reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Kwietniówki na zakupach!!!

Ja np nie przepadam za śpiochami i takimi typowo dzieciowymi ciuszkami wolę jak dziecko chodzi w ytakich normalnych ciuszkach, na początek mam kilka pajacyków i śpioszków ale znacznie więcej mam spodenek, bluz, podkoszulków itp, a w rozm. 68 nie mam zadnych śpiochow i pajaców, wszystko rzecz gustu. Tak czy inaczej trzeba mieć trochę ciuszków na zmiane bo takiego maluszka to trzeba czasem kilka razy w ciągu dnia przebierać.
 
reklama
a ja mam pytanie odnośnie ciuszków
do tej pory wygrałam dwie aukcje na allegro i mam już ciuszki w domu, ale dziwi mnie np. to, że pajacyk, który na metce ma rozmiar 62 jest w rzeczywistości mniejszy niż ten 56. Podobnie z body czy śpioszkami. Ktoś może mi to wytłumaczyć?
To skąd mam wiedzieć, co dokupić, jak te rozmiary takie dziwne...?

podpowiem tylko, ze h&m, cubus i kappahl maja zawyzone rozmiarowki wzgledem innych marek (np c&a), czyli np h&m rozm. 56 = 62cm innych, i np jesli zamawiasz marki tesco czy angielskie (early days, mothercare, carter's) to tam wiekszosc jest w rozm. 0-0 (odpowiada 50/56cm), 0-3mies (56-62cm), 3-6mies (62-68cm) :-) ale to sie przekonasz z czasem.

Dziewczyny, mam pytanie- dzisiaj kupiłam całą serię nivea dla dziecka. Tylko, że tam jest napisane, że można stosować u dzieci powyżej 1 mies. Z kolei na emolium widnieje napis: od 1 mies. życia (nie wiem czy mieli na myśli to, że można stosować od pierwszych dni życia czy też, że powyżej?). No i w związku z tym, możecie mi powiedzieć, co np. mówią położne? Czy nivea można używać od początku czy trzeba odczekać ten miesiąc? Jeśli tak, to czym myć dziecko przez ten 1 miesiąc?

najlepiej niczym, serio. tzn najbardziej naturalnymi skladnikami - parafina, oliwa z oliwek. ja na pewno parafinke. ewent. tylek, