reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

L u t y 2 0 1 1 - nasz wątek codzienny

reklama
Dziendobry

Harsharani chyba sie nie zrozumialysmy ja nie porownouje do PL, tylko oceniam z tego co piszecie i co w innych miejscach czytam. Jak np Czarnula na innym watku ze plami i nie ma gdzie sie udac, tragedja. A co mnie przeraza ze to prawdopodobnie przyjdzie do USA, niestety.

Emma jest ale nie dla wszystkich, jest dla dzieci i ich rodzicow, dla kobiet w ciazy, emerytow i ludzi niepelnosprawnych. Nie ma dla ludzi zdrowych i w wieku ktory moga pracowac i sami sobie zapewnic ubezpieczenie. Sa tez szpitale panstwowe do ktorych mozna isc jak nie masz ubezpieczenia i wtedy mozesz miec za darmo. Plus kazdy szpital ma program dla ludzi ktorych nie stac zaplacic rachunkow i wtedy umorza dlug. Takze nikt pod mostem nie umrze bo nigdzi ci opieki nie odmowa, jest to nie legalne. Kazdy szpital musi udzielic opieki jak ktos ptrzebuje. Czy masz ubezpieczenie. A prawda jest taka ze wiele osob co nie ma ubezpieczenia w US to duzo nie legalnych i ludzie ktorym poprostu skzoda pieniedzy na ubezpieczenie bo oni np wola miec kablowke.
teraz wlasnie przeszla ustawa o ktorej jak narazie bardzo malo wiemy ale ma byc oficialny program publiczny, i rzad ma kontorlowac wszystko takze wiadomo jak poziom opieki i uslug spadnie. Ale jak narazie ci wszyscy co na to glosowali przy wyborach odpadaja jak muchy bo ludzie tego nie chca, takze jest nadzieje ze zostanie to zatrzymane. Teraz wiadomo USA bije inne kraje w medycynie. A to dla tego ze jest duza $$$ a jak rzad sie za to wezmie to z pewnoscia juz tak nie bedzie.

Witam Wisienka :-)

My tez dzis nad wode, znacyz nad basen. Ja na lerzaku z ksiazka a Oli bedzie szalac w wodzie. Ma dzis byc 30 takze trzeba sie chlodzic w wodzie.
 
udac sie jest gdzie ale nie zawsze chca pomoc, to zalezy do kogo sie trafi, mysle ze w Anglii jest troche inaczej niz w Polsce, w polsce sprawdza czy cos dolega i jest luz, a tutaj niekoniecznie. narazie plamienie minelo i zbadam sie w polsce bo za kilka dni jade. jak juz bede w 12 tyg ciazy to wtedy juz jak cos bedzie mi dolegalo to napewno lekarze sie zajma tym.

Wiec Dziewczyny wszedzie sa plusy i minusy opieki.
 
Dziewczyny myslę, ze nie ma co tu dyskutować bo tyle opini ile nas i ilu lekarzy bo oni są tu kluczowi.
Ja z innej beczki. Wrócilismy z nad wody było super. Ale złapałam sie na tym, że nie mam żadnych objawów. Nie bolą mnie piersi, nie mdli mnie i nawet nie jestem taka padnieta jak zwykle. I juz mam schizy i się martwię:zawstydzona/y:Po tamtej wizycie u gina o której pisałam mam teraz stresy. On mi powtarzał, ze jak sa objawy to dobrze......
 
Wisienka nie martw sie ja zeszlej niedzieli mialam to samo zero objawow czulam sie jak w niebie a tez spedzilam caly dzien nad woda. Od poniedzialaku wszystko wrocilo. Moze poprostu swierze powietrze ci sluzy :-) Mi w ostatnim tygodniu tez objawy lagodnialy a nastepnego dnia sie nasilaly. Widac taki nasz urok
 
Witam, ja na chwilę bo niedługo do pracy. Mnie dziś wzięło na naleśniki z serem, więc jak tylko wstałam to je sobie zrobiłam:-) I czuję się teraz strasznie objedzona. Na basen muszę pójść koniecznie, ale to już w poniedziałek lub wtorek:-)
 
Witajcie
widzę, że trwa dyskusja o słuzbach zdrowia. Ja na temat w UK czy US się nie wypowiadam bo nie wiem jak tam jest a to co słyszałam to od różnych osób i każdy ma różną opinię. A jeśli chodzi o Polskę to u nas najbardziej chory to jest NFZ i gdyby nie jakieś dziwne kontakty ze szpitalami i przychodniami to by się tyle nie czekało na lekarza czy zabiegi. Ja się na NFZ do ginka nawet nie rejestrowałam, bo nie wiedziałam ile na wizytę się czeka, chodzę na kartę abonamentową z pracy i mam tam nawet w pakiecie praktycznie wszystkie badania. Jakby co zawsze mogę iść jeszcze na konsultację do innego lekarza prywatnie.

A tak z innej beczki to jak walczycie z mdłościami. Jakieś sposoby? Ja na pewno wiem, że nie mogę doprowadzić się do głodu bo wtedy to nawet jak zjem to nie chcą minąć. I najgorzej jest jak wstaję, nie mogę jeść, głodna jestem a mi w buzi rośnie. Katastrofa pod tym względem.

Jeżynka a ty jak długo na nocki będziesz pracowała?
 
Hej, u mnie mało weekendowo - w pracy dziś byłam... Zmęczona jestem i spać mi się chce. Ostatnio ciągle mi się chce spać, więc w końcu mam te swoje objawy :)
Figa, na 100% dwujajowe :)
 
Wisienka, ja mam podobnie.
To znaczy zero objawów i też się martwie. Co prawda u mnie to wczesna ciąża (niby termin na 22, ale czuje,że orzez moje dlugie cykle to troche inaczej wyglada...).
Do tego stopnia sie obawiam, ze odszukalam swoje posty z tego forum,gdzie pisalam o tym, ze mam mdlosci i liczylam ktory wtedy mialam dzien ciazy (zgodnie z fertility friend).Masakra.

Ale mam ochote na nalesniki z serem. Ale takie mojej mamy.
 
reklama
Widze ze sie zachcianki zaczynaja.

ja dzis mialam ogromna ochote na pierogi z borowkami, bylam w 4 sklepach i wkoncu znalazlam z truskawkami. Tragedja tyle polskich sklepow i pierogow z borowkami nie maja.
My zaraz wybywamy na basen czekam by to najgorsze slonce przeszlo.
 
Do góry