reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

L u t y 2 0 1 1 - nasz wątek codzienny

reklama
a rzeczywiście :)

to termin z OM - z usg to co badanie inny:-)

wizyty mam u jednej pani dr a usg u innej i każda trzyma się swojego terminu heeheh:sorry:

No co usg to się zmienia, bo dziecko różnie się rozwija mi się na szczęście po dwóch usg różni tylko 2-3 dni od om i lekarz i tak liczy wg ostaniej @. W szpitalu też tak liczą, zresztą gdzie nie pójdą to i tak się pytają o datę ostatniej @
 
GosiaLew wiek ciązy liczy sie od ostatniej miesiączki a wiek dziecka od zapłodnienia a jak wiemy owulacja nie zawsze wypada 14 dnia cyklu wiec wiek dziecka może sie nieco różnić. A po za tym najbardziej wiarygodne pomiary odnośnie wieku dziecka sa do 12 tyg ciązy bo wówczas dzieci rozwijają sie w tym samym tempie a po 12 tyg zaczynają sie już róznice indywidualne zalezne głównie od genów... :)
 
dokładnie ja jestem w miarę szczupła, mój M tez mam nadzieję, ze dzidzia będzie w miarę drobna... i opływowa :-D
bo jak patrzę na swoje narzady płciowe i ma się 'tam' przecisnac mały człowiek, to słabo mi się robi :-D:-):zawstydzona/y::zawstydzona/y::-p:-p:rofl2:
 
Ostatnia edycja:
No ja czytałam właśnie, że te pierwsze usg są najdokładniejsze jeśli chodzi o ustalanie daty porodu i wiek dziecka. Później to już nie jest takie dokładne, bo dzieci różnie się rozwijają.
A mnie znowu zaczyna boleć głowa:sorry: Nigdy nie miałam z tym problemu, a teraz w ciąży co jakiś czas mnie boli.
 
witaj, ja też mam termin na 16:-)

poziomkowa gratuluje badań

Ja ze słodyczy to jem tylko takie male batoniki i to sporadycznie, za to owoce cytrusowe wsuwam, chyba wit c mi brakuje :tak:


ja sie chyba zawsze bede upierać, żeby jeść to, na co mamy ochote, organizm zawoła, ja np. zawsze miałam problemy z żelazem, ciągle jakieś witaminy musiałam jeść, bo na szpinaki, buraki czy mieso nie miałam ochoty, a zanim sie dowiedziałam, że jestem wciąży, to już u mnie np. pojawiła się faza na brokuła czy szpinak :tak:

a rzeczywiście :)
to termin z OM - z usg to co badanie inny:-)
wizyty mam u jednej pani dr a usg u innej i każda trzyma się swojego terminu heeheh:sorry:
GosiaLew wiek ciązy liczy sie od ostatniej miesiączki a wiek dziecka od zapłodnienia a jak wiemy owulacja nie zawsze wypada 14 dnia cyklu wiec wiek dziecka może sie nieco różnić. A po za tym najbardziej wiarygodne pomiary odnośnie wieku dziecka sa do 12 tyg ciązy bo wówczas dzieci rozwijają sie w tym samym tempie a po 12 tyg zaczynają sie już róznice indywidualne zalezne głównie od genów... :)

dokładnie tak, ja zakładam, że może mi się przesunąć TP, bo moja mama np. mnie i mojego brata dwa tyg po terminie urodziła, fakt faktem, nie było takiego sprzetu jak jest dziś, ale bądź co bądź do dziś się śmieje, że gdyby nas na siłe nie "zmusiła", to do dzis byśmy siedzieli :happy:


dokładnie ja jestem w miarę szczupła, mój M tez mam nadzieję, ze dzidzia będzie w miarę drobna... i opływowa :-D
bo jak patrzę na swoje narzady płciowe i ma się 'tam' przecisnac mały człowiek, to słabo mi się robi :-D:-):zawstydzona/y::zawstydzona/y::-p:-p:rofl2:

sonia ja ci powiem, że to wcale nie jest takie zabawne, ostatanio z małżem rozmawialiśmy o tym i nawet przyznam sie szczerze, że czytam troche o plastyce, bo sie martwie czy po porodzie będzie tak samo, nie ukrywam, że jesteśmy pod tym kątem super dopasowani i nie wyobrażam sobie, żeby coś się miało zmienić, wprawdzie moj luby mnie goni i nie pozwala o tym myśleć, mam być pozytywnie nastawiona, jest za wczesniej na to wszystko, ale z drugiej strony...ja zawsze wolałam na zimne dmuchać:rofl2::happy:


