reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniówki u lekarza

Właśnie właśnie właśnie!!!!!!!!!!!!!

MAM PYTANIE DO MAM ZA GRANICĄ RP
-jaki jest u Was kalendarz szczepień???

powiem szczerze (i nie wymagam zrozumienia ani nie zamierzam wszczynać dyskusji) że czytam o tych szczepionkach... jak zobaczyłam ile kłuć ma mieć moje dziecię to się zastanawiam czy ja bym to wytrzymała... a co dopiero moja kruszyna...

I np w szpitalu szczepi się od razu na WZWB i gruźlicę
-w Europie tylko w Polsce i Francji szczepi się na gruźlicę
-w Szwecji na WZW tylko jeśli matka jest nosicielem...

Mamy ty
Meksyk
Niemcy
Włochy
i Wielką Brytanię
Powiedzcie czy się już interesowałyście szczepieniami -a jeśli to dla Was nie problem napiszcie jakie u Was są obowiązkowe a jakie zalecane i kiedy...

Nie wiem czemu u nas tak to wymyslili - tylko w Polsce i Francji? No brawo- co jest nie teges, szczegolnie ze my sprowadzamy te tansze i nafaszerowane rtecia szczepionki koreanskie. Kurcze dziecko w drugiej dobie zycia i juz szcepione. Ja bylam przerazona. Jakby nie moznabylo z ta szczepionka troche poczekac.

Generalnie nie chce sie wypowiadac na temat reszty szczepien, bo kazdy ma inne zdanie i nie chce wam narzucac swojego. Mam wiele watpliwosci.
 
reklama
Nie wiem czemu u nas tak to wymyslili - tylko w Polsce i Francji? No brawo- co jest nie teges, szczegolnie ze my sprowadzamy te tansze i nafaszerowane rtecia szczepionki koreanskie. Kurcze dziecko w drugiej dobie zycia i juz szcepione. Ja bylam przerazona. Jakby nie moznabylo z ta szczepionka troche poczekac.
Generalnie nie chce sie wypowiadac na temat reszty szczepien, bo kazdy ma inne zdanie i nie chce wam narzucac swojego. Mam wiele watpliwosci.
w Irl tez na gruzlice szczepia. Wiesz, ja tez mam wiele watpliwosci, ale z 2giej strony pewnych chorob juz nie ma, bo sie na nie szczepi. Z ta rtecia to sie zgodze, masakra kompletna:wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y:
 
Nie cytujcie mnie prosze ;)

Aga wiem...ale nie o to mi chodzi. Mnie stresowalo szczepienie tak malego dziecka. Naprawde wolalabym poczekac z ta szczepionka.

Szczepienia to bardzo kontrowersyjny temat - z reszta co tu duzo mowic - ostatnio w mediach tocza batalie o szczepionke na grype.
Sama bije sie z myslalmi juz dlugo (od kiedy maly sie urodzil), naczytalam sie mase poznalam lekarzy przeciwnych pewnym szczepieiom, ktorzy swoich dzieci nie szczepili, bo mieli do czynienia z dziecmi po powiklaniach. Poznalam tez takich, ktorzy bardzo pewne szczepienia zalecaja i uwazaja, ze nie szczepienie jest glupota. Im wiecej wiem, tym wiem mniej. Tam gdzie w gre wchodza ogromne pieniadze i zdrowie - mozliwa jest korupcja, wiec tak naprawde ciezko o prawde i rzetelna informacje. Naprawde meczacy temat ;)
 
Ostatnia edycja:
Katik bardzo dobrze że poszłaś do lekarza bo widac z tą woda w organiźmie nie ma żartów:no:
Witaj w klubie mam leżących;-) teraz tylko musisz sobie zakupić tak jak 13x13 podkładke pod laptopa:-D
Odpoczywaj ile się da a wagą sie wcale nie przejmuj bo po porodzie spadnie:tak:
Miłego wieczorku:happy2:
 
Wrocilysmy od lekarza... warunkowo do domu. Warunki do spelnienia - odpoczywac, najlepiej lezec, duzo pic, jeszcze wiecej sikac.
Powod - stan przed zatruciem ciazowym :-:)-:)-(
Opuchniecie siega zenitu, lekarz stwierdzil, ze wygladam strasznie, i jak mnie zobaczyl to pierwsze pytal co mi sie stalo z twarza. A ja opuchnieta jestem na maxa!!!
Nogi koszmarne, odciski skarpetowe na kilka milimetrow. Palce jak serdelki. W nocy dretwienie rak, ktore dzis juz sie pojawilo nawet w dzien. Potwierdzil to co wyczytalam na necie - woda naciska na nwery , i stad te dretwienia. Dodatkowo dzis w nocy obudzil mnie 2 razy skurcz w lydkach.:no::no:
Do tego podwyzszone cisnienie, cale szczescie ze nie ma bialka w moczu. Gdyby bylo - do szpitala szlabym natychmiast.
Teraz mam czas do poniedzialku, i musze sie mu znow odmeldowac. Jesli nic sie nie zmieni w kwestii opuchniecia - i tak mnie poloza na oddzial. Mam jednak nadzieje, ze nie bedzie takiej potrzeby:-:)-:)-(
No i 2 tygodnie L4 , przymusowo:-(

