reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

L u t y 2 0 1 1 - nasz wątek codzienny

z synkiem byłam w ciąży mając 28/29 lat i amnio nawet mi przez myśl nie przeszła. teraz jest inaczej.
pappa ma czułość 90%, to za mało dla takiej panikary jak ja :-)
a wakacjowaliśmy pływając po małych wyspach greckich.
 
reklama
Witam nowe mamy:))

I ja już dzisiaj po usg. Dzidzia rośnie i ma 6cm:) Akurat w czasie usg odwróciła sie pleckami i nie widziałam rączek ani nożek ale lekarz powiedział że widzi i wszystko ok. Serduszko też biło :))
Na mdłości przepisał mi torecan, mam nadzieję, że ulży mi trochę. Aaaaa i zrobił NT (co prawda to początek 14tc) ale wyszło 1,6mm wiec ok.
 
Fajnie, że wychodzą pozytywne wyniki. byle tak dalej. Mnie lekarz powiedział, że badanie NT można robić do końca 14-ego tc, więc badanie jak najbardziej OK.
Emma no to super wakacje! My bylismy na jednej wysepce Greckiej - Zakynthos, też było super. A za 12 dni wybieramy się na krótko nad nasz Bałtyk. Oby tylko pogoda dopisała, bo chciałabym sobie jeszcze popływać, pzynajmniej w basenie jak Baltyk bedzie za zimny. Na razie mamy zaklepany tydzień, szukamy jeszcze czegoś od 23.08 w okolicach Władysławowo, Płw. Helski, ew. Karwia. Macie może jakieś sprawdzone namiary?
 
torecan strasznie silny jest, ogólnie odradzany w ciąży, lepiej już pomęczyć się z mdłościami, no chyba że naprawdę nie dajesz rady i grozi Ci odwodnienie.
 
Fajnie, że wychodzą pozytywne wyniki. byle tak dalej. Mnie lekarz powiedział, że badanie NT można robić do końca 14-ego tc, więc badanie jak najbardziej OK.
Emma no to super wakacje! My bylismy na jednej wysepce Greckiej - Zakynthos, też było super. A za 12 dni wybieramy się na krótko nad nasz Bałtyk. Oby tylko pogoda dopisała, bo chciałabym sobie jeszcze popływać, pzynajmniej w basenie jak Baltyk bedzie za zimny. Na razie mamy zaklepany tydzień, szukamy jeszcze czegoś od 23.08 w okolicach Władysławowo, Płw. Helski, ew. Karwia. Macie może jakieś sprawdzone namiary?

http://www.alka.karwia.com.pl/galeria.php


Polecam te kwatery :) Bylismy tam i bardzo nam sie podobalo :)
 
torecan strasznie silny jest, ogólnie odradzany w ciąży, lepiej już pomęczyć się z mdłościami, no chyba że naprawdę nie dajesz rady i grozi Ci odwodnienie.

własnie poczytałam o torecanie i opinii jest tyle samo co ludzi. Odwodnienie raczej mi nie grozi. Wymiotuje codziennie rano i lekarz powiedział, że mam brac 1 tabletke na czczo. Myśle, że nie przepisał by mi nic co mogłoby zagrozić mojemu dziecku?
 
własnie poczytałam o torecanie i opinii jest tyle samo co ludzi. Odwodnienie raczej mi nie grozi. Wymiotuje codziennie rano i lekarz powiedział, że mam brac 1 tabletke na czczo. Myśle, że nie przepisał by mi nic co mogłoby zagrozić mojemu dziecku?


Z tego co pisze z opisu tego leku to bardzo mocny lek i nie wskazany dla kobiet w ciazy
Jak wymioty sa nie grozne to nie lepiej wymiotowac a nie faszerowac sie lekami?
 
własnie poczytałam o torecanie i opinii jest tyle samo co ludzi. Odwodnienie raczej mi nie grozi. Wymiotuje codziennie rano i lekarz powiedział, że mam brac 1 tabletke na czczo. Myśle, że nie przepisał by mi nic co mogłoby zagrozić mojemu dziecku?

Dorissl mi tez lekarz przepisal tabletki na wymioty ale inaczej sie nazywaly i jak mowil sa bezpieczne (chyba zaczynaly sie na m). Bylam u polskiego ginekologa w londynie i on powiedzial mi ze mogle miec mdlosci ale nie powinnam wymiotowac. Mialam takie dni ze wymiotowalam od 4 do 10 razy w ciagu dnia ( ale tylko 3 dni) , czasem wymiotuje 2 razy, czasem raz a czasem w ogole :) ale mdlosci sa choc dzis czuje sie super :) moze dlatego ze 11 tydzien sie zaczyna :-) ....wole sie jednak przemeczyc i nie brac nic
Slyszalam ze w UK duzo kobiet swego czasu bralo tabletki na mdlosci i duzo dzieci urodzilo sie z defektem ...ale to chyba dobrych kilka lat temu bylo ......
 
reklama
z synkiem byłam w ciąży mając 28/29 lat i amnio nawet mi przez myśl nie przeszła. teraz jest inaczej.
pappa ma czułość 90%, to za mało dla takiej panikary jak ja :-)
a wakacjowaliśmy pływając po małych wyspach greckich.

Emma dla mnie to pierwsze dziecko a we wrześniu kończę 37 lat. Na początku też myślałam o inwazyjnych badaniach prenatalnych, ale odradził mi to mój lekarz. W tej chwili test Pappa jest na tyle czuły, że daje olbrzymie prawdopodobieństwo wykrycia wad. Ja zrobiłam te badania właśnie aby się nie stresować ;-)
A co do Zakhyntos to fajna wyspa choć trochę mała. Zielono jakby człowiek nie był w Grecji.

Bobomama, Neta, Claudia, Doris cieszę się, że macie dobre wyniki badań, super :-):-)
 
Do góry