reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

L4, zasiłki, urlopy wypoczynkowe, wychowawcze , macierzyńskie

Dziewczyny jak to jest? Mam macierzyński do 1 października, ale nie wiem czy mam brać wypoczynkowy zaległy najpierw czy od razu wychowawczy? Gdzieś mi sie o uszy obiło zeby wziąć wychowawczy bo na wypoczynkowym mogą mnie zwolnić a z tego co pamietam to chyba ekwiwalent za urlop jest korzystniejszy niż płaca na nim nie? prosze bardzo jak wiecie coś to napiszcie bo jutro musze iść to załatwić:shocked2:
 
reklama
Dziewczyny jak to jest? Mam macierzyński do 1 października, ale nie wiem czy mam brać wypoczynkowy zaległy najpierw czy od razu wychowawczy? Gdzieś mi sie o uszy obiło zeby wziąć wychowawczy bo na wypoczynkowym mogą mnie zwolnić a z tego co pamietam to chyba ekwiwalent za urlop jest korzystniejszy niż płaca na nim nie? prosze bardzo jak wiecie coś to napiszcie bo jutro musze iść to załatwić:shocked2:

nie wiem, czy moga zwolnic na urlopie - ale wydaje mi sie ze nie, bo pracownik musi byc obecny w pracy, aby wreczyc mu wypowiedzenie
1 - jezeli pojdziesz od razu na wychowawczy to przepadnie ci czesc wypoczynkowego za ten rok za czas, w ktorym bedziesz na wychowawczym - w tym przypadku 3 miesiace z 12 czyli 3/12*26 (lub 20) = ok. 6 dni - czyli za tyle nie dostaniesz ekwiwalentu, bo urlop nie nalezy sie za okres pozostawania na wychowawczym
2 - poza tym - ekwiwalent nalezy sie jak nie ma mozliwosci wykorzystania urlopu w czasie obowiazujacej umowy o prace - a w tym przypadku urlop ci nie przepadnie, bedzie tylko zalegly do wykorzystania jak wrocisz z wychowawczego, a ekwiwalent dostaniesz pod warunkiem ze sie zwolnisz (bo z wyjatkiem plajty i zwolnien grupowych pracodawca nie moze cie zwolnic na wychowawczym) i nie bedzie juz mozliwosci odebrania go - bo okres wypowiedzenia bedzie krotszy od naleznego urlopu
3 - kobiety na macierzynskim powinny pisac wniosek o udzielenie przyslugujacego urlopu wychowawczego i bezposrednio po nim (koniecznie slowko "bezposrednio" musi byc we wniosku) urlopu wychowawczego w terminie od... do ...(podac termin)
- pracodawca musi wtedy udzielic urlopu wypoczynkowego w calosci (bez mozliwosci odwolania z niego pracownicy) i musi sie zgodzic na wychowawczy (w przypadku umow na czas okreslony wyhcowawczy trwa maksymalnie do czasu terminu umowy)
4 - kasa za urlop i ekwiwalent sa takie same w wysokosci

aha - wszystkie madrosci wyczytalam na :: Zobacz Forum - Urlop macierzy�ski i wychowawczy
 
zaległy wypoczynkowy wybrać,bo jest płatny (w końcu dlaczego masz stracić?) i dwa tygodnie przed końcem wypoczynkowego (najpóźniej 2tyg.) dostarczyć pracodawcy wniosek o wychowawczy,który jest bezpłatny.
 
zaległy wypoczynkowy wybrać,bo jest płatny (w końcu dlaczego masz stracić?) i dwa tygodnie przed końcem wypoczynkowego (najpóźniej 2tyg.) dostarczyć pracodawcy wniosek o wychowawczy,który jest bezpłatny.

betka - jezeli nie zlozy od razu wniosku o wychowawczy to w przypadku pracodawcy-swini (zalezy jaki jest) moze jej nie udzielic wypoczynkowego w calosci a w trakcie moze ja przywolac z urlopu
 
