reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniówki u lekarza

Dziewczyny, czy któraś z Was ma podwyższone ciśnienie i bierze z tego powodu leki? Moje wynosi tak 140-150/90 parę i lekarz zapisał mi leki na obniżenie. Mówi, że mam się nie martwic, ale jakbyście zobaczyły jego minę.... bez komentarza :-:)-(


Ja ostatnio miałam akcję ze skokami ciśnienia.miałam 140/95 potem spadało potem znowu rosło. Powiadomiłam o tym mojego gina na piątkowej wizycie. Uspokoił mnie że jeżeli nie mam obrzęków i białkomoczu to mogę być spokojna. Zalecił odpoczynek i kontrolowanie ciśnienia- i na następnej wizycie zweryfikuje to. W chwili obecnej ciśnienie mam w normie-podejrzewam że te skoki mogły być spowodowane pogodą albo moim osłabieniem po dość uciążliwym przeziębieniu.
 
reklama
My już po kontroli. Wszystko ok. Tzn. szyjka długa zamknięta. Zlecił nam mocz i morfologie (o posiew zapomniałam poprosić). Kolejna kontrola 17 marca :-D i to będzie pewnie ostatnia już :-p Na te moje bóle mam brać nospę i sie nie martwić bo kręgosłup to z powodu tych moich +18 kg a podbrzusze... no cóż 35 tydzień 3 dzień zobowiązuje...
 
Ostatnia edycja:
Dziewczyny, czy któraś z Was ma podwyższone ciśnienie i bierze z tego powodu leki? Moje wynosi tak 140-150/90 parę i lekarz zapisał mi leki na obniżenie. Mówi, że mam się nie martwic, ale jakbyście zobaczyły jego minę.... bez komentarza :-:)-(

Ja z takim ciśnieniem w szpitalu wylądowałam. Pewnie dlatego, że mam przewrażliwionego lekarza, ale co nie zmienia faktu, że prawie tydzień leżałam na patologii. Co do leków to dopegyt 3 razy na dobę plus no-spa 3 razy po dwie tabletki.

Odkąd jestem w domu, na obniżenie ciśnienia biorę ten dopegyt tylko dwa razy, bo po trzech byłam mega zmulona, a no-spa tylko w razie wu.

I nie martw się tym ciśnieniem. Jeżeli nie przewyższa 150/100 nie jest źle :). Bierz te leki i odpoczywaj :)
 
Ostatnia edycja:
Laboratorium zaliczone jutro wyniki. Co do badań to laborantka pytała czy coś się dzieje bo zlecone badania są typowo pod kątem nerek. Może jutro się coś wyjaśni. Skończyło się na jednym trafnym wkłuciu jupiii!! czyli prawie bezboleśnie:tak:
 
Witajcie dziewczynki :-)
Fajnie że tak wszystkie zaciskacie nogi i jesteście w dwupakach :-) Ja też jeszcze nie rozpakowana, czekam na decyzje o terminie.
Trochę byłam rozczarowana, że na 99% będę mieć cesarkę, ale teraz zaczynam myśleć, jak mało to ważne jest w porównaniu do tego że moge dzieki temu urodzić zdrowe, dotlenione dziecko.
Jestem za to mega szczęśliwa że dotrwałam do 36 tc !!!!!!!!

Nie jestem w stanie przeczytać wiadomości z kilku dni, widzę tylko że jest temat wysokiego ciśnienia. Ze mną na patologii leżało kilka dziewczyn z podwyższonym ciśnieniem - jak porobili im badania to okazało się że był też białkomocz, czyli książkowa gestoza.
Nie lekceważcie tego bo to bardzo groźne dla maluszków - takie dzieciaki po zatruciu mogą urodzić się niedotlenione. Lepiej kilka dni poleżeć w szpitalu, niż potem żałować.

Buziaki dla wszystkich mamusiek :-)
 
Hej, ja po KTG. Synek cały dzień tanczył w brzuchu a na KTG nie chcial sie ruszac..złosliwiec, no i zamiast 30 min leżalam 1h:szok:. No ale położna kazala zjeśc pare cukierków, wypic wodę i się syncio rozruszał. Zapis wyszedł ok :-D
 
reklama
Uff.. a już myślałam, że powinnam mieć a gin. to pominęła;-)

elvie...spoko, to zależy od gina. Ja z Weroniką chodziłam na NFZ i KTG miałam w 39t.c tylko, dlatego,że nie czułam ruchów i się sama zgłosiłam. A teraz chodze do gina prywatnie i on zleca KTG po 32t.c
 
Do góry