reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Kwietniówki u lekarza - czyli relacje z wizyt, oraz zdjęcia USG :)

Witajcie Mamusie, wybaczcie, że nie gadam z Wami ale w pozycji przed kompem bardzo boli mnie brzuch wiec nie mogę, przykro mi.
no.gif


Phel- nie wiem co CI napisać...mam nadzieję że z ta nerką okaże się nieprawda...3maj się...

Pscółka- fajne że jest jak chciałąś i możesz rodzić sn.

Kruczka
- niestety cukrzyca lubi się ujawnić po 30tyg ciąży...ja do tej pory też miałam glikemie ok...a teraz...

U mnie średnio. Od tygodnia dość silne i uciążliwe bóle brzucha i koszmarne twardnienia . W weekend znów zaliczyłam IP bo brzuch niesamowicie twardnieje i boli jak na @
no.gif
Na szczęscie podwozie trzyma dzielnie i niby wszystko "ok"
dry.gif
tylko mam leżec plackiem i leki brać.
Gorzej bo lekarz na tej IP zaslugerowal dobitnie ze mam w tym tyg zrobić USG i sprawdzić rozwój małej bo mu wychodzi że większa o 2 tyg!
shocked.gif
Waży już 2kg! Troche go to niepokoiło...no ale udało mi się już dziś załatwić takie USG. Spec przebadał córe i oczywiście wszystko w jak najlepszym porządku z nią- ufff
yes2.gif
Duża baba mi się szykuje i raczej zostane ponownie marcówką.;-)
Kolejna średnia wieść to chyba jednak się nie uchronie przed diabetologiem, bo mimo że obciazenie glukoza w 24 tyg wyszlo ok, to jak od kilku dni mierze cukier glukomwtrem co mi zostal z I ciazy to czasem cukier wychodzi podwyższony...więc penwnie jak w przyszłym tyg pojde na kontrolę do gin to wyjde ze skierowaaniem na diabetologie i sie zacznie regularne kłucie, sikanie na paski i dieta cukrzycowa
baffled5wh.gif

Nie dość że wszystko na leżąco to jeszcze cholerna cukrzyca
sorry2.gif
Jak nic oszaleje do tego porodu.

Pozdrawiam Was ciepło i dużo zdrowia życze Wam i Brzusiom i oby wszystko było juz ok na tej ostatniej prostej!:tak: 3majcie sie dzielnie!
 
reklama
Phelania może jakaś konsultacja u jakiegoś nefrologa dziecięcego(nie wiem czy się w ogóle zajmują czymś takim) by Cię uspokoiła i wyjaśniła co i jak. Mam nadzieje, że wszystko będzie ok!

Ella1 no to witam w klubie mamusiek dużych dzieciaczków. Mój synek dzisiaj (32tc3d) ma 2522g. Trochę jestem przerażona, aczkolwiek spodziewałam się dużego dziecka. Oby tylko 5kg nie miał ;-)
 
Dziewczyny powiem wam szczerze ze ja nie lubie byc pocieszana heh:nerd:moze dziwna jestem ale bardziej sie rozklejam...Co ma byc to bedzie ...zawsze sobie mowie ze ludzie maja gorsze tragedie nie maja domów,maja poważnie chore dzieci ,kobiety nie moga zajsc w ciazę ,a u mnie jak narazie sa to tylko spekulacje ...boje sie cholernie ...ale to nic nie zmieni u Marcelka ...wiec Madan tak naprawde wszystko sie okaze jak juz urodzimy a pozniej bedziemy gdybac narazie nic nie jest przesadzone:*:tak:Ciężko byc dobrej mysli ale tylko nam to pozostało a dziewczyny nam w tym pomagaja i za to dziekujemy:***

dominiczko- poczekam 3 tyg do nastepnego USG i zobaczymy czy sie powieksza czy nie...jak bedzie gorzej to pogadam z ginem...
 
Phelania a nie jest tak że nereczki nie powinny przekraczać 10mm?
coś mi się tak o uszy obiło..ale w 100% pewna nie jestem.

W każdym bądź razie głowa do góry!! Musi być dobrze!
 
nie wiem może to było na wcześniejszym etapie ciąży.
W każdym bądź razie jakoś mi się zakodowało to 10mm.

trzymam kciuki żeby było wszystko dobrze! :tak:
 
Phelania ja się na tym nie znam :zawstydzona/y:Trzymam kciuki by za 3 tyg. było wszystko ok. Mi dziś ginka powiedziała, że z prawa nerką coś nie tak i do kontroli na następnej wizycie. Zaniepokoiło mnie to, ale nie chciała arazie nic mówić by nie straszyć.
Pscólko super, że masz możliwość rodzenia sn :-)
Ella dobrze, że tylko na kontroli się skończyło.Duża dziewczynka ;-)
Dominiczka córcia też ładnie waży :-)

A moja Mała dziś ważyła 1750 g, pomiary wszystkie ok. Tylko z prawą nerką coś nie tak :confused: Niestety dalej ułożona pupą do dołu. Przełączyła też na 4d by małżowi pokazać, ale przez to że mała ułożona pupą i wciśnięta to kiepsko widać. Dobrze, że nie szliśmy specjalnie na 4d.
 
Phel kochanie prawa nerka powinna byc wieksza od lewej, mnie ostatnio rodzinny robil usg bo szukal przyczyn boli plecow(standart moje kamyczki) i wlasnie wspomnial, ze prawa jest zawsze wieksza od lewej. To dlatego, ze prawidlowo serducho jest po lewej i narzady po prawej sa wtedy wieksze. Gdyby lewa byla wieksza wskazywaloby to na zle ulozenie serduszka.
Poza tym wiesz jak oni to mierza...jak mu osunie sie wskaznik, dziecko sie poruszy...i juz masz 1mm roznicy nie do zauwazenia golym okiem, a maszyna ma program i nie wlicza ludzkiego bledu (korekty ruchowe, doktorka czy maluszka)

Nawet wage jak nam podaja to jest to orietacyjna i moze miec +/- nawet 500g co przy wadze naszych pociech to 1/3-1/4 wiec duzy poslizg...a Ty oczka wyplakujesz o 2mm.
U dziewczyny z innego watku w rodzinie, kazde usg mowilo ze bedzie dziewczynka...a urodzil sie chlopak 100% dwu jajeczny.

Do usg dziewczyny tez trzeby miec dystans i nie wierzyc slepo we wszystko co mowia.
Szkoda nerwow Waszych i dzieci, bo one tez czuja Wasz niepokoj.
Ile razy bylo tak, ze dzieci mialy byc chore a rodzily sie zdrowe...i odwrotnie???
 
reklama
Dziewczyny jeszcze jedno...cialo ludzkie nie jest symetryczne. Nalezy o tym tez pamietac.


Poza tym gdy nasze matki chodzily w ciazach jesli robiono usg to nie bylo to takie "dokladne" i ile z nas ma wrodzone defekty???

Lekarze czasem zapominaja, ze my nie maszyny i posiadamy uczucia, nerwy...stres nam wcale nie jest potrzebny.
Tyle trabia jedz zdrowo, nie pij, nie pal...a na koncu nas stresuja bo program cos im pokazal...co nie miesci sie w statystyce...idiotyzm.

Gdy chodzilam w ciazy z Tomaszkiem usg wygladalo tak...mamy dwie raczki, dwie nozke, glowke cala, o i jajka;-)
Serce pracuje, dziecko cale dziekuje i wszystkiego dobrego.
Koniec wizyty.
 
Ostatnia edycja:
Do góry