reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

L u t y 2 0 1 1 - nasz wątek codzienny

Anja miłego pluskania:-)
harsh Ja to histeryczka jestem i chyba powinnam się puknąć czymś w główkę:zawstydzona/y:
Anulka hehe ty też chcesz objawów. Jakie my jesteśmy dziwne jak nie ma narzekamy jak sa marudzimy i na odwrót:-D
Gosialew mi pomagały owoce a zwłaszcza nektaryny i woda taka lekkonasycona w stylu Muszynianka albo Staropolanka 200:-)
polis1010 dzięki kochana, no mam nadzieję, bo czuję się spokojniejsza jak mam mdłości i cycuchy bolą:-D
jezynka miłej pracy i przede wszystkim niemęczącej:tak:
czarnula witaj
 
reklama
Oto kilka podpowiedzi:
** unikanie potraw i zapachow powodujacych uczucie nudnosci
** jedzenie powoli, kilku malych porcji w pewnych odstepach czasowych
** unikanie ciezkich potraw- smazonych, tlustych, ostrych
** unikanie kawy, herbaty, alkoholu, innych uzywek
** zjedzenie czegos na 30 min przed wstaniem z lozka: najlepiej tost,
sucharek, ciasteczko imbirowe. Do picia:herbatka imbirowa,mietowa, rumiankowa
** imbir i napoje z dodatkiem imbiru
** popijanie malymi lyczkami bezkofeinowej coli
** sok z cytryny (kropelki)
** arbuzy,
** migdały luskane
** wit B6 -50mg co 4 godziny + 400mg magnezu rano

**Uwaga** nie nalezy przyjmowac ich przez zbyt dlugi okres
** olejek pomaranczowy, cytrynowy-masaz
** opaska uciskowa na nadgarstek (na receptory)-uznawana za b skuteczna
** refleksologia
** zajecie sie czyms raczej niz odpoczynek
**swieze powietrze, spacery
** leki homeopatyczne[/FONT][FONT='Comic

Mam nadzieje, ze cos znajdziesz dla siebie :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
ja plamię czerwoną krwią i zrobili mi już jedno usg, za chwilę mam drugie, więc nie mogę narzekać że nie ma gdzie pójść we wczesnej ciąży. ale inna sprawa że na tym etapie nie da się nic zrobić, tu się stosuje Evidence Based Medicine, czyli tylko takie postępowanie które jest potwierdzone badaniami medycznymi. te wszystkie duphastony i luteiny to się tylko w Polsce stosuje, choć nawet Polskie Towarzystwo Ginekologiczne twierdzi, że nie ma dowodów że suplementacja progesteronu we wczesnej ciąży cokolwiek daje czy zmienia. dlatego zresztą i Ty Anja nie słyszałaś o tym, żeby to brać, a w Polsce to nawet na zapas- choć nie są to nieszkodliwe cukierki i mogą np powodować feminizację płodów męskich.
więc w tym by czekać do 12tc jest niestety sporo racji- wcześniej po prostu decyduje natura.
wiem że w Polsce jest inne myslenie, przedstawiłam tylko brytyjskie podejście do ciąż. zresztą zgodne z moim.
 
Ostatnia edycja:
Harsharani dzięki za takie info, do kilku rad się już stosuję wcześniej, bo już słyszałam, a niektóre wypróbuję
 
A ja mam taki fajny napój Herbapolu imbir plus cynamon i goździki i właśnie się zastanawiałam czy można. Czyli imbir tak. To jeszcze te goździki sprawdzę :)
 
w sumie szkoda, bo ja nie moge zniesc smaku imbiru. Chociaz mowie na zapas, bo mdlosci jeszcze w ogole nie mam...
 
HARSH- gratuluje ciąży!!!!!!:tak:;-)pisalas troche z nami na watku zostac mamą w 2011:-)pozdrawiam!

wszystkim lutowym mamusiom śle duzo slonka,cierpliwości do objawów i obyscie nie daly sie hormonom;-):-):-)niech Wasze dzidzi-skarby kochane-rosną zdrowo i przyjda do Was o czasie silne i zdrowe!!

ja mam nadziejebyc mamusią marcową-testuje za tydzien-prosze o &&&&&&&&&& i fluidki ciążowe:tak::-D:-D:-D
 
w sumie szkoda, bo ja nie moge zniesc smaku imbiru. Chociaz mowie na zapas, bo mdlosci jeszcze w ogole nie mam...
A ja tylko w piwie :) Jak jest troszkę w czymś słodkim to ok. Ale tam więcej było pomysłów, to może coś Ci podpasuje. Ja w poprzedniej ciąży nic nie wymyśliłam na mdłości, tylko przeczekiwałam.
 
reklama
Anulka77 jak mowa o piwie to mnie do niego ciagnie okropnie, a tu nic, chociaz wczoraj wzielam od meza lyka bo poprostu nie moglam dac rady z ta ochota.
za chwile jade z mezem na ryby ja bede siedziec a on lowic :-)
pozdrowionka i spadam
 
Do góry