Katik - po pierwsze nie martw się za bardzo. Ja puchnę od 25 tc, czyli to już ponad miesiąc jak wyglądam jak bałwanek z reklam Goodyear ;-)
Jestem opuchnięta, drętwieją mi całe kończyny i ważę tyle co ciężarna słonica a nie ciężarna kobieta...

Pisałam już kilkakrotnie, że na zatrucie trzeba bardzo uważać, ale tak naprawde niewiele da się zrobić, żeby mu zapobiec - albo masz tendencję, albo nie.
Napiszę Ci co zalecił mi mój lekarz
- dużo pić
- sikać nie wtedy kiedy się musi, tylko kiedy można (czyli jak najczęściej, nawet jak Cie bardzo nie ciśnie ;-))
- badanie moczu MINIMUM raz na 2 tygodnie
- codzienny pomiar ciśnienia tętniczego (kupiłam aparat)
- wyeliminowanie z diety większości węglowodanów (ryże, makarony, ziemniaki) i ograniczenie słodyczy
- 3 razy dziennie Magne B6 żeby zapobiec skurczom łydek

Zalecenie mam od lekarza takie: jeżeli tylko ciśnienie bardzo mi podskoczy, lub w moczu pojawi się białko - szpital. Jeżeli te objawy nie wystąpią - siedzenie w domu i stosowanie się do zaleceń.

Nie stresuj się za bardzo, taka już nasza uroda - uważaj na siebie i mierz ciśnienie, a wszystko na pewno będzie dobrze :tak::tak::tak:
 
13 x 13
ja tez duzo czytalam o szczepieniach, podeszlam do tego ze zdrowym rozsadkiem bo wiadomo ze do wszystkiego trzeba miec dystans,a le ostatnio mialam namacalny a nie statystyczny przyklad jak moga byc szkodliwe szczepienia
koelzanka z pracy moejgo meza ma synka 2,5 roczku i nagle zaczals ie cofac w mowie, zamykac w sobnie, boi sie wziac w dlon pomarancze, bo mu w dotyku nie pasuej
dziewczyna zaczela z nim jezdzic po psychiatrach i w koncu wyszlo po badaniach ze ma duzo metali ciezkich w organizmie
i na pewno to rtec po szczepienaich i tak na niego dziala
dodam ze to wczesniak,a te sa wiadomo slabsze i podatniejsze na takei rzeczy
szok!!!!!!!:szok::szok::szok:
najgorsze ze ona jest przedstawicielem medycznym jak moj maz i ma kontakty z dobrymi lekarzami i i taks ie nei uchronila
szczepila malego jakimis 6 w 1 skojarzonymi
ja mialam dla Hani 3 w 1 infanrix hib to tez skojarzona ale z tego co czytalam to podobno bez rteci
gdzies w domu w ksiazeczce szczepien Hani mam od neidawna wpisana nazwe rteci jakas taka ze bymw zyciu nei wiedziala ze to ta rtec i teraz jak pojde na meningokoki to zarzadam bez rteci i sama sprawdze w ulotce czy nei ma tego w skladzie
nie szczepilam jej na jakies dodatkwoe bajery w stylu rotawirusy, ospa
ale meningokoki i pneumokoki nie odpuszcze
bo bez tego strach do przedszkola poslac a jeszcz ebedzie drugie dziecko domu...


Katik
na szczescie to jeszcze nei zatrucie
mozesz przeciwdzialac
pij duzo wody
dbaj o siebie
wszystko bedzie dobrze
nie ma innej opcji
wszystkie trzymamy kciuki
 
gdzies w domu w ksiazeczce szczepien Hani mam od neidawna wpisana nazwe rteci jakas taka ze bymw zyciu nei wiedziala ze to ta rtec i teraz jak pojde na meningokoki to zarzadam bez rteci i sama sprawdze w ulotce czy nei ma tego w skladzie
i

Thimerosal, który zawiera 49,6% etylortęci
To o tą nazwe zapewne Ci chodzi to jest środek używany do konserwacji szczepionek
 
reklama
Katik - pozdrawiamy i trzymamy kciuki zeby wszytko było dobrze, bo innych opcji nie ma:tak:

uwazajcie na siebie dziewczyny i dawaj znac co z Toba
 
Do góry