pewnie tak.no,ja mam teraz dylemat-przemyślałam sobie,że dobrze by było tak ze 2tyg.wcześniej wrócic z wypoczynkowego,bo co będzie,jeśli mała zachoruje?muszę mieć zapas.wcale nie chciałam wracać,ale mam propozycję-najpierw na mgr farm.,a od stycznia na kierownika.i grzechem byłoby nie skorzystać.i nie tylko grzechem dla mnie,ale i dla dziecka,bo ono kosztuje,a ja-matka wariatka,jka wpadam do smyka,to zostawiam po 150zł.teraz dojdą butki,srutki,pierdutki,a ja mam szansę na spokojnie się dogadać,bo oprócz tego,że wrocę do pracy,to jeszcze znienię spółkę (czyli porozumienie stron i reszta urlopu zostanie) i koordynatora :-D z tego najbardziej się ciesze bo Adaś był taki typowy cham,a Piotr (drugi koordynator) jest zupełnie inny-Adaś mi "nie przypadł do gustu",a z Piotrem dobrze mi się rozmawia,bez stresu.jedno mnie tylko zastanawia-czy Adaś nie pozbyl sie mnie dlatego,że bał się,że drugi raz zajdę w ciążę,a tak to nie będzie jego problem.no i teraz to dopiero mam dylemat,bo po przemyśleniu z mężem stwierdziliśmy,że ok,ciąża za rok,jak się uda to październik->poród w lipcu :tak: a jak nie,to też będzie dobrze :-) moja była kierowniczka Adasiowi kiedyś tak tłumaczyła,że ona mi się nie dziwi,że na to chorobowe poszłam,bo to pierwsze i być może jedyne dziecko (z racji wieku).ale wiecie-som fpatki przypatki :-p:-D nawet,jeśli to plan,to zawsze można powiedzieć,że wpadka.ale tak spokojnie,za rok.i póki co to sobie wypoczęłam za wszystkie czasy i jakoś już nie tęsknię za chorobowym :-p ale wszystko ustalę z koordynatorem w przyszłym tygodniu.no,to jak się znajdę tam,gdzie będę,to chyba entliczek-pętliczek-na mnie wypadnie bezpośredni nadzór nad szczepionkami (dostępność,wstrzymania, wycofania) i lekami,ktore będziecie stosowały :-D chyba założę kącik "Betka radzi" czy "porady zdrowotne Betki" i tam będę odpowiadać na pytania i pomagać,jeśli ktoś czegoś będzie potrzebiował (tak,jak Krupka kiedyś potrzebowala,ale to nie ja jej pomogłam,tylko Aletka),bo teraz będę miala pełen dostęp do hurtowni i informacji :tak:
 
Dziewczyny czy któras z was ma moze jakis wzór wniosku o udzielenie urlopu wychowawczego, muszę napisać dzisiaj a nie wiem jak sie za to zabrać?
 
nie wiem, czy moga zwolnic na urlopie - ale wydaje mi sie ze nie, bo pracownik musi byc obecny w pracy, aby wreczyc mu wypowiedzenie
1 - jezeli pojdziesz od razu na wychowawczy to przepadnie ci czesc wypoczynkowego za ten rok za czas, w ktorym bedziesz na wychowawczym - w tym przypadku 3 miesiace z 12 czyli 3/12*26 (lub 20) = ok. 6 dni - czyli za tyle nie dostaniesz ekwiwalentu, bo urlop nie nalezy sie za okres pozostawania na wychowawczym
2 - poza tym - ekwiwalent nalezy sie jak nie ma mozliwosci wykorzystania urlopu w czasie obowiazujacej umowy o prace - a w tym przypadku urlop ci nie przepadnie, bedzie tylko zalegly do wykorzystania jak wrocisz z wychowawczego, a ekwiwalent dostaniesz pod warunkiem ze sie zwolnisz (bo z wyjatkiem plajty i zwolnien grupowych pracodawca nie moze cie zwolnic na wychowawczym) i nie bedzie juz mozliwosci odebrania go - bo okres wypowiedzenia bedzie krotszy od naleznego urlopu
3 - kobiety na macierzynskim powinny pisac wniosek o udzielenie przyslugujacego urlopu wychowawczego i bezposrednio po nim (koniecznie slowko "bezposrednio" musi byc we wniosku) urlopu wychowawczego w terminie od... do ...(podac termin)
- pracodawca musi wtedy udzielic urlopu wypoczynkowego w calosci (bez mozliwosci odwolania z niego pracownicy) i musi sie zgodzic na wychowawczy (w przypadku umow na czas okreslony wyhcowawczy trwa maksymalnie do czasu terminu umowy)
4 - kasa za urlop i ekwiwalent sa takie same w wysokosci

aha - wszystkie madrosci wyczytalam na :: Zobacz Forum - Urlop macierzy�ski i wychowawczy
Joanko, Betko-dziękuję wam bardzo. no to składam wniosek o wypoczynkowy a potem na wychowawczy. Będę pamiętać o słowie "bezpośrednio". Niestety moja umowa kończy się po roku wychowawczego, więc potem dostanę tylko ekwiwalent za te 6 dni:-p, kurde skąd pieniądze brać na te wszystkie cudności "niezbędne" dla maluszka?
 
reklama
Do góry