reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

L4, zasiłki, urlopy wypoczynkowe, wychowawcze , macierzyńskie

Ja własnie dzisiaj zlożyłam hurtowo podania o wszystko co mi się należy :-):tak::-)
Podanie o urlop wypoczynkowy, który muszę wykorzystać w całości przed wychowawczym.
Urlop wychowawczy do 2 stycznia 2009r. (potem przedlużam do pełnych trzech lat) :-)
i 2 dni opieki nad dzieckiem :-)

Ale muszę powiedzieć, że mój zakład pracy ladnie mnie załatwil podczas mojej nieobecności w trakcie urlopu macierzyńskiego.
Otóż dowiedzialam się , że zostałam dzisiaj przeniesiona do innego wydziału (bez mojej wiedzy, zgody i jakiejkolwiek konsultacji ze mną) .
Po tym co mi zrobili nie sądzę, żebym wróciła tam do pracy.
Mąż powiedzial, że pomyślimy coś innego - i bardzo dobrze :tak::-)

Ładnie się traktuje młodą matkę prawda???

Ale mam ich gdzieś :-p
 
reklama
czy ja juz pwinnam pisac o wychowawczy? a jest obowiązkowe wykorzytsanie urlopu? bo ja mam na pieńku z moim pracodawcą (nie wiem czy pamiętacie - weksel na 5tys za braki inwentaryzacyjne) i nie wiem co robc.
 
NIe wiem czy jest obowiązkowe u mnie napisali że trzeba wykorzystać wypoczynkowy. O wychowawczy należy złożyć wniosek na 2 tyg wcześniej ale można tez wcześniej.
 
Widzę ze tylko ja poszłam na zwolnienienie zamiast pisac wnioski o urlopy.
Będziecie miały płatny wychowawczy? Ja niestety się nie załapałam:-:)-(gdyby tak było to bym siedziała w domku 3 lata.
 
NO to mozna by zebrac "w kupe" ktore miasta wymagaja nr PESEL do wyplacenia becikowego. We Wrocławiu wymagają.
2 becikowe nalezy sie tym, ktorzy nie przekraczaja dochodu 504zł. na członka rodziny.
 
Amoje pytanie brzmi:
czy jak wezme urlop wychowawczy w macierzystej firmie to czy moge podjac prace w innej firmie ale o mniejszym wymiarze godzin ? i czy to moze byc umowa o prace na czas okreslony ??
i co rozumiecie przez takie zdanie:
"jeżeli nie wyłącza to możliwości sprawowania osobistej opieki nad dzieckiem".
chodzi o zlobki i przedszkola czy o rodzine tez :>?? ( z Maluszkiem zostawała by teściowa)
 
osobista opieka, to opieka matki, czyli Twoja! Można podpisać umowę z inną firmą, ale jeśli np. pracowałabyś w domu, z nienormowanym czasem pracy - wtedy praca pozwalałaby Ci zająć się dzieckiem osobiście. Bo gdy pójdziesz na 4 godz. do biura, to dziecka raczej nie weźmiesz ze sobą...

Urlop wychowawczy można wykorzystać w 4 ratach - na 100%
 
1 - jezeli pojdziesz od razu na wychowawczy to przepadnie ci czesc wypoczynkowego za ten rok za czas, w ktorym bedziesz na wychowawczym - w tym przypadku 3 miesiace z 12 czyli 3/12*26 (lub 20) = ok. 6 dni - czyli za tyle nie dostaniesz ekwiwalentu, bo urlop nie nalezy sie za okres pozostawania na wychowawczym

Na pewno tak jest z tym urlopem?? Ja dostałam całe 26 dni wypoczynkowego mimo, iż będę na wychowawczym 2 m-ce w tym roku.
 
można pracować na wychowawczm.osobista opieka,to też opieka ojca-jeśli jedno jest w pracy,to drugie się zajmuje dzieckiem.nieosobista to żłobek i później przedszkole.
a czy do wszystkiego trzeba się przyznawac pracodawcy? nawet nie ma już obowiązku zgłaszać mu,że się podjęło pracę u innego pracodawcy na te 1/2 etatu.
 
reklama
Do góry