reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

L4, zasiłki, urlopy wypoczynkowe, wychowawcze , macierzyńskie

No to przynajmniej jedna sprawa jasna! dzięki kacperku. :-)

Ale żeby nie dać kobiecie, która leży w szpitalu zwolnienia nie mieści mi się w głowie :no:
 
reklama
ja juz jestem zielona i zdezorientowana w tym wszystkim,to co gdzie ja mam teraz isc i sie wykłucac?:no:nikt sie mnie nie pytał czy chce isc wczesniej na macierzynski:wściekła/y:ale jestem wsciekła,ale teraz to juz nic nie zrobie?nawet jakbymposzła do swojego gina to chyba nic nie wskoram,chociazby po opieke dla meza ale teraz to juz po wszystkim:no:
 
Ale żeby nie dać kobiecie, która leży w szpitalu zwolnienia nie mieści mi się w głowie :no:
mi też się to nie mieści w głowie.
Tak swoją drogą to wydaje mi się to chore. Leżąc w szpitalu nie jesteś w pracy, nie masz zwolnienia - czyli masz nieobecność nieusprawiedliwioną.

Pytałam się u siebie w kadrach (raz trafiłam jak zadzwoniłam na normalną babkę i wykorzystałam okazję), jak to jest ze świadczeniem rehabilitacyjnym, tzn co się dzieje do czasu gdy zus nie wyda decyzji. Usłyszałam że na podstawie l4 mam nieobecność usprawiedliwioną, lecz bez prawa do wynagrodzenia. A w takiej sytuacji jak Żyrafka? Dziwne to co zrobili.

A to zdanie co znalazłam w artykule na bb:
Przesłanką do nabycia prawa do urlopu macierzyńskiego jest odpowiednio zaawansowany stan ciąży, co w praktyce oznacza dwutygodniowy termin przed planowanym terminem rozwiązania. Ważne, aby w tym miejscu podkreślić, iż skorzystanie z urlopu macierzyńskiego przed porodem nie jest obowiązkiem, lecz prawem przyszłej mamy.

Całość jest na https://www.babyboom.pl/ciaza_i_porod/porod_i_polog/urlop_macierzynski.html
 
Krupka - dzieki. jestem spokojniejsza. w razie czego to cos wymyslimy. wezme wszystko co sie da, co moze byc pomocne dla okreslenia czy jestem ubezpieczona czy nie.


 
na stronie funduszu jest link "ubezpieczeni" i tam sie wstukuje pesel i sprawdza,czy sie jest ubezpieczonym,czy nie-przynajmniej tak jest w pomorskiem.
 
U mnie w pracy książeczkę wyrabiają od ręki. Przynosisz tylko zdjęcie, oni mają druki, więc trzeba tylko to zdjęcie wkleić, wpisać dane, podstęplować i z głowy.
Miałam nadzieję, że ta opieka to jednak 100% :-( Pewnie mój mąż będzie wolał wziąść urlop i nie tracić kasy.
 
Czesc jestem tu nowa i mam to was pytanie.

Chcialam sie dowiedziec o zwolnieniu po porodzie dla meza - dodam ze maz pracowal 3 miesiace ( okres probny) i przedluzyli mu umowe.

I zwiazku z tym czy dostanie po porodzie - dodam rowniez ze mam miec cesarke i slyszalam ze dostaja mezowie zwolnienie - ale chcialam sie upewnic.

Z gory dziekuje
 
reklama
Do góry