reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

L u t y 2 0 1 1 - nasz wątek codzienny

jeszcze jedno- jak wasze dzieci przybierają na wadze? Bo Ninka bardzo mało przybiera- ostatnio 400 gram w prawie 4 tygodnie... pediatra mówi, że to dolna norma i by na razie się nie martwić... Ninka waży 5 150 gram.
 
reklama
U nas kupka zazwyczaj 1 dziennie, wczoraj nie umiała jej wycisnąć i płakała ale za to jak się udało była strasznie zadowolona:)

My w 1 dzień świąt byliśmy u teściów od 9 do 16, w poniedziałek zaś zostaliśmy w domku i spędziliśmy go we troje. trochę bałam się jeść świąteczne jedzonko ale małej na szczęście nic nie było
biggrin.gif


Dzisiaj kolejna przespana noc, jak ją położyłam o 20 do kołyski to się obudziła o 6 rano.
 
Dobrze, że już po Świętach. Mikołaj poza domem jest marudny, wrażliwy na hałas, dużą ilość ludzi itd. Wczoraj padł o 22 i wstał o 7,30 :szok: Teraz odpoczywamy i dochodzimy do siebie;)
Córka koleżanki złapała bezdech i dobrze, że monitor oddechu był włączony to zaalarmował bo inaczej mogłyby to być tragiczne Święta. Brrrrr
 
Rachell ja już próbuję przyzwyczaić do butelki, sporadycznie dokarmiam ale jest kiepsko, nie chce, nawet wody czy herbatki a ostatnio na spacerze wytrzymuje mi godzinę i chce mu się pić i tylko cycek go uspokaja, wczoraj byliśmy nad morzem, to akurat spokojnie nakarmiłam w samochodzie ale tak gdzieś na spacerze to problem, bo i tak z reguły kupy wtedy robi.

Suseł Kuba akurat przybiera prawiek kg na miesiąc.
 
Jeśli chodzi o karmienie piersią to mój Lolek jest super...max 15 minut i spokój na minimum 2 godziny...a na spacerach to nawet 4 godziny wytrzymuje bez cyca.

Witaj JoasiaW ;-), no też słyszałam,że przy karmieniu piersią może długo kupy nie robić ale jak moje dziecko które kiedyś robiło min. 3 kupy dziennie nagle przez 5 dni nic nie robi to po prostu cholernie się martwię. Na dodatek te bardzo częste bąki, które czasami wywołują płacz są dodatkowym bodźcem, który wywołuje moje zmartwienia ale ogólnie Karol ma apetyt, brzuszek miękki więc już sama nie wiem.

Jeżeli mały ma mięciutki brzuszek i nie marudzi to niczym się nie martw. Przy bakach to często dzieci płaczą bo kto by nie płakał jakby takie mega bąki puszczał :) Tyłeczki je szypią:-)
Jeśli jednak Karol będzie płakał i widać będzie że nie idzie kupki zrobić to daj mu czopek na wypróżnienie i będzie po kłopocie. Tylko maskę gazową sobie załóż bo kupa po czopku tak śmierdzi że szok! :-)

Co do przesypiania nocy to moja śpi dokładnie tak jak mała Susła a czasem i dłużej. Pewnie dlatego że moja córcia i córcia Susła urodziły się tego samego dnia:-D rekord mojej córki to sen od 20 do 8:30.

Ligotka masz rację że karmienie butlą jest wygodniejsze. Jak mała się urodziła to tak mi zmasakrowała sutki że pokarm musiałam ściągać i dawać butlą. Po 2 tyg wróciłam na cycek i jedno co mogę stwierdzić to to że super się sprawdza w nocy. Niestety straciłam samoistnie pokarm. Lekarz stwierdził że dlatego że mała już miesiąć czasu przesypia mi całe noce i miałam za długie przerwy w karmieniu. No i teraz znowu wróciłam na butlę ale nie żałuję bo mleko mogę jej dać w każdym miejscu :-)
Chociaż żal mi bo mleko matki zawsze najlepsze no ale pokarm zanikł mi w ciągu tygodnia. I nie dałam rady laktacji rozbujać.

Vikiigus to charczenie może być spowodowane ulewaniem, bądź alergią. Moja mała też tak ma i ja używam wody morskiej i kładę ją wtedy na brzuszek by wszystko wyciekło. Tylko czasem fridą ściągam.

