reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Leżące fonoterolowe przyszłe mamusie

Dziewczynki mam pytanko:-) Biorę fenoterol 8x1/2tabl. i mimo to mam twardy brzuch jak wstaję do ubikacji:szok: Jak leżę to mam miękki tylko jak wstaje...Czasem też jak odwracam się na drugi bok to też robi mi się twardy...Czy może tak być mimo brania tego leku czy może mam za małą dawkę? Biorę Fenoterol od 2 dni bo mam rozwarcie na palec:-(
 
reklama
Dziewczynki mam pytanko:-) Biorę fenoterol 8x1/2tabl. i mimo to mam twardy brzuch jak wstaję do ubikacji:szok: Jak leżę to mam miękki tylko jak wstaje...Czasem też jak odwracam się na drugi bok to też robi mi się twardy...Czy może tak być mimo brania tego leku czy może mam za małą dawkę? Biorę Fenoterol od 2 dni bo mam rozwarcie na palec:-(


hej nadia

może tak być ja biorę po 1 tabletce oprócz tego no-spe relanium magnez i też brzuchol twardnieje :baffled: a ja fenka biorę już jakiś 5-6 tydzień:tak::tak::tak:
a co do dawki to każdy lekarz mówi inaczej
poza tym np ja mam w 36tyg odstawić fenka
tobie już też dużo nie zostało:tak::tak::tak:
damy radę
 
ah dziewczyny ja jeszcze 4 tygodnie...juz sie zaczynam troszke denerwować. Ciekawa jestem jak mój organizm zareaguje na odstawienie leków.
Rybko dzisiaj o Tobie myślałam i już chciałam szukać Twojego numeru kom na zamkniętym zeby sms wysłać bo byłam ciekawa jak tam wy...ale ciesze sie że jeszcze się trzymacie. Ciekawe kiedy nas wezmie po odstawieniu leków...;-)
 
Dziewczynki mam pytanko:-) Biorę fenoterol 8x1/2tabl. i mimo to mam twardy brzuch jak wstaję do ubikacji:szok: Jak leżę to mam miękki tylko jak wstaje...Czasem też jak odwracam się na drugi bok to też robi mi się twardy...Czy może tak być mimo brania tego leku czy może mam za małą dawkę? Biorę Fenoterol od 2 dni bo mam rozwarcie na palec:-(

też tak miałam:tak: mimo tabletek twardniał przy każdym ruchu... ale miałam też dwa razy zwiększana dawkę...

ja nadal w dwupaku... równo tydzień po odstawieniu fenka miałam mocne skurcze, na ktg wychodziły regularne w okolicach 60 czasem 80, ale co z tego jak rozwarcie na opuszek.. mimo że to drugie na 3 palce (nigdy nie wiem kiedy chodzi o kanał wewnętrzny), wód mało (AFI 4), szyjka skrócona, mały już główką przyparty do wchodu,, łożysko 3 stopnia... wróciłam do domu i czekam... już 2 dzień bo wszystko się uspokoiło, nawet brzuszek nie pobolewa... ciekawe jak się historia potoczy:tak:
 
też tak miałam:tak: mimo tabletek twardniał przy każdym ruchu... ale miałam też dwa razy zwiększana dawkę...

ja nadal w dwupaku... równo tydzień po odstawieniu fenka miałam mocne skurcze, na ktg wychodziły regularne w okolicach 60 czasem 80, ale co z tego jak rozwarcie na opuszek.. mimo że to drugie na 3 palce (nigdy nie wiem kiedy chodzi o kanał wewnętrzny), wód mało (AFI 4), szyjka skrócona, mały już główką przyparty do wchodu,, łożysko 3 stopnia... wróciłam do domu i czekam... już 2 dzień bo wszystko się uspokoiło, nawet brzuszek nie pobolewa... ciekawe jak się historia potoczy:tak:

Qrcze i tak się martwimy czy donosimy nasze kochane dzieci do bezpiecznego terminu a tutaj nic u Ciebie teraz nie chce się ruszyć z tą szyjką:confused: Ale już nie długo będziesz tuliła swoje maleństwo:tak:
Dziękuje za odpowiedź:blink:
 
hej nadia

może tak być ja biorę po 1 tabletce oprócz tego no-spe relanium magnez i też brzuchol twardnieje :baffled: a ja fenka biorę już jakiś 5-6 tydzień:tak::tak::tak:
a co do dawki to każdy lekarz mówi inaczej
poza tym np ja mam w 36tyg odstawić fenka
tobie już też dużo nie zostało:tak::tak::tak:
damy radę
Dziękuje za odpowiedź rybko;-) Pobiorę jeszcze z tydzień w takich dawkach Fenka poobserwuje swój brzuch i jak nadal tak będę miała to zadzwonię do gina, może mi zwiększy dawkę:cool2:Ale czy na ostatni tydzień się opłaci to niewiem:confused:Zobaczymy.
 
ah dziewczyny ja jeszcze 4 tygodnie...juz sie zaczynam troszke denerwować. Ciekawa jestem jak mój organizm zareaguje na odstawienie leków.
Rybko dzisiaj o Tobie myślałam i już chciałam szukać Twojego numeru kom na zamkniętym zeby sms wysłać bo byłam ciekawa jak tam wy...ale ciesze sie że jeszcze się trzymacie. Ciekawe kiedy nas wezmie po odstawieniu leków...;-)
He,he nigdy niewiadomo można urodzić zaledwie kilka dni po odstawieniu(ja tak bym chciała:tak:) ale jeszcze przenosić ciąże :szok: Ale sądzę,że lepiej przenosić ciąże niż byśmy miały teraz urodzić patinko;-)
 
Witam Was.

