reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

L4, zasiłki, urlopy wypoczynkowe, wychowawcze , macierzyńskie

I w tym momencie Oswiata gora ;-) Ja bede miala wiecej tego wypoczynkowego urlopu (chyba 8 tygodni) :-) Potem 2 miesiace wychowawczego biore, a od lutego do pracy :-)
 
reklama
ja już urlop wypoczynkowy i 2 dni opieki mam wypisane - 17 pazdziernika miałabym wrócić do pracy:wściekła/y:
ale wypiszę wniosek o urlop wychowawczy do końca sierpnia przyszłego roku, mam nadzieję, że jakoś sobie poradzimy...
 
jak to jest z wnioskiem o urlop wychowawczy - trzeba podawac termin do kiedy się chce? po co? no i czy trzeba sie go trzymac? a co jesli sie wczesniej chce z niego wrocic? a co jesli chce sie go wydluzyc? jak jest traktowany urlop wychowawczy z punbktu widzenia stazu pracy - wliczany czy nie?
 
Joanka,można wszystko,tzn-wniosek o wychowawczy trzeba dostarczyc 2 tyg przed rozpoczęciem wychowawczego.Tzreba w nim napisać na jaki czas i dane dziecka na które bierzesz.Ale jeśli chcesz wrócić wcześniej,to piszesz na miesiąc przed powrotem wniosek o powrót (czy informację o przerwaniu wychowawczego) i pracodawca nie może się na ten powrót nie zgodzić.Ale tak myślę,że bezpieczniej jest mieć wycjowawczy i np pracować na 1/2 etatu czy na um.zlec.-mozna pracować i nie trzeba o tym informować swojego pracodawcy.Pracodawca może Cię odwołać z wychowawczego,jeśli trwale zaprzestaniesz samodzielnej opieki nad dzieckiem.Ja myślę o takim rozwiązaniu z wychowawczym,a co do opieki,to jeśli nie ja,to dzieckiem będzie się zajmował ojciec dziecka,więc nie powinno być problemów.Problemy mogą być,jeśli oddamy dziecko do żłobka i ktoś doniesie uprzejmie ;-) lub gdy niania będzie rodziną pracodawcy :-p
 
Mi macierzyński kończy się 12 wrzesnia, Potem urlop wypoczynkowy i do końca roku mam zamiar wziąć wychowawczy, od nowego roku do pracy wracam. Takie mam plany zobaczymy co z nich wyniknie.
 
czy orientujecie sie jak to jest z zalozeniem wlasnej firmy - np w trakcie wychowawczego (tyle sie teraz trabi o aktywizacji kobiet albo mlodych matek a wlasna firme latwiej pogodzic z wychowaniem dzidzi niz etat):
1 - czy sa jakies fundusze/ dofinansowanie/ preferencyjne warunki dla startujacych - jesli tak to na jakich warunkach i gdzie sie to zalatwia
2 - czy mozna cos wyciagnac w ramach funduszy uninych - na jakich warunkach i gdzie sie to zalatwia?
dzieki z gory
 
Joanka bedąc na wychowawczym dorabiac napewno mozesz, nie wiem jak to dokładnie wygląda z własną działalnościa. A fundusze na początek to wiem ze kiedyś urząd pracy dawał, ale osoba musiała byc bezrobotna
 
W piątek skończył mi sie macierzyński, a od poniedziłaku mam zwolnienie od ginekologa do końca miesiąca, później wezme jeszcze ze 2 miesiące dopiero wypoczykowy. Także do pracy musiałabym wrócic pod koniec lutego
 
A ja do końca września mam macierzyński, a do końca sierpnia przyszłego roku biorę wychowawczy. Właśnie będę pisała wniosek:-D
 
reklama
czy orientujecie sie jak to jest z zalozeniem wlasnej firmy - np w trakcie wychowawczego (tyle sie teraz trabi o aktywizacji kobiet albo mlodych matek a wlasna firme latwiej pogodzic z wychowaniem dzidzi niz etat):
1 - czy sa jakies fundusze/ dofinansowanie/ preferencyjne warunki dla startujacych - jesli tak to na jakich warunkach i gdzie sie to zalatwia
2 - czy mozna cos wyciagnac w ramach funduszy uninych - na jakich warunkach i gdzie sie to zalatwia?
dzieki z gory
mój brat (facet- więc nie na wychowawczym) dostał z unii dodatcję na założenie firmy 12 albo 14 tys. musiał napisać biznes plan -ale to nie jest trudne, jak się wie co się chce robić , oni dają druki do wypełnienia , robią szkolenia w tym zakresie - on był zarejestrowany w urzędzie pracy jako bezrobotny - ale kase dostał - dziś świetnie mu idzie
 
Do góry