reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniówki u lekarza - czyli relacje z wizyt, oraz zdjęcia USG :)

reklama
to teraz ja coś o mojej piątkowej wizycie

najpierw w jednym gabinecie usg, było tez 3d/4d ale jestem troche zawiedziona bo maluch mało się ruszał i jakoś nie zrobiło to na mnie wielkiego wrażenia. Buźkę było pięknie widać, wszystkie pomiary w normie, tylko jedna komora w mózgu blisko górnej granicy normy i na zasadzie dmuchania na zimne - bedziemy coś bardziej na to patrzeć przy okazji kolejnego usg.

usg w 13 tyg. było dużo fajniejsze, bo maluszek zaczał na koniec wierzgać nózkami i przesłodko to wygladało. Teraz tylko glówką sobie ruszał z prawa na lewo i tyle:-p ale to i tak fuks, bo na poczatku zasłaniał buźkę łapkami

Potem sprawnie przeskoczyłam do gabinetu naprzeciwko do mojego prowadzącego i tez wsio ok. Dostałam recepte na żelazo (bo widzę, że na tapecie). A ja biore femibion i tam nie ma żelaza.


alex słodkie fotki, mam podobne z tym zbliżeniem buziaka:-D
i co byłaś u tego mojego znajomego? zadowolona jesteś?
 
co do preparatów z żelazem to wiem od hematologa, że najlepiej brac w nocy jak sie wstaje siusiu :-) wtedy najlepiej się wchłania, bo nic nie przeszkadza...i taka kuracja daje najlepsze wyniki..
pomyślec, że z pierwszym synkiem żelazo od 3 miesiaca łykałam a moja zyciowa norma bez suplementów to 11,5 ha ha ha ha. i nigdy nie miałam więcej...a po tych 4 latach hormonów jakos tak sie ładnie trzyma..
 
co do preparatów z żelazem to wiem od hematologa, że najlepiej brac w nocy jak sie wstaje siusiu :-) wtedy najlepiej się wchłania, bo nic nie przeszkadza...i taka kuracja daje najlepsze wyniki..

hmmm moj maz jak mial dosc powazna anemie (az mu krew przetaczali) dostal zalecenie zeby lykac najlepiej rano na czczo. z kolei w instrukcji mojego Feroplexu napisali, ze najlepiej wypic fiolke przed jedzeniem.
ja polaczylam oba te sposoby i wypijam fiolke rano na czczo przed sniadaniem :-)
 
Ja też gdzieś doczytałam, że najlepiej brać na czczo około pół godziny przed posiłkiem, więc tak jak white biorę rano przed śniadaniem.
 
Alex- dopiero fotki zobaczyłam- cudeńko:-) super synuś super mamy:-)

A ja zapomniałam Wam napisać że wyniki krwi mam ok- byłam pewna, ze mi hemoglobina jeszcze spadnie bo już było 11,6 i myślałam, że żelazo teraz już na pewno trzeba będize a tu niespodzianka- 12,4!:-D więc bomba!
TSH też nadal ok więc nic nie zmieniam w lekach.
 
Eluś super że wyniki prawidłowe, tak trzymaj :-) i nic się nie martw!!!

Nef trafiłam do mediconceptu, byłam zadowolona, ale nie mam porównania :/ okazało się że lekarz uczył fizjologii na AWFie jak studiowaliśmy, ale mój K tylko go kojarzył ja nie :)
 
reklama
Nef gratuluję wizyty i oby na następnym USG te pomiary były juz dobre.

Ja jutro wizyta i w końcu na L4 i też bedziemy sprawdzać ten żołądeczek co na prenatalnych wyszedł nieznacznie powiększony.
 
Do góry