Czy można dołączyć do Waszego grona?

Dzisiaj zaczęłam 25 tydzień ciąży. Ponad tydzień temu założyli mi szew na szyjce - bo nie dosć, że się skraca to jeszcze otwiera się od środka:-( Na USG wyglada to nie ciekawie. Szyjka ze szwem ma 22mm, od dwóch tygodni biorę fenoterol (3x1), asmag forte... Strasznie się boję czy dotrwam... oczywiście mam nadzieję, że tak... Powiedzcie mi proszę jakie skurcze sa niebezpieczne... bo ja mam takie, które wyczuwam bez dotykania brzucha jak leżę - tych mam mniej ale mam też takie, że czuję dopiero jak dotknę rękami brzucha i tych mam więcej ale ciagle nie chcę rąk na tym brzuchu trzymać bo to też nie dobrze. Leżę sobie i mam nadzieję, że dotrwam do kwietnia chociaż...
 
Witam Was.

Czy można dołączyć do Waszego grona?

Dzisiaj zaczęłam 25 tydzień ciąży. Ponad tydzień temu założyli mi szew na szyjce - bo nie dosć, że się skraca to jeszcze otwiera się od środka:-( Na USG wyglada to nie ciekawie. Szyjka ze szwem ma 22mm, od dwóch tygodni biorę fenoterol (3x1), asmag forte... Strasznie się boję czy dotrwam... oczywiście mam nadzieję, że tak... Powiedzcie mi proszę jakie skurcze sa niebezpieczne... bo ja mam takie, które wyczuwam bez dotykania brzucha jak leżę - tych mam mniej ale mam też takie, że czuję dopiero jak dotknę rękami brzucha i tych mam więcej ale ciagle nie chcę rąk na tym brzuchu trzymać bo to też nie dobrze. Leżę sobie i mam nadzieję, że dotrwam do kwietnia chociaż...
Witam jasne,że możesz;-)
Mi się wydaję,że bardziej niebezpieczne są skurcze te które wyczuwasz bez dotykania brzucha:confused:ale ja ekspertem od skurczów nie jestem:cool2: Ja dopiero fenoterol biorę od 3 dni a mam twardnienia brzucha ale ich nie czuję jak leżę tylko jak dotknę brzucha to wiem,że są:wściekła/y: jedynie czuję,że brzuch mi się napina jak wstaje do WC lub do kuchni lub odwracam się na drugi bok...
Kochana nie martw się na zapas ja "chodziłam" z skróconą szyjką i miękką od 26tc. i jakoś turlam się do teraz dopiero w 33tc zrobiło mi się rozwarcie i dostałam fenoterol...Ty masz jeszcze szew to on Ciebie jeszcze zabezpiecza:tak: A ja go nie mam i cały czas mam strach,że robi mi się dalej rozwarcie od tych twardnień:-(
 
Ostatnia edycja:
reklama
Qrcze i tak się martwimy czy donosimy nasze kochane dzieci do bezpiecznego terminu a tutaj nic u Ciebie teraz nie chce się ruszyć z tą szyjką:confused: Ale już nie długo będziesz tuliła swoje maleństwo:tak:
Dziękuje za odpowiedź:blink:

ja chyba będę w tej grupie dziewczyn które przenoszą:baffled: a tak się bałam że urodzę pierwszej nocy po odstawieniu:-D

Pobiorę jeszcze z tydzień w takich dawkach Fenka poobserwuje swój brzuch i jak nadal tak będę miała to zadzwonię do gina, może mi zwiększy dawkę:cool2:Ale czy na ostatni tydzień się opłaci to niewiem:confused:Zobaczymy.

dobre rozwiązanie:tak: ale jakby się coś jeszcze działo to nie czekaj tego tygodnia tylko działaj wczesniej:tak:mi się skurcze zwiększyły pod koniec a już nie zlecał większych dawek tylko kazał jeszcze abrdziej uważać na siebie.. no ale zobaczymy jak sie będzie sprawa miała u Ciebie...

Strasznie się boję czy dotrwam... oczywiście mam nadzieję, że tak... Powiedzcie mi proszę jakie skurcze sa niebezpieczne... bo ja mam takie, które wyczuwam bez dotykania brzucha jak leżę - tych mam mniej ale mam też takie, że czuję dopiero jak dotknę rękami brzucha i tych mam więcej ale ciagle nie chcę rąk na tym brzuchu trzymać bo to też nie dobrze. Leżę sobie i mam nadzieję, że dotrwam do kwietnia chociaż...

z tymi skurczami to róznie, chyba ciężko powiedziec które sa gorsze bo ani jednych ani drugich w tym tyg ciąży nie powinno być... i na pewno dotrwasz!! trzymam kciuki:tak: ja się od 20tyg martwiłam że za wcześnie urodzę, a teraz proszę - mały się nie śpieszy mimo, ze wszystko gotowe:-D u ciebie na pewno też będzie dobrze:tak: aaa i wiesz że siedzenie działa na szyjkę tak samo jak chodzenie?? trzymaj się, pozdrawiam!
 
Do góry