy trzy ANIOŁKI

co do objawów to ja miałąm skurcze nie regularne potem coraz bardziej regularne a brzuch mi się stawia swoją drogą i miałam bóle jak na mega @:szok::szok::szok:

zapraszam na MARCÓWKI
Oki zaraz zajrze;-) Powiedz mi jak wstawia się suwczek :wściekła/y: Chyba jest ze mnie ciołek bo nie mogę jakoś tego wrzucić na forum:szok:
 
Do góry