reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

L u t y 2 0 1 1 - nasz wątek codzienny

Ja przytylam duzo, ale rozstepy pojawily mi sie przed takim porzadnym utyciem.
U mnie nie bardzo nerki pracowaly i woda sie zatrzymywala..przez co strasznie opuchnieta chodzilam. Tak wiec mysle, ze to przez to troche.

Jezynka, nie dziwie sie, ze nie chcesz uzywac :)
Mustela ponoc jest dobra, ale ma cene nieziemska...
 
reklama
ja się smarowałam tylko oliwką i nie mam ani jednego rozstępu a brzuszysko miałam duże, oj duże. wg mnie to głównie genetyka ale smarowanie (czymkolwiek) pomaga na elastyczność.
 
Dzień dobry wszystkim :)
Chciałam się przyłączyć do wątku, bo też mam termin na luty 2011 :) Na forum weszłam kilka dni temu, ale najpierw postanowiłam przeczytać cały wątek i właśnie skończyłam.

Ciąża planowana, ostatnia miesiączka 4 maja, w ciążę zaszłam 23 maja, po czym powiedziałam do męża "no to właśnie zrobiliśmy dzidziusia" i okazało się, że mam rację. Położna wyliczyła mi termin na 8 lutego, ale lekarzowi powiedziałam, że to nieprawda, bo w ciążę zaszłam później niż 2 tygodnie po okresie i z usg wyliczył mi termin na 13 lutego.

O ciąży dowiedziałam się z testu 9 czerwca, cztery dni po swoim ślubie, a 10 czerwca pobiegłam do lekarza, żeby to potwierdzić, bo nie wierzyłam, że mogło się udać za pierwszym razem. (Zaczęliśmy się starać o dziecko miesiąc przed ślubem, bo stwierdziliśmy, że trochę to pewnie potrwa, tym bardziej, że dwudziestu lat już nie mamy.)
10 czerwca na usg zobaczyłam 2mm pęcherzyk, a 8 lipca już bardziej do człowieka podobną dzidźkę.
Mdłości już zaliczone, przez ostatnie tygodnie było jak na wiecznym kacu-gigancie. W czwartek wyczytałam gdzieś , że witamina b6 pomaga i wypiłam magnez z witaminą b6 wieczorem, a rano mdłości nie było. Może to tylko zbieg okoliczności, ale na wszelki wypadek codziennie wieczorem wypijam szklaneczkę ;)
Z ciążą na razie podobno wszystko jest ok, wyniki badań też mam ok i mam nadzieję, że tak zostanie do końca. Jakieś pół roku przygotowywałam się do niej w sensie zrobienia porządku ze złymi wynikami (m.in. tarczyca i poziom żelaza) i prowadzenia zdrowszego trybu życia (alkohol piłam ostatnio w sylwestra;))

No to takim trochę przydługim wstępem się przywitałam.

PS. Szczególnie się cieszę, że spotkałam tu Gosię, z którą na studiach dzieliłyśmy pokój :)
 
witam nowa lutówke :)

apropos rozstepów to ja tez mam po pierwszej ciazy bardzo duzo, na udach i brzuchu no i na piersiach równiez, oczywiscie smarowalam sie od poczatku ciazy róznymi specyfikami, oliwka równiez, ale tak jak piszecie, jesli ktos ma uwarunkowania genetyczne do rozstepów to bedzie je mial i tak... a ja przytyłam niewiele bo 11kg a Ala ważyła 4260 wiec brzuchol był ogromny... to taka moja opinia w tym temacie ;)
a ja jak ogr dziś jestem... kurcze tak mnie przed chwila napadlo na chlebek z czosnkiem i ogórkiem kiszonym no i musialam isc i sobie zrobic taka kanapke bo caly czas to za mna chodzilo i nic nie moglo zaspokoic mojego "gloda" dopiero jak to zjadlam to mam spokój... maz na nocce wiec odór oddechu go nie zabije...

dobrej nocki babeczki :)
 
maran, to mnie tak wzięło wczoraj na ziemniaki z kefirem:-p i chcąc nie chcąc trzeba było głodomorka w brzuszku nakarmić:-p
 
Hej dziewczynki. Trochę mnie nie było.. Z 10 dni?:zawstydzona/y: Nie nadrobię was chyba bo musiałabym tu spędzić ze 3 h a czasu brak. Powiedzcie mi proszę czy się działo coś ważnego przez ten czas? Jakieś rewelacje? Bo jak tak rzuciłam okiem to widzę że główny temat to dolegliwości i zachcianki i upały ;)
 
Kochane moje jako kosmetyczka wiem ze skore trzeba nawilzac;) Zarowno od zewnatrz jak i od srodka;) Znam profesjonalne kosmetyki na rozstepy ale chcialam zasiegnac waszej opinii na temat tych ogolnodostepnyh;)
Ja mam sklonnosci do rozstepow wiec jesli to mozliwe to chcialabym jakos je zredukowac do minimum;)

Ja dzis jade nad jeziorko bo znowu upal...
 
kasienkadg odnosnie kosmetykow na rostepy to oprocz tego ze sie znasz profesjonalne kosmetyki to wiedz ze nie wszystkie te profesjonalne mozna uzywac w ciazy, tak samo z kosmetykami do twarzy itp. Tez jestem kosmetyczka i do tego to juz moja 3 ciaza wiec wiem cos na ten temat.

Witam nowa lutowke :-)

Ja dzis specjalnie pojechalam ze szwagrem do pobliskiego sklepu po slodka bulke na sniadanie i nie ma :-( wiec na sniadanie zjadlam kinder bueno bo nic innego nie wcisne w siebie. No i jade dzis do miasta do banku to jak zdaze to wpadne na pierogi, bo za mna chodza do takiej sprawdzonej knajpki :-)

Aodnosnie witaminy b6 to bralam ja na wymioty jak mnie mezyly z synkiem do tego stopnia ze mdlalam i trafialam odwodniona do szpitala. Ale ja radzilabym brac w ostrych przypadkach, lub po konsultacji z lekarzem.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Dzień Dobry;-) Ja dziś trochę zła jestem bo mi kilka rzeczy w domu nie chodzi min. woda w toalecie:angry: Poza tym bez większych zmian. Jadę zaraz na zakupy spożywcze.
Aniaprzemka, musieliśmy pożegnać 3 Aniołki(*)Lutowe:-( co tu przeżywałyśmy:-(
 
Do góry