reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniówki u lekarza

Kochane odnośnie tego ciśnienia to jak byłam ostatnio w szpitalu to powiem wam że sporo dziewczyn było z tego powodu w szpitalu więc uważajcie jeśli któraś ma problemy to niech to mierzy bo to nie przelewki. Wystarczy czasem wziąść tylko jedną tabletkę i wszystko wróci do normy ale nie można tego lekceważyć.
 
reklama
Kochane odnośnie tego ciśnienia to jak byłam ostatnio w szpitalu to powiem wam że sporo dziewczyn było z tego powodu w szpitalu więc uważajcie jeśli któraś ma problemy to niech to mierzy bo to nie przelewki. Wystarczy czasem wziąść tylko jedną tabletkę i wszystko wróci do normy ale nie można tego lekceważyć.

racja, moja kuzynka też miała teraz wywoływany poród z powodu ciśnienia, przez kila dni ją męczyli, szyjka ani rusz, aż w końcu cesarka, bo tętno małej zaczęło skakać
 
Ja dzis po wizycie u ginki. Dzidzia cały czas ułożona główką w dół, łożysko i wody ok. Mała waży 956g więc do dużych nie należy ale jest w normie. Z szyjką też wszystko ok. Jedyne co mnie zdziwiło po dzisiejszej wizycie to to, że jak spytałam kiedy ktg to powiedziała że wykonuje się dopiero po terminie albo jak co ś jest nie tak... mnie sie wydawało, że już przed terminem porodu sie chodzi do szpitala na ktg...
 
Dziewczyny, kiedy robicie kolejne USG? Mój gin mówi, że dopiero w 34 tc powinnam zrobić bo wtedy już jest 99% pewności, że dzidziuś się nie obróci i będzie wiadomo na jaki poród się przygotować. Ja myślałam, że zaraz po 30 tc się je robi...
 
Forget- poprzednio miałam ostatnie USG w 35 tygodniu, a teraz mój lekarz też planuje je na 35-36 tydzień, żeby było bliżej porodu- będzie oceniał jak jest dziecko ułożone, jakie duże itd. Generalnie nie robi się go przed 30 tygodniem, ale spokojnie możesz poczekać do 34 :tak:

Co do ktg to przed porodem miałam je raz jakoś w 37 tygodniu, potem dopiero w szpitalu.
 
ja robię USG gdzieś tak w 32
a KTG jak pisałam na ogólnym miałam dwa tygodnie przed terminem tak dla sprawdzenia, a potem dopiero jak poród, dziwie się że Aniołek ma już w 26 tyg
 
Dzięki Dziewczyny za odpowiedź czyli wszystko ok. Mnie lekarz na usg kazał przyjść w 30 tygodniu ale ponieważ wyjeżdża na urlop będę u niego w 31tyg. Ale zauważyłam, że jest zwolennikiem wcześniejszych terminów(połówkowe miałam między 18 a 20 tyg). Patrzyłam teraz to z tą waga Mojej Malutkiej to faktycznie Malutka jest;-) Nie wiem czy powinnam się martiwć ale wyniki wszystko dobrze więc chyba jest ok. My-rodzice:-) jacyś duzi nie jesteśmy więc i ona pewnie nie będzie...
 
Też mnie zaskoczyło, że Aniołek tak wcześnie to KTG będzie miała. Ja dopiero w 38 tyg. miałam. Widać różne szkoły są
 
reklama
U mnie serce maluszka badają od 25 tygodnia co wizytę.
Ale to nie jest KTG chyba(bo do KTG trzeba być podłączonym prawda?)choć na początku tak myślałam, położna oprócz tego że waży i mierzy ciśnienie sprawdza tętno dziecka takim urzadzeniem- detektorem tętna. Na ostatniej wizycie miałam okazje posłuchać mojego synka:-)
 
Do góry