reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniówki u lekarza

Jak to wszystko czytam o tych szczepionkach to jestem w szoku:szok:
Otworzyłam sobie ksiazeczki zdrowia moich chłopaków i trochę odetchnełam z ulgą:tak: Miałam szczęście bo akurat te szczepionki które polecała moja lekarka nie zawierają tej rteci- sprawdziłam na specjalnej stronie.
Jedynie szczepionka na wzw b :wściekła/y: to Euvax i ta niestety byli szczepieni:wściekła/y:
Wkurzajace jest to ze nikt w szpitalu nie potrafi udzielic informacji że mozna wybrac inna szczepionkę taka która nie zawiera tej rtęci.
Jutro dzwonię to szpitala w którym chce rodzić z pytaniem jaką szczepionke na wzw B oni stosują.
 
reklama
Jak to wszystko czytam o tych szczepionkach to jestem w szoku:szok:
Otworzyłam sobie ksiazeczki zdrowia moich chłopaków i trochę odetchnełam z ulgą:tak: Miałam szczęście bo akurat te szczepionki które polecała moja lekarka nie zawierają tej rteci- sprawdziłam na specjalnej stronie.
Jedynie szczepionka na wzw b :wściekła/y: to Euvax i ta niestety byli szczepieni:wściekła/y:
Wkurzajace jest to ze nikt w szpitalu nie potrafi udzielic informacji że mozna wybrac inna szczepionkę taka która nie zawiera tej rtęci.
Jutro dzwonię to szpitala w którym chce rodzić z pytaniem jaką szczepionke na wzw B oni stosują.

mÓJ TEZ BYŁ nią szczepiony ale teraz powiem zeby nia nie szczepili . Tylko nie wiem co z tą gruźlicą ale na to chyba zaszczepie normalnie .
Jakas partia tego euwaxu była wycofana z tego co pamiętam bo coś z nią było nie tak .

Kwiatuszek ...bardzo dobrze zrobilas ;)
Z mojej strony jezeli moge doradzic.
Dziecko w drugiej dobie w Polsce szczepione jest koreanska szczepionka, ktora przekracza normy rteci na kg takiego dziecka 125 krotnie!!!
Jest na rynku zastepcza szczepionka bez rteci i kosztuje okolo 50 zl . Warto samemu ja kupic. Nazywa sie Engerix B

Poczekajcie.....wlasnie czytam news z 2007...wycofano te szczepionke, ktora moj synek i wszystkie niemowlaki byly szczepione OBOWIAZKOWO
Podejrzana szczepionka "Euvax B" wycofana - Wiadomości24

Przerazajace jest to co dziewczyny pisza w komantarzach. Niektore szpitel nadal szczepia ta szczepionka norworodki....dziewczyny sprawdzcie w szpitalu czym chca poraczyc wasze dzieci.


Wszystkie szpitale tym szczepią :no: z tego co wiem .
 
Aniam powiedz mi czy szczepionka na gruźlicę też moze zawierac rtęć?
W ksiażeczce zdrowiam mam tylko napisana nazwę BCG.
Przepraszam ze tak truję ale troche czasu juz minęło kiedy Mateusza szczepiłam.
 
mój był szczepiony na wzw B szczepionką Hepavax Gena i też teraz znalazlam że zawierała za dużo rtęci i wycofali jakieś partie w 2008 r.
Co do gruźlicy też mam wpisane BCG ale nic złego na razie na jej temat nie znalazłam.
Podajcie mi nazwę szczepionki na wzw B,która nie zawiera tej rtęci bo jakoś nie mogę tego znaleźć (o ile była nazwa podana)
 
Dzieki babeczki, trzymamy sie dzielnie, i odpoczywamy z nogami w gorze. Nich choc troszke tej wody zejdzie :blink:


A ja mam jutro laserowe usuwanie naczyniaka na ustach i się zastanawiam, czy to boli...:-( Panikara jestem, więc już dziś jeść nic nie mogę i się martwię:-(
Trzymam kciuki.
Ja pieprzyki mialam usuwane w znieczuleniu miejscowym, i tradycyjna metoda wycinania, wiec nie wiem jak to po laserze, ale mysle ze sam zabieg nie boli, a po - waidomo ze zawsze troszeczke. Ale tabletki przeciwbolowe powinny pomoc.


Co do tych szczepionek to musze tez sie tym zainteresowac jak to tutaj wyglada, bo normalnie oczy na wierzch wychodza jak czytam o tych rteciach i innych :no:
 
mój był szczepiony na wzw B szczepionką Hepavax Gena i też teraz znalazlam że zawierała za dużo rtęci i wycofali jakieś partie w 2008 r.
Co do gruźlicy też mam wpisane BCG ale nic złego na razie na jej temat nie znalazłam.
Podajcie mi nazwę szczepionki na wzw B,która nie zawiera tej rtęci bo jakoś nie mogę tego znaleźć (o ile była nazwa podana)

Engerix B podobno nie zawiera rteci:tak:
 
reklama
Do góry