reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Laktacja

reklama
kelts pisze:
pytanko male mam. byc moze byla juz o tym mowa w tym watku ale cos znalezc nie moge: czy moge odciagac mleko i "zbierac" je przez caly dzien? mala wypija sporo wiec po karmieniu nie odciagne tyle zeby wystarczylo do jednego zamrozenia.
nie odciagalam dotad pokarmu wiec nie wiem tez ile moze byc on przechowywany w takim lidowkowym zamrazaniku (z osobnymi drzwiczkami)???????
Kelts i inne dziewczyny które się pytały:
Info ze strony Komitetu Upowszechniania Karmienia Piersią:
- do 12 godzin w temperaturze pokojowej
- do 48 godzin w lodówce (+3 do +8 stopni)
- do 1 miesiąca w temperaturze -10 stopni
- do 6 miesięcy w temperaturze -18 do -20 stopni

(Także trzeba sprawdzić jaką temperatue mają Wasze zamrażarki, bo jedna drugiej nie równa.)

Każde naczynie z pokarmem powinno być oznakowane. Pokarm należy ogrzewać wstawiając pojemnik do naczynia z ciepłą wodą. Mleko rozmrożone należy zużyć w ciągu 9 godzin, nie wolno powtórnie zamrażać. Nie powinno się mieszać pokarmu rozmrożonego ze świeżym.

Ale jak się zbiera to można z kilka odciągnięć, tylę, że ja od razu wkładam pokarm do lodówki.


 
kasianka pisze:
Pytia a laktator aventu masz ręczny czy elektryczny??? i czy jesteś z niego zadowolona???

Mam Avent Isis, ręczny. Jestem zadowolona, aczkolwiek na pewno elektrycznym odciąganie szło by szybciej i wymagało mniejszego wysiłku. Ale jak kupowałam laktator (zaraz po wyjściu ze szpitala) to nie planowałam, że będę aż tyle odciągać. Kupiłam, żeby sobie ulżyć w nawale mlecznym. Zresztą, elektryczne raczej i tak bym nie kupiła, bo z Aventu trzeba wydać ok. 300 zł, jak dla mnie to trochę za dużo.
Ale przy odrobinie cierpliwości i samozaparcia i ręcznym można sporo wyciągnąć.
 
Kaśka, nie wiem, ja ufam temu co wyczytałam na tamtej stronie no i potwierdziła to moja znajoma - konsultantka laktacyjna. Poza tym mleko trzymane w lodówce przez 24 h często daję małemu i nic mu po nim nigdy nie było, więc wnioskuję, że chyba było ok :) No ale na pewno im krócej tym lepiej!
 
moja mała szczypawka zrobiła sobie z mojego biustu zabawkę, podczas karmienia non stop mnie szczypie...moje piersi są w stanie krytycznym nie dość,że bolą to jeszcze leci z nich krew:( nie wiem co mam z tym zrobić....
 
maga, może spróbuj podtrzymywać Jagódce rączki w czasie karmienia, żeby tak nimi nie machała? No chyba że cię dziąsełkami szczypie ;D Ja czasem też muszę Jaśka przy karmieniu ujarzmiać;)
 
maga_86 pisze:
moja mała szczypawka zrobiła sobie z mojego biustu zabawkę, podczas karmienia non stop mnie szczypie...moje piersi są w stanie krytycznym nie dość,że bolą to jeszcze leci z nich krew:( nie wiem co mam z tym zrobić....

jeżeli chodzi o same piersi - to kup krem lub maść bepanthen - dość szybko pomaga goić

jak nie możesz przytrzymać rączek , to spróbuj odseparować Małą od siebie np tetrą - ja tak czasami robię z Bartkiem.

 
reklama
Maga - możesz też spróbować dać jej w łapkę chusteczkę higieniczną - jeśli pieluszka nie wypali
 
Do góry