reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

L4, zasiłki, urlopy wypoczynkowe, wychowawcze , macierzyńskie

Ja od dziś jestem na wypoczynkowym do 19 X potem jeszcze dwa dni opieki i na wychowawczy na jakieś trzy miesiące.
A wniosek napisałam tak: tylko go jeszcze nie złożyłam bo czekam na podpis męża.

data
Pracownik




FIRMA







Wniosek o udzielenie urlopu wychowawczego

Na podstawie art. 186 kodeksu pracy wnoszę o udzielenie mi urlopu wychowawczego w wymiarze .............., w okresie od dnia ..................r. do dnia ...................r. w celu sprawowania osobistej opieki nad dzieckiem (imię i nazwisko), urodzonym dnia .......................... Jednocześnie informuję, że dotychczas na moje dziecko nie korzystałam z urlopu wychowawczego.



................................................




Oświadczenie drugiego z rodziców dziecka


Ja (imię i nazwisko) oświadczam, iż w okresie od .........................r. do .................r. nie mam zamiaru korzystać z urlopu wychowawczego na ww. dziecko



...............................................
 
reklama
można napisać na rok,potem przedłużyć,ale-to ważna informacja-urlop wypoczynkowy mozna podzielić na 3 części,tylko na trzy.nie muszą byc równe 9rok/rok/rok),mogą byc 1/2 roku,1/2 roku i 2 lata lub inne dowolne kombinacje.
 
Witam,
czytałam właśnie że urlop można wykorzystać maksymalnie w 4ratach i nie później niż do 4 roku życia dziecka,
ale pytanie mam inne bo nie mogę znaleźć na ten temat informacji
jeśli po urlopie wychowawczym wrócę do pracy to czy nadal przysługuje mi urlop wychowawczy, jeśli np po roku będę chciała przejść
proszę pomóżcie
 
koralik,w kazdej chwili,przed ukonczeniem przez dziecko 4r.z.,mozesz pojsc na wychowawczy.no,tylko oczywiscie jesli pojdziesz jak dziecko bedzie mialo dwa latka,to tylko 2 lata mozesz wykorzystac.
 
reklama
Betko
dziękuję bardzo za odpowiedź
nie chciałam wracać do pracy ale mój pracodawca jest teraz w takiej sytuacji że potrzebuje pomocy i ja chciałam mu ją zaoferować zwłaszcza że bardzo mi pomógł kiedy byłam w ciąży
bardzo dziękuję i pozdrawiam
również jestem majówką:-)
 
Do góry