reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

L u t y 2 0 1 1 - nasz wątek codzienny

reklama
Ivonko no amnio nie odpowiada na wszystkie pytania, ale jednak daje 100% pewności jeśli chodzi o zespół Downa, Edwardsa, Patau i parę innych, a to one zdarzają się najczęściej.
mój lekarz nic na amnio, bo tu ciąży nie prowadzi lekarz tylko położna, więc nawet nie mam kogoś takiego jak 'mój lekarz'.
Ewitko zazdroszczę Ci podejścia, chciałabym takie mieć, ale niestety nie mam.
no nic, muszę poczekać, zobaczymy jak wyjdzie przezierność i inne parametry z usg, jeśli będzie choć na granicy normy to pewnie zdecyduję się na amnio, ale jeśli będzie w normie to będę miała dylemat. z tego co wiem to tutaj nie robi się automatycznie amnio po 35 rz, ta granica jest jakoś wyżej, inaczej niż w Polsce, gdzie każdej kobiecie po 35rz przysługuje.
 
Bobmama super, że USG OK.
Emma u nas na amniopunkcję nie kierują z racji wieku, tylko dopiero jak inne badania są niepokojące. Nie panikuj na zapas, na pewno w dzidziusiem wszystko jest w porządku.
A propos tego, że można urodzić zdrowe dziecko a potem nie wiadomo co jest, to koleżanka urodziła zdrowe dziecko, które na hulajnodze złamało rękę. Złamanie okazalo się tak paskudne, że kość nie została dobrze złożona i ręka jest unieruchomiona w stawie barkowym, dziecko nie dostanie ręką do buzi, ręka jest w pełni niesprawna. Najlepszy specjalista rozkłada bezradnie ręce, bo to małe dziecko i jakakolwiek operacja niesie ryzyko, że ręka przestanie rosnąć.
 
Nie decyduj sie na amniopunkcję tylko z powodu wieku, jesli nie bedzie ku temu podstaw, tzn nieprawidlowosci na USG. o jest badanie inwazyjne, kolezanka po nieprawidlowym badaniu przeziernosci miala amniopunkcje i niedługo później poroniła. Dziewczyny rodzą zdrowe pierwsze dzieci nawet po 40-ce, a inne w wieku 20 lat dzieci z wadami, naprawdę trzeba być dobrej mysli, a USG w obecnych czasach naprawdę duzo dostarcza informacji.
Całkowicie popieram.

Emma nie martw się, wszystko będzie ok ;-)
Ja ze względu na wiek koniecznie chciałam zrobić badania prenatalne. Lekarz powiedział mi, że wystarczy test Pappa. Jeśli z niego wyszłyby jakieś nieciekawe wyniki to dopiero wtedy radził robić badania inwazyjne. Tobie radzę tą samą drogę. Jeśli masz skończone 35 lat to badania prenatalne (w tym test Pappa) masz za darmo robione z NFZ :-) wystarczy zwykłe skierowanie od Twojego lekarza.
Ja też miałam test pappa i mój lekarz powiedział to samo dodając że w jego karierze nigdy nie urodziło się dziecko chore po negatywnym pappa.I że jest to jeden z najlepszych testów.

Witam wszystkich, od dzisiaj dołączam do waszego forum:)
Witamy.:) czemu tak pózno dołączyłaś do nas:)?
 
Ja tez juz po....Wyglada na to ze wszystkow porzadku :-) 11 tydzień...Moja kruszynka ma 44mm, serduszko ladnie bije, rusza sie w najlepsze...Ja oczywiscie znowu mialam wysokie RR 144/105 :sorry: ale dr zalecil zwiekszyc dawke leku na cisnienie i obserwowac.....jezeli chodzi o porod( silami natury czy CC) to powiedzial ze okaze sie ok miesiac przed terminem porodu, czy szwy sa grube czy cienkie, czy nic sie nie rozchodzi... bo mimo iz teraz wszystko wyglada super, potem moze sie okazac ze trzeba CC

I jeszcze jedno... 4 kg mniej na wadze !!!!
 
Ostatnia edycja:
hej dziewczyny, ja juz po urlopie, nie oszczędzałam się zupełnie, pływaliśmy, zwiedzaliśmy, wspinaliśmy się, chodziliśmy i telepaliśmy jeepem, super było. ale ja nie mam właściwie żadnych objawów ciąży i tak jest od początku, czuję się świetnie, mam mnóstwo energii, w życiu bym nie zgadła że jestem w ciąży. tylko cycki mam duże i fajne, ależ fajnie wyglądałam w kostiumie kąpielowym :-D

doczytałam że dyskutowałyście o ochronie ciężarnych w UK, chciałam tylko dopisać, że tu w mocy prawa można zwolnić cieżarną z pracy na każdym etapie ciąży, tyle że 15tyg przed terminem porodu automatycznie rozpoczyna się macierzyński. moją najlepszą koleżankę zwolniono w 20tc, na szczęście znalazła szybko następną pracę i pracowała do 37tc.

Anja czy mogłabyś jeszcze raz wrzucić linka do tej poduszki dla ciężarnych którą masz? mam ochotę sobie taką sprawić.

a tak w ogóle to mam za 10 dni usg z NT i drżę ze strachu ze względu na swój wiek. cały czas też zastanawiam się czy nie robić z tego powodu amniopunkcji.


super ze wakacije sie udaly! gdzie wczasowaliscie sie?

jesli chdozi o poduszek to ja mam takim stylu i bardzo polecam!

Amazon.com: Snoozer Full Body Pillow Hypoallergenic Synthetic Fiber Filler: Baby
 
reklama
Emma, Ivona ja też mam skończone 35 lat chociaż wiem, że jakieś badania z racji wieku mi przysługują, to nie będę ich robić, w końcu mówią, że pierwsze dziecko powinno się urodzić najlepiej przed 35 rż (choć podobno już po 30 rż wzrasta ryzyko donoszenia itp) a drugie przed 40, więc się zmieściłam :-). No i chciałam powiedzieć, że jako pierworódka nie byłam bynajmniej najstarsza na oddziale, naprawdę było sporo dziewczyn w moim wieku albo starszych ode mnie i wszystkie urodziły zdrowe dzieci.
W poprzedniej ciąży to nawet przezierności nie miałam zmierzonej, bo na pierwszym USG było za wcześnie a na drugim już za późno. A jak są jakieś poważne wady genetyczne inne niż ZD, to często wychodzi to na genetycznym USG połówkowym, koleżanka tak niestety miała, wykryto bardzo dużo różnych wad i musiała podjąć swoją najtrudniejszą w życiu decyzję. Nie znam dokładnych szczegółów, bo o takich sprawach trudno się mówi, ale ona też jet wierząca, a w głównej mierze to lekarze podjęli za nią decyzję..

mam podobne podejscie, robie tylko podstawowe badania
mam 30 lat i sadze ze nie ma sensu sie stresowac tymi wszystkim extra badaniami
jak jestesmy zdrowe, w rodzinie nie ma chorob to po co sobie tym glowe zawracac
chodz nie wiem czy jak bym byla po 35 czy tez bym miala takie podejscie
 
Do góry