reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Leżące fonoterolowe przyszłe mamusie

reklama
Masz skróconą szyjkę też do tego?Masz założony szew lub krążek?
Moim zdaniem powinnaś jak najwięcej leżeć nie siedzieć bo macica uciska na szyjkę i powoduje jej skracanie i rozwieranie w takiej pozycji:no:
Ja co prawda nie mam rozwarcia ale mam skróconą i miekką szyjkę macicy zaczęło się 26tc a teraz skończyłam 32tc:-)więc jeszcze trochę:tak:

Skróconej szyjki nie mam - mam otwarte ujście na opuszek.Powiedzcie mi dziewczyny czy rozwarcie się czuje ? Bo nie wiem czy jaj już sobie wkręcam ale mam wrażenie że mam coś w pochwie .nie wiem jak to opisać .Aha szwu ani krążka nie mam Podobno samo rozwarcie jest czasami normalne ważne by się szyjka nie skracała sama nie wiem .
Czy leżenie oznacza leżenie plackiem czy zrobienie sniadania jest juz zabronione .
 
Skróconej szyjki nie mam - mam otwarte ujście na opuszek.Powiedzcie mi dziewczyny czy rozwarcie się czuje ? Bo nie wiem czy jaj już sobie wkręcam ale mam wrażenie że mam coś w pochwie .nie wiem jak to opisać .Aha szwu ani krążka nie mam Podobno samo rozwarcie jest czasami normalne ważne by się szyjka nie skracała sama nie wiem .
Czy leżenie oznacza leżenie plackiem czy zrobienie sniadania jest juz zabronione .
Witaj:)
Ja już ciążę mam dawno za sobą ale miałam ciążę zagrożoną. Leżenie plackiem zależy od wielu rzeczy. Najlepiej zapytaj swojego lekarza czy masz leżeć bez wstawania nawet za potrzebą, czy nie. Ja niestety należałam do tej pierwszej grupy:no:, ale warto było co widać na załączonym obrazku:-):-):-). Mam piękną kochaną i zdrową córeczkę.
Pozdrawiam wszystkie przyszłe i obecne mamusie.
Trzymajcie się kobietki, życzę wytrwałości,cierpliwości i rozpakowania w terminie:tak::tak::tak:.
 
Mam pytanko do doświadczonych mam z które mają peser lub szew.
26tc.lekarz stwierdził nieznaczne skrócenie szyjki(miała wtedy 3cm)i była miękka.
W 31tc stwierdził skrócenie i nadal miękka ale nie powiedział ile??? Mam wizytę za tydzień to będzie 33tc czy w tych tygodniach można jeszcze założyć szew lub krążek? Czy to jest już za późno?

z tego co wiem szew zakłada się do 28tyg, potem krążek, ale w 33tyg to też może być za późno na niego... u nas na lutówkach dwie dziewczyny miały, to jednej po paru dniach wypadł, a druga po paru dniach i tak wylądowała w szpitalu...

Skróconej szyjki nie mam - mam otwarte ujście na opuszek.Powiedzcie mi dziewczyny czy rozwarcie się czuje ? Bo nie wiem czy jaj już sobie wkręcam ale mam wrażenie że mam coś w pochwie .nie wiem jak to opisać .Aha szwu ani krążka nie mam Podobno samo rozwarcie jest czasami normalne ważne by się szyjka nie skracała sama nie wiem .
Czy leżenie oznacza leżenie plackiem czy zrobienie sniadania jest juz zabronione .

zależy, to powinnaś mieć z lekarzem uzgodnione, ja na początku miałam leżeć plackiem (od 20tyg) a potem jak się wszystko w miarę uspokoiło to mogłam się ruszać ale oszczędnie (ok 28tyg)... trzeba tylko pamiętac (jak ktoś już wcześniej tutaj napisał) że siedzenie działa na szyjkę tak samo jak chodzenie!

trzymam kciuki za wszystkie mamusie, może marcówki okażą się lutówkami, to zapraszam do nas:tak: chociaż ciekawe czy ja nie stanę się styczniówką:-D jutro się wszystkiego dowiem i powiem Wam szczerze, że trochę się boję odstawienia Fenka...:sorry2:
 
spokojnie tobie już 37 tydzień leci bez fenka dacie radę:tak::tak::tak: a w 36 tygodniu mam odstawiać więc jeszcze troszkę:tak::tak::tak:

już się do niego jako tako przyzwyczaiłam i było spoko a dziś rano mnie zaczęło znowu trzepać jak po kroplówce nie wiem dlaczego???

a leżenie plackiem to leżenie plackiem ja musiałam nawet na podsuwacz się ten tego bo nie mogłam wstawać teraz mogę to wc i pod szybciutki prysznic

ale ja szyjki już nie mam ratuje mnie brak rozwarcia:tak:

ale jutro zobaczymy co się tam na dole dzieje mam wizytę i się wyjaśni czy mogę być w domku czy wracam na oddział:baffled::baffled::baffled:
 
Skróconej szyjki nie mam - mam otwarte ujście na opuszek.Powiedzcie mi dziewczyny czy rozwarcie się czuje ? Bo nie wiem czy jaj już sobie wkręcam ale mam wrażenie że mam coś w pochwie .nie wiem jak to opisać .Aha szwu ani krążka nie mam Podobno samo rozwarcie jest czasami normalne ważne by się szyjka nie skracała sama nie wiem .
Czy leżenie oznacza leżenie plackiem czy zrobienie sniadania jest juz zabronione .

Ja powiem tak...w 26tc miałam dużo leżeć i wychodzić z domu max na 1h dziennie i wracać i dalej leżeć...czasami wogóle nie wychodziłam z domu wogóle:-(no i tak szyjka mi się skróciła w 31tc:no: i teraz jakbym się nie zapytała co to znaczy oszczędzać lekarzowi to robiłabym tak samo....teraz mogę tylko po domu tzn.do Wc i jedzenie. Najlepiej się zapytaj gina co miał na myśli;-)
 
Dziewczynki tylko Wy macie jakieś leki na podtrzymanie i złagodzenie skurczy:-(
Ja nic nie mam oprócz luteiny2razy dziennie...magnez to sobie sama włączyłam i biorę na noc.
Czy to nie jest dziwne?
 
Ja też biorę Luteine od lekarza .Magnez sama zaczęłam brać i czasami no-spe jak mnie coś tam pobolewa.
W poniedziałek mam wizytę i czekam z niecierpliwością czy coś z moją szyjką się zmieniło - mam nadzieje że nic :) Ostatnimi dniami poczułam ruchy dzidzi ( nie znam jeszcze płci) może w poniedziałek się dowiem.
 
reklama
No właśnie luteina to jest na przedwczesne skurcze też tak??
Lekarz ostatnio przepisał mi 2 opakowania,które mam zużyć i potem już nic...bo mi się wydaje,że na podtrzymanie ciąży...a jeżeli są twardnienia brzucha to źle przy krótkiej szyjce i powinnam chyba coś mieć...
 
Ostatnia edycja:
Do góry