reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniówki u lekarza

reklama
no widze ze dalej gadka o szczepieniach, jakos jeszcze mnie to nie interesuje, jestem jeszcze na etapie remontu pokoju, strachu przed porodem i o dzidzie zeby wszystko oki bylo, a jak bede miala czas (jak juz na macierzynskie pojde) to sie dowiem o szczepionkach to wam tez napisze jak to u nas jest i jakie sa zalecene:tak:
 
mój był szczepiony na wzw B szczepionką Hepavax Gena i też teraz znalazlam że zawierała za dużo rtęci i wycofali jakieś partie w 2008 r.
Co do gruźlicy też mam wpisane BCG ale nic złego na razie na jej temat nie znalazłam.
Podajcie mi nazwę szczepionki na wzw B,która nie zawiera tej rtęci bo jakoś nie mogę tego znaleźć (o ile była nazwa podana)

Hania tez byla szczepiona w 2008 roku trzy razy hepavax gena i sama nie wiem juz czy to dobrze ze tym czy lepiej tym evuaxem
 
Ostatnia edycja:
Słuchajcie mam pytanko- kiedy się robi to 3 USG takie szczegółowe? Bo wczoraj wyczytałam, że w 32tyg, a w moim przypadku to już niedługo, a nikt z lekarzy nic nie mówił :confused:
No i jeszcze -będizecie szły znowu na takie szczególowe platne (podobne do polowkowego) czy takie jak robią normalnie ginekolodzy? Bo moj gin robi normalne usg za 80 zl i wolalabym na tym poprzestać a nie płacić znow 200zł :baffled: no i co z tym nieszczesnym dopplerem?- każdy powinien to zrobić czy tylko jak są szczególne jakisś wskazania???:confused::confused::confused:
Wiecie coś na ten temat więcej? bo ja niebardzo, a już nie chce tyle kasy wydawać bo i tak czeka nas wszystkie dość dużo płatnych badań obowiązkowych przed porodem:baffled:
 
Słuchajcie mam pytanko- kiedy się robi to 3 USG takie szczegółowe? Bo wczoraj wyczytałam, że w 32tyg, a w moim przypadku to już niedługo, a nikt z lekarzy nic nie mówił :confused:
No i jeszcze -będizecie szły znowu na takie szczególowe platne (podobne do polowkowego) czy takie jak robią normalnie ginekolodzy? Bo moj gin robi normalne usg za 80 zl i wolalabym na tym poprzestać a nie płacić znow 200zł :baffled: no i co z tym nieszczesnym dopplerem?- każdy powinien to zrobić czy tylko jak są szczególne jakisś wskazania???:confused::confused::confused:
Wiecie coś na ten temat więcej? bo ja niebardzo, a już nie chce tyle kasy wydawać bo i tak czeka nas wszystkie dość dużo płatnych badań obowiązkowych przed porodem:baffled:

mi lekarz to 3D robił w 24 tygodniu - powiedział, ze później już kości są bardziej wykształcone i nie można dobrze zobaczyć czy z serduszkiem jest wszystko dobrze, czy zastawki prawidłowo się zamykają i czy prawidłowo krew krąży, sprawdził także czy nie ma rozszczepu wargi i podniebienia oraz czy stan ogólny maleństwa jest dobry czy wszystkie kości w normie.
zaznaczył także że pomiędzy 30 a 32 tygodnie jeszcze raz można wykonać ale dziecko już zazwyczaj jest duże i mało widać - za to widać już pucołowatą buźkę
 
Ella- to 3 USG robi się pod koniec ciąży- ja mam mieć pomiędzy 34 a 36 tygodniem. 3D już raczej nie ma sensu. Na tym USG określa się wszystko, co ważne do porodu: ułożenie, pępowinę, wagę... Generalnie nie robi się go przed 30 tygodniem (bo nie ma sensu).
Iza- kciuki zaciśnięte.
 
reklama
Ja na to 3 USG idę 26 lutego- to będzie 32 tydzień;-)
Z tego co wiem, dziecko jest już tak duże że te 3D nie mają racji bytu. Na tym USG sprawdza chyba stan łożyska, ułożenie i czy nie ma przepływów wstecznych czy jakoś tak.Powiem Wam że zastanawiam się co z tym dopleerem pod kątem wykrycia Vasa Previa:confused:
 
Do góry