No ja czytałam właśnie, że te pierwsze usg są najdokładniejsze jeśli chodzi o ustalanie daty porodu i wiek dziecka. Później to już nie jest takie dokładne, bo dzieci różnie się rozwijają.
A mnie znowu zaczyna boleć głowa:sorry: Nigdy nie miałam z tym problemu, a teraz w ciąży co jakiś czas mnie boli.

mnie to samo dzisiaj ginka powiedziała o tym rozwoju :-) co do głowy, to może za mało świeżego powietrza, ablo dużo dziś spałaś?ja tak miałam na początku, dwa razy mi sie nawet zdarzyło apap wziaść, bo nie dałabym rady, pomogło bardzo i nawet mi ginka powiedziala, ze jest jednym z bezpieczniejszych leków :-)
 
Poziomkowa dziwne, ze ci wychodzi termin dopiero na 11 lutego przy tych 8cm długości! Mój miał 3 dni temu 7,5cm, a termin na 8 lutego.
A tak w ogóle miedzy 11-tym a 14-tym to miłam robione 3 USG, to srodkowe przez innego lekarza na innym sprzęcie. No i te dwa skrajne podały dokładnie taki sam wiek ciąży, młodszy o tydzień od OM (oczywiście odpowiednio zmodyfikowany do daty robionego USG) a to środkowe (robione przez powłoki brzuszne) o 7 dni wcześniejszy od tych dwóch skrajnych. No i kurcze kto się pomylił :baffled:
 
poziomkowa to chyba mamy podobne myślenie, ja na razie będę starała się ćwiczyć przed porodem mięśnie miednicy itp i po porodzie, ale jak nie wróci do normy to nie będę czuła się spokojna
 
poziomkowa to chyba mamy podobne myślenie, ja na razie będę starała się ćwiczyć przed porodem mięśnie miednicy itp i po porodzie, ale jak nie wróci do normy to nie będę czuła się spokojna
wróci, wróci:)

witam nowe mamy:)

dziś tak szybko i intensywnie dzień mi minąl że padam,także życzę spokojnej nocy mamuski:)dobranoc
 
reklama
Poziomkowa dziwne, ze ci wychodzi termin dopiero na 11 lutego przy tych 8cm długości! Mój miał 3 dni temu 7,5cm, a termin na 8 lutego.
A tak w ogóle miedzy 11-tym a 14-tym to miłam robione 3 USG, to srodkowe przez innego lekarza na innym sprzęcie. No i te dwa skrajne podały dokładnie taki sam wiek ciąży, młodszy o tydzień od OM (oczywiście odpowiednio zmodyfikowany do daty robionego USG) a to środkowe (robione przez powłoki brzuszne) o 7 dni wcześniejszy od tych dwóch skrajnych. No i kurcze kto się pomylił :baffled:

Ewitka ja powiem tak, co lekarz to inna praktyka lekarska, ja sie nie sugeruje jakoś bardzo terminem porodu, bo to zawsze jest i tak plus minus dwa tyg:-) swoją drogą to ja nie wiem po kim maleństwo takie wielkie będzie bo ani ja ani małż nie jesteśmy jakimiś bardzo wysokimi osobami :no: ale może po prostu dieta i dużo snu miały jakiś wpływ na to...nie wiem czy jest to możliwe?:baffled:

poziomkowa to chyba mamy podobne myślenie, ja na razie będę starała się ćwiczyć przed porodem mięśnie miednicy itp i po porodzie, ale jak nie wróci do normy to nie będę czuła się spokojna

haha no bo to takie chyba myslenie jest na dzien dobry, wszystko bedzie wiadome po porodzie, ale poczytac nie zaszkodzi :-p swoją drogą ja wszysystkich w szpitalu na baczność ustawie haha, żeby tam o mnie zadbali porzadnie:-p

wróci, wróci:)

witam nowe mamy:)

dziś tak szybko i intensywnie dzień mi minąl że padam,także życzę spokojnej nocy mamuski:)dobranoc


mamy taką cichą nadzieję ewuśka ;) leć odpoczywać, bo teraz to za dwójeczke :-)
 
Do góry