Co do przybierania na wadze to młoda w ciągu 3 tyg średnio przybiera około 800-900g. Teraz powinna ważyć około 5800g.
 
witam i ja
u mnie Maja waży 7kg wiec od urodzenia przybrała już 3kg, wychodzi średnio ok.300g tygodniowo... kup robi wciąż kilka dziennie i sa to bardzo luźne kupy... ja nie jem prawie nabiału (tylko troche mleczka do kawy)bo ona ma alergie na mleko krowie i jego przetwory i od tego też miała kolki bo gdy odstawiłam mleko i jego przetwory kolki minęły... po za tym bardzo urosła bo ma już 64cm a przy porodzie było 52 wiec sporo jak przez 10 tygodni... no i uwielbia spać na dworze wiec nawet jak nie ma pogody to i tak musze ją opatulac i na balkon wystawiać bo inaczej w domu robi szał i marudzi jak nie wiem... po kapieli zasypia sama, w dzień różnie, ale moja starsza córeczka też nie da jej pospać bo lata, gada, krzyczy, ciągle jej coś spada itp... to tyle na szybko... nie pisze zbyt często, ale Ala też potrzebuje mojego czasu... wiec wybaczcie kochane...
 
witam
i po świętach tyle przygotowań a tak szybko zleciało. Szkoda tylko że pogoda się popsuła.
My też mamy problem kupowy ale u starszego syna :happy: z tego co wiem to że dobrze że dziecko pruka bo to znaczy że "układ pracuje" mimo że kupki nie ma. Dziś wywiesi listy przyjętych do przedszkola i od września przez pół dnia laba bo tylko jeden dzidziuś w domu. Już nie mogę się doczekać. :-):-)
 
ja nie jem prawie nabiału (tylko troche mleczka do kawy)bo ona ma alergie na mleko krowie i jego przetwory i od tego też miała kolki bo gdy odstawiłam mleko i jego przetwory kolki minęły...
maran-atha, czy w związku z tym przyjmujesz jakieś suplementy aby Twój organizm się wzmocnił? bo jakby nie patrzeć brakuje nam wapnia chociażby z tego powodu...ja też na takiej diecie dlatego pytam;-)
 
A my po spacerku, zrobilo sie pieknie, wiec odwiedzilysmy nowy park (pol godzinki spacerkiem z domku, ale jeszcze tam nie bylysmy :)

Susel masakra! Jak mozna nie wiedziec co z tym zrobic, to czego oni sie ucza ci lekarze :/

Ja chyba zaczne zabierac na dluzsze wypady butelke z ciepla woda i mlekiem modyfikowanym, w razie czego zebym sie tak nie stresowala jak mala bedzie glodna a nie bedzie jej gdzie nakarmic ;)
Moja wazona wczoraj 6kg, od spadku 2700, k 300gram tygodniowo.
 
reklama
witam i ja
u mnie Maja waży 7kg wiec od urodzenia przybrała już 3kg, wychodzi średnio ok.300g tygodniowo... kup robi wciąż kilka dziennie i sa to bardzo luźne kupy... ja nie jem prawie nabiału (tylko troche mleczka do kawy)bo ona ma alergie na mleko krowie i jego przetwory i od tego też miała kolki bo gdy odstawiłam mleko i jego przetwory kolki minęły... po za tym bardzo urosła bo ma już 64cm a przy porodzie było 52 wiec sporo jak przez 10 tygodni... no i uwielbia spać na dworze wiec nawet jak nie ma pogody to i tak musze ją opatulac i na balkon wystawiać bo inaczej w domu robi szał i marudzi jak nie wiem... po kapieli zasypia sama, w dzień różnie, ale moja starsza córeczka też nie da jej pospać bo lata, gada, krzyczy, ciągle jej coś spada itp... to tyle na szybko... nie pisze zbyt często, ale Ala też potrzebuje mojego czasu... wiec wybaczcie kochane...

To trochę mleczka do kawy to też jest szkodliwe, jeśli jest skaza białkowa to dziecko nie poradzi sobie choćby z najmnieszą ilością alergenu, proponuję zrezygnować wtedy z kawki jak bez mleka nie mozesz.

Któraś też pisała, że przy skazie je jajka, ale skaza to też alergia na białko jajka kurzego, majonez też trzeba odstawić.
 
Do góry