reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniówki na zakupach!!!

reklama
krakowianko, polecam mimo wszystko, ze nie lubisz szl., kupic raz a porzadnie - tzn taki lepsiejszy gatunek, taki, zeby ci sie wizualnie podobal - bo ja swoj dostalam od rodzicow na pierwszy porod i do dzis ciagle go uzywam :-) a nigdy wczesniej nie nosilam. nie tylko do szpitala sie przydaje, ale po domu nieraz, jak latam w pizamie, a ktos przyjdzie (przy dziecku np trudno sie na poczatku ogarnac, ubierasz siebie na koncu, jak juz masz wolna chwile) - to szlafrok zarzucam na pizame. albo jak mi zimno i ubrac mi sie nie chce w 5 warstw, to tez szlafrok zarzucam. uwielbiam go.
ja dostalam z H&M, taki material jak na bluzy -bawelna z jakas ocieplina, taki troche grubszy.
 
Ja też poprosze o komentarz dotyczący tych koszulek bo bardzo mi się podobają, ale widze że rozmiary to mają S-M gdzie w opisie jest 36, nie ma pośrednich np M-L, to napisz jaki ty kupiłaś i czy pasuje, no i czy materiał w miarę polecenia :-) czekam z niecierpliwością na ta opinię :-D

na pewno dam Wam znać, jak tylko paczuszka przybędzie ;)
 
my na szczęście na początek musimy kupić tylko smoczki do butelek "1", a reszta jest po Filipie. Bodziaki i pajace może mieć po bracie ;-) większość mamy unisex, albo ładne kolorowe ;-)
 
No właśnie, wydawać by się mogło, że oprócz ciuszków, wózka i łóżeczka do kupienia są same drobiazgi. A z tych drobiazgów to też ponad 1000 zł się uskłada. Ja ciuszki mam już bezwzględnie wszystkie do rozmiaru 68. Teraz okazyjnie będę kupowała już tylko te większe. No i brakuje mi kombinezonika na wyjście ze szpitala. Tylko nie bardzo wiem, jaki rozmiar kupić. Dziecko ma być duże, więc na pewno 62. W sumie chciałabym 68, żeby Mała trochę w nim pochodziła, jak będzie chłodniej. Tylko czy nie będzie na niej wisiał? A jakie Wy kupujecie rozmiary na wyjście ze szpitala?
 
Aha, dziewczyny, znalazłam dzisiaj w skrzynce ulotkę z lidla i są tam promocyjne pampersy po 40 zł. Myślę, że warto, chociaż ja jeszcze w tym mies. sobie daruję, bo nie miałabym gdzie tego trzymać. Ale cena korzystna.
Zobaczcie tutaj:
LIDL
 
no nie wiem jak Wy ale ja już ok 2500zł ale jak to się tak rozłoży na 2, 3 miesiące to jakoś poszło. Teraz na szczęście mieliśmy z A premie a za kilka dni trzynastki powinny spłynąć. Tak sobie myślę, że jak teraz więcej kupimy to przy drugim (jak sie jeszcze nie rozmyślę) wyjdzie dużo taniej :). jak w promocji. Teraz męczę męża o meble a ten się uparł, że niepotrzebne.A i jeszcze wyprawka ale pewnie dopiero w następnym tygodniu będę miała listę ze SR co muszę mieć. Jakieś pierdołki mam ale nie wiem czy potrzebne lub czy nie za mało.
 
Dziewczyny Ja mam dwie koszulki takie jak kupiła mitaginka i mnie sie bardzo podobają, i sa wygodne, mieciutkie i cieniutkie, mam też piżamkę taką samą z krótkimi spodenkami, też jestem zadowolona.
Co do termometru to ja kupiłam taki i jak na razie jest ok
TERMOMETR ELEKT.DO CZOŁA I UCHA-PODCZER.- BABYONO (1382472601) - Aukcje internetowe Allegro
Podkłady kupiłam jedną paczkę takich 90x60 PODKŁADY do PRZEWIJANIA Bella Happy 10 szt. TANIO (1406516936) - Aukcje internetowe Allegro
do majtek takie 2 paczki na początek PODKŁADY ginekologiczne BELLA 10 szt. DUŻE !!! (1402430485) - Aukcje internetowe Allegro
i takie 2 paczki trochę mniejsze PODKŁADY 27cm. POPORODOWE ginekologiczne 10 szt (1406516939) - Aukcje internetowe Allegro
majtki jednorazowe 2 opakow. takich MAJTKI JEDNORAZOWE POPORODOWE "M"BabyOno (1392763048) - Aukcje internetowe Allegro
 
