reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

L u t y 2 0 1 1 - nasz wątek codzienny

A my po kolejnym szczepieniu. Tym razem pneumokoki. Oczywiście był krzyk, ale szybko się uspokoiła i zasnęła. W domu trochę pocycała, a teraz bawi się w leżaczku. Oby nie była taka niemrawa jak po tym 5w1, bo strasznie cicho w domu było.

Co do jedzenia, to też uważam, że to nie jest popadanie w paranoję. Tym bardziej, że jeśli unikamy alergenów (jeśli oczywiście dziecko źle reaguje na dany produkt), to pracujemy na przyszłość malucha. Bo zmiany skórne to jedno, a drugie, to późniejsze skutki, np. astma. Więc zaciskam zęby i jadę na tym moim indyku ;-)
 
reklama
mysia ja tez mam takie dziwne zgrubienie, i mnie bolalo strasznie przy pierwszej probie a potem nawet krawilam i bolalo jeszcze 2 dni. Ale juz jest dobrze, a powiedzialabym ze nawet lepiej niz przed porodem. Tyle tylko, ze ja nie bylam u ginekologa bo tu w UK nie badaja zreszta cala ciaze nikt mnie tu ze tak powiem nie ogladal ginekologicznie. Ale lece w czerwcu to odwiedze swojego doktorka w PL i zobacze czy tam wszystko ok. Bo moze mnie jakos zle pozszywala.

Dziewczyny czy obnizona temperatura u dziecka moze byc oznakiem chorby?? wczoraj w nocy cos mnie tkenlo i wstalam do Tosi a ona zimniutka, zmierzylam jej temperature a tu 35,7 w uszku a na glowce 36,1. Wystraszylam sie strasznie i juz w sumie nie spalam cala noc. Wzielam ja do siebie na brzuszek, nakrylam 3 kocykami i wlaczylam nawet ogrzewanie i co chwile sprawdzalam czy sie zagrzala, dalam jej tez cycunia przes sen. No i rano wstala miala juz 36,8. Ale w pokoju nie bylo zimno w nocy no i miala body i pizamke, na to nakrylam ja cieplutko dlatego sie martwie skad taki spadek temperatury.
 
Mam nadzieje ze cos poradzi na ten katarek bo naprawde dzisiaj jest bardzo duzy;/ przewaznie miala go w nocy , ale teraz juz caly dzien slysze chrumkanie i ten kaszelek bardzo sie boje :-(;/;/ aaa i sprawdzałam jej temperatuje i rowne 37 miała... norma malucha jest od 36.6 do 37.

ja swego czasu pytałam o ten nocny katarek- bo moja Viki tez tak miala- teraz m,niej - jak bylysmy tydzien temy to zapiala jej calcium i vit c i kazal zakrapac nosek nazivinem , ale ja zakraplalam zwykla solą fizjologiczna w aerozolu- teraz jest lepiej - ale napisz co u was stwierdzono :)

tab - jestes alergikiem, wiec pewnie sama wiesz , ale skoro wysypka postepowala w oczach bez wyraznego bezposredniego zetkniecia z potencjalnym alergenem to by znaczylo ze jest wziewna, wiec niestety ale pewnie to pieski;(...na siersci czasem mija - moj kuba kiedys mial mocno na siersci - wystarczylo ze byl u kumpla ktory mial swinke, a wracal ze strupami na dłoniach - a z czasem mu minelo ;)

maddusia - jak to nie badają ?? dlaczego niby?
a tą niską temp lepiej sprawdz - zwłaszcza ze skacze - chyba ze to wina termometra :(- ja czytałam ze jednak u niemowlaka najwłasciwszy pomiar jest w odbycie - własnie przez to ze dziecko moze sie "zewnetrznie" wychłodzic , ale normalna temp jest ok :)
 
Ostatnia edycja:
moja Ola miała już wiele na buzi i ciałku. Krosteczki i tarkę ale moja położna poleciła mi kupić EMOLIUM KREM SPECJALNY - odstawiłam oliwkę HIPPA i krem bambino kóry stosowałam przed wyjściem na spacer - pięknie wszystko schodzi. Jestem w szoku ale naprawdę różnicę widać było po 1 dniu smarowania - nawet na rączkach schodzi.
 
Igor ma taką kaszkę - maleńkie krosteczki, zazwyczaj w kolorze skóry choć bywają bardziej czerwone, np jak jest mu gorąco na czole, z boku na główce, przy nosku, na brodzie i troszkę na klatce piersiowej. Wybieram sie do alergologa ale wizytę mamy 4 maja. Napisz co Ci lekarz powie.Pozdrawiam

dzwonilismy dzisiaj do przychodni i oczywiscie babka powiedziala ze lekarz sie ze mna skontaktuje.... do teraz jeszcze nie zadzwonil \!!!! to jest jakas masakra tutaj..... :wściekła/y: Nadusia wlasnie tez ma takie krostki w kolorze skory. Oczywiscie pewnie uslysze to normalne u dzieci :wściekła/y: poki co czekam dalej na telefon...
 
maddusia - jak to nie badają ?? dlaczego niby?
a tą niską temp lepiej sprawdz - zwłaszcza ze skacze - chyba ze to wina termometra :(- ja czytałam ze jednak u niemowlaka najwłasciwszy pomiar jest w odbycie - własnie przez to ze dziecko moze sie "zewnetrznie" wychłodzic , ale normalna temp jest ok :)

A ja czytałam, że w odbycie nie powinno się mierzyć temperatury, bo takiemu maluszkowi bardzo łatwo coś tam uszkodzić.
 
Ufff nadrobilam ;) a nie bylo mnie tylko poltorej dnia! Wczoraj pojechalismy na zakupy - mala grzeczna, dostala cyca w autku i znow poszla spac wiec moglismy pozalatwiac wiecej spraw, ale wieczorem znow wrzask od 19 - 20 :/ pojecia nie mam kolki?? Brzuszek ma miekki, moze jednak to odreagowywanie dnia?? A noc byla dziwna... mala juz mi tak ladnie spala a dzis pobudka o 23, potem o 5:30 - zabawa, usypianie i tak do 6:30, a potem spalysmy do 9:30. BYlysmy juz dzis na spacerku i teraz mala spi :)

jatudul dawno nie pisalas, co u Was??
mysiu ja to wszedzie mam slady po szwach :/

Ktoras pisala o kiepskim nastroju... i ja mam przesilenie wiosenne :/

A propo jablek to ja wcinalam juz w szpitalu jak oszalala bo wydawalo mi sei ze najbezpieczniejszy owoc, a tu taki zonk :/
 
Ligotka nadrobiła, ja nie, bo nie bylo mnie dłużej. Witam poświatecznie. U nas starszy przeziębiony, mała ma katarek :(
Co do jedzenia ja tym razem nie uważam, w święta nawet jadłam trochę sałatki. Brokuł rzeczywiście wzdyma, o czym się przekonałam. Na szczescie mała reaguje nie tak intensywnie jak synuś.
Madiu pampers 5 no nieźle :D Ja jeszcze używam 2, bo chce zuzyc do konca :) Ciekawe czy jestem jedyna z nr 2...
A co do kremu linomag filtr 30 to ja go nie cierpiałam, bo straszny beton - gęsty i źle się smarowało. Coś się zmieniło?
 
reklama
Do góry