reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

L u t y 2 0 1 1 - nasz wątek codzienny

Jeżynka ty jesteś lekarzem? Na co chorował ten pacjent, że nie mogłaś podchodzić?
Emma fajnie, że wakacje udane, a gdzie wypoczywaliście?
Nie decyduj sie na amniopunkcję tylko z powodu wieku, jesli nie bedzie ku temu podstaw, tzn nieprawidlowosci na USG. o jest badanie inwazyjne, kolezanka po nieprawidlowym badaniu przeziernosci miala amniopunkcje i niedługo później poroniła. Dziewczyny rodzą zdrowe pierwsze dzieci nawet po 40-ce, a inne w wieku 20 lat dzieci z wadami, naprawdę trzeba być dobrej mysli, a USG w obecnych czasach naprawdę duzo dostarcza informacji.
 
reklama
Ewitka, jestem pielęgniarką;-) Pacjent był po radioterapii i ciężarna przez 24 godziny nie powinna się zbliżać do pacjenta, więc chcąc nie chcąc przyznałam się kilku osobom do swojego stanu;-)
A ja mam dziwny posmak w ustach, nic mi nie pomaga, żeby się go pozbyć. K. na nocce, więc obejrzę sobie film "Plan B" z J.Lo. Bardzo lubię filmy o tematyce ciążowej:-)
 
a tak w ogóle to mam za 10 dni usg z NT i drżę ze strachu ze względu na swój wiek. cały czas też zastanawiam się czy nie robić z tego powodu amniopunkcji.
Emma nie martw się, wszystko będzie ok ;-)
Ja ze względu na wiek koniecznie chciałam zrobić badania prenatalne. Lekarz powiedział mi, że wystarczy test Pappa. Jeśli z niego wyszłyby jakieś nieciekawe wyniki to dopiero wtedy radził robić badania inwazyjne. Tobie radzę tą samą drogę. Jeśli masz skończone 35 lat to badania prenatalne (w tym test Pappa) masz za darmo robione z NFZ :-) wystarczy zwykłe skierowanie od Twojego lekarza.
 
Witam się z rana:-)
Ja wczoraj cały dzień w łóżku przeleżałam,wstałam o 19 poszłam do sklepu i obiad robiłam:-DMówie wam masakrycznego lenia mam ostatnio;-)
 
Witam wszystkie brzuchatki.
Chyba już z tydzień was nie odwiedzałam, bo brak mi trochę czasu, a w niedzielę rano jak przeczytałam tą straszną wiadomość o śmierci naszej koleżanki z BB to poprostu nie byłam w stanie czytać i pisac na forum - emocje wzięły górę.
Chyba was nie nadrobię, ale mam nadzieję że wszystko jest ok za wami i waszymi maluchami (to już nie fasolki:-))
Pisałyście o badaniach prenatalnych ze względu na wasz wiek. Jeśli mogę to napiszę swoje zdanie na ten temat. Ja jestem osobą wierzącą i takie badania nie zmieniłyby mojej decyzji o ciąży tzn. czy ją donosić czy zakończyć. Jeśli zdecydowałam się na ciążę to decyduję się też urodzić dziecko bez względu na to jakie się ono urodzi. Przecież może się urodzić zdrowe a potem nie wiadomo co będzie, ale oczywiście nie potępiam takich badań. Niejedna z was (nas) chciałaby wiedzieć coś wiecej o swoim dziecku aby się psychicznie przygotować na jego przyjście i zapewnić mu jak najlepszy start.
 
no ja mam skończone 35 lat i test pappa to mnie w ogóle nie przekonuje, bo to jest tylko statystyka, wylicza prawdopodobieństwo ale ono nie daje przecież żadnej pewności. wiem oczywiście z jakim ryzykiem wiąże się amnio, na razie plan mam taki, że robię bardzo dobre usg u hiper specjalisty + badania z krwi (nie wiem czy to jest pappa czy nie, nie mieszkam w Polsce, ale to jeden z najlepszych ośrodków na świecie w diagnostyce prenatalnej) i mam nadzieję, że lekarz wskaże mi dalszą drogę, w końcu on powinien wiedzieć lepiej. my mamy w bardzo bliskiej rodzinie niepełnosprawne dziecko (nie jest to sprawa dziedziczna na szczęście) i nie jest to lekkie upośledzenie typu zespół Downa, dlatego mam na tym punkcie skrzywienie.
 
Ostatnia edycja:
Ja też mam skończone 35 lat i długo zastanawiałam się co zrobić. Z mężem robiliśmy sobie badania genetyczne (jeszcze przed ciążą), potem konsultowałam z lekarzem co robić. Poradził mi test Pappa i dopiero jak jego wynik będzie budził jakiekolwiek wątpliwości to mieliśmy pociągnąć dalsze badania. Nie chcę na siłę namawiać Cię do bezinwazyjnych badań prenatalnych, ale żadne badania, nawet amniopunkcja nie da Ci 100% pewności.
 
reklama
cześć mamuśki :)
dziś lekarka dała mi nadzieję, że może jutro mnie już wypuszczą z tego więzienia, bo czuję się już całkiem dobrze. jedyna rzecz, która porządnie zaczyna mi dokuczać to długa przerwa między kolacją a śniadaniem, bo kolacja jest ok. 17.30, a śniadanie o 8.00, a nie mam za bardzo możliwości przespania tego czasu, bo jeszcze mam co jakiś czas kroplówki z lekami i jakieś badania. ale chyba jakoś dam radę. mam nadzieję, że wszystko będzie ok i wyjdę stąd do domu. chyba wykryli jakąś bakterię u mnie, bo gdyby wynik był ujemny to wyniki już by wróciły z sanepidu, a jeszcze ich nie ma, tzn. na pewno była jakaś bakteria, bo wynik crp miałam aż 96 przy normie 6. pewnie jakaś salmonella to była, bo antybiotyk pomógł.
w poniedziałek mam umówioną wizytę u gina i dowiem się czy maleństwu nie zaszkodziła moja choroba.
 
Do góry