reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

L u t y 2 0 1 1 - nasz wątek codzienny

eucerin pojemnosc 125 ml Gosialew mi chodzilo o to e jest wydajny bardzo jak na mala pojemnosc a nazwe ma po niemiecku KORPER PFLEGEOL ulotke polska wyrzucilam on ma na opakowani kobiete w ciazy i to jest na rostepy, ja tego uzywam do nawilzenia a czy dziala na rostepy? albo dziala albo ja ich nie mam uwrunkowanych genetycznie :-)
Tak to polecam iwostin dla alergikow i tak jak ty aniuprzemka dla osob nie znoszacych zapachy.
 
reklama
ja jeszcze nie dostałam listu ze szpitala i midwife też się ze mną nie kontaktowała, muszę do nich jutro zadzwonić, wcześniej nie miałam do tego głowy. zresztą i tak miałam już 2 usg, a na to w 12tc jestem umówiona prywantnie, więc specjalnie mi nie zależy.
 
Witam, ja byłam na małych zakupach i kupiłam krem na rozstępy firmy Mothercare 200ml za 7 euro;-) Cena więc bardzo zachęcająca:tak:
GosiaLew, na pewno z kremów używaj te dozwolone w ciąży, z tańszych kremów czytałam bardzo dobre opinie o kremie na rozstępy z Rossmana, ponoć tani i skuteczny:tak: A z droższych Prevenstria ok 60zł i ponoć bardzo wydajny. PS. może jakąś fotkę kiedyś zrobisz i pokażesz w nowych ubraniach;-)
Polis, w Irlandii trzeba albo osobiście udać się do szpitala, albo zadzwonić, albo wysłać list od lekarza ogólnego bądź ginekologa i oni wtedy ustalą ci wizytę od razu z usg.
 
Ja jeszcze nawet midwife nie widzialam... ale moja wina, bo nie mialam jak wejsc do przychodni.
Dostalam na usg, nawet dwa.. ale serca (?) i nerek, wiec moze poprosze, zeby mi dzieciaczka pokazali szybko.
U nas tez nie czeka sie tak dlugo, maks tydzien na list ze szpitala.

Tak z ciekawosci sie zapytam, w Irlandi musicie wy same wysylac zapytanie o usg?


u nas wyglada to tak, że idzie sie do GP i on na podstawie testu ciązowego, takiego jak sobie same robimy w domu, sprawdza czy jest sie w ciązy, jak wyjdą 2 kreski to zadaje tam kilka pytań miedzy innymi to, w którym szpitalu chce sie rodzić i jak już sie z nim wszystko ustali to wypisuje list do szpitala o pierwszą wizyte, która jest ok 12 tygodnia ciązy i wówczas robia własnie pierwsze USG i krew na różne choroby i HIV no i ten list tego samego dnia wysyła sie do szpitala lub mozna zawieźć, ale to strata czasu no a później to już szpital działa... no i tu jest własnie pierwsze i szczegółowe USG własnie w 12 tygodniu na które czekam i nie moge sie już doczekać bom jeszcze nie widziała mojego ludzika i nic o nim nie wiem...
 
doczekasz sie zapewne maran-atha ja ma wizyte jutro :-) mam nadzieje ze z maluskziem bedzie oki i ze ten krwiak sie wchlonal a kosmowka sie nie odkleja. zreszta jakby bylo cos nie tak to by juz to wyszlo plamienie czy cos . a tak to nic nie ma i musi byc dobrze ;-) innej opcji pod uwage nie biore
buziaki dobrej nocki papa :-)
 
Gdyby nie ten upał, zmęczenie, bolące piersi i ciągnący ból w brzuchu, gdy się za dużo nałażę to mogłabym powiedzieć, że czuję się rewelacyjnie ;)
Wczoraj wieczorem była u nas burza i temperatura na całą noc spadła do około 20 stopni. Przynajmniej mi się ryby w akwarium nie ugotowały, a już kombinowaliśmy co zrobić, żeby je schłodzić.
W pracy padła nam klimatyzacja kilka dni temu, jakoś nie mogą się zabrać, żeby ją naprawić i gotujemy się w biurze w 30-stopniowym upale :/ Na szczęście w mojej branży teraz jest po sezonie i roboty nie ma za dużo, więc mogę sobie robić częste spacery w kierunku wentylatora ;)
Przełamałam się dziś i kupiłam na allegro kilka bluzek ciążowych (w sumie po ciąży też pewnie będę je mogła nosić), bo do tej pory bałam się, że zapeszę i coś się stanie jak już cokolwiek w tym kierunku zrobię. Ale dziś wmówiłam sobie, że przecież te bluzki takie typowo ciążowe nie są i na pewno nic się nie stanie. Chyba ciąża mi się na mózg rzuciła, bo nigdy, przenigdy nie byłam przesądna :)
Pozdrawiam środowo :)

Tab ja też juz pozwoliłam sobie na ciążowe zakupy, choć też się obawiałam a też przesadna nie jestem. Ale z zakupami dla dziecka to czekam na 9 miesiąc ;-)
 
Maranatha, ja tylko bylam ciekawa o co chodzi z tym listem, bo u nas GP wszystko zalatwia.

No a takie pytania o szpital itd to tez polozna...
Ja generalnie mam jeszcze czas, bo u mnie to dopiero 8 (czyli w trakcie 9) tydzien.

Ja juz w UK rodzilam, tylko, ze z taka roznica, ze w 6 tygodniu ( moze i wczesniej) trafilam do szpitala z bardzo silnym zapaleniem nerek i wtedy juz mialam pierwsze usg... Pozniej za kazdym razem gdy sprawdzali mi nerki na usg, niechcacy zjezdzali nizej i widzialam Olafa :) Tak wiec zamiast dwoch usg, mialam chyba z 6.
No i ja musialam jezdzic do konsultanta co dwa tygodnie, a pozniej juz co tydzien...
 
Cześć dziewczyny, witam po długiej nieobecności i..właściwie chciałam się też pożegnać:-:)-(..niestety, straciłam swoje dzieciątko - wczoraj byłam w szpitalu..:-:)-(

Ale trzymam kciuki za Was wszystkie, żebyście zdrowo przeszły całą ciążę i urodziły prześliczne i zdrowe bobaski!!!!

Olka
 
reklama
Harsharani ja w pierwszej ciązy miałam USG za każdym razem jak byłam na wizycie w szpitalu, nie wiem jeszcze jak jest teraz, ale wówczas można było iść do połoznej bez kolejki lub jak ktoś miał watpliwości lub chciał sie z lekarzem spotkać to w kolejce sie czekało i do lekarza sie szło a tam on miał takie małe USG no i robił zawsze a, że to moja pierwsza ciąza była to ja zawsze w tych kolejkach do lekarza czekałam i miałam przez to tych USG duzo. Teraz ide za tydzien do szpitala na pierwsze USG a póżniej wizyte w szpitalu to bede mieć dopiero ok. 30-32 tygodnia ciązy bo to już kolejna ciąza wiec wizyt jest mniej, no chyba że coś mnie bedzie niepokoić to zawsze można przyjechać, ale mam nadziej, że żadnych komplikacji nie bedzie :)


maxwell tak strasznie mi przykro Kochana... tule sercem... (*)
 
Do góry