No właśnie, wydawać by się mogło, że oprócz ciuszków, wózka i łóżeczka do kupienia są same drobiazgi. A z tych drobiazgów to też ponad 1000 zł się uskłada. Ja ciuszki mam już bezwzględnie wszystkie do rozmiaru 68. Teraz okazyjnie będę kupowała już tylko te większe. No i brakuje mi kombinezonika na wyjście ze szpitala. Tylko nie bardzo wiem, jaki rozmiar kupić. Dziecko ma być duże, więc na pewno 62. W sumie chciałabym 68, żeby Mała trochę w nim pochodziła, jak będzie chłodniej. Tylko czy nie będzie na niej wisiał? A jakie Wy kupujecie rozmiary na wyjście ze szpitala?

No więc właśnie o to chodzi, bo ja wypisałam sobie wszystko: kocyki, ręczniki, posciele, prześcieradła, termotr wanienka i takie o....to sie ogromna lista zrobiła. Musze usiąść i jakos to podzielić, no już nie wspomne o wózku. Dochodzą kosmetyki dla mnie , dla mełego, rzeczy do szpitala czyli właśnie pizamki, szlafrok, jeju... Koszmar

Dziewczyny Ja mam dwie koszulki takie jak kupiła mitaginka i mnie sie bardzo podobają, i sa wygodne, mieciutkie i cieniutkie, mam też piżamkę taką samą z krótkimi spodenkami, też jestem zadowolona.
Co do termometru to ja kupiłam taki i jak na razie jest ok
TERMOMETR ELEKT.DO CZOŁA I UCHA-PODCZER.- BABYONO (1382472601) - Aukcje internetowe Allegro
Podkłady kupiłam jedną paczkę takich 90x60 PODKŁADY do PRZEWIJANIA Bella Happy 10 szt. TANIO (1406516936) - Aukcje internetowe Allegro
do majtek takie 2 paczki na początek PODKŁADY ginekologiczne BELLA 10 szt. DUŻE !!! (1402430485) - Aukcje internetowe Allegro
i takie 2 paczki trochę mniejsze PODKŁADY 27cm. POPORODOWE ginekologiczne 10 szt (1406516939) - Aukcje internetowe Allegro
majtki jednorazowe 2 opakow. takich MAJTKI JEDNORAZOWE POPORODOWE "M"BabyOno (1392763048) - Aukcje internetowe Allegro


Dzięki za opinię co do koszulek, więc sobie zamówię jedna, to chociaż jedna rzecz odpadnie z listy:) Termometr fajny miałam zamair sobie taki sprawić, ale jak tak dalej pójdzie, to sobie podaruję....
 
reklama
ja dzisiaj wybieram się do centrum handlowego na zakupy, koszulki, staniki etc.
A pytanie mam do doświadczonych mam, które używały pasów poporodowych. Na co zwracać uwagę?
Takie coś byłoby ok?
Majtki + pas POPORODOWY bezszwowe mocno opinają (1418070659) - Aukcje internetowe Allegro
czy lepiej cos bez majcioszek?

ja kupię bez majcioszek. ale racja że lepiej po porodzie kupić bo i tak przez pierwszy miesiąc nie będziesz tego używała.

aenye a ja sobie, w moich rozważaniach filozoficznych o 4 nad ranem, myślałam też o Twoim wózku wymarzonym cameleonie.
i tak sobie myślę, jak kupisz nowy, zapłacisz 3500 (tyle on kosztuje?) to potem jeszcze go sprzedasz za 2000 zl i wyjdzie cie on 1500zl a bedziesz miala nowy, taki jak chcesz itd.
jak kupisz uzywany, dasz 2000zl - wózek już będzie zużyty, no bo ze 3 lata będzie jeździł, Ty pojeździsz następne 3 lata(może 2) razem to tak zużyje wózek że nawet za 1000zl go nie sprzedasz i będziesz więcej kasy w plecy.... :D
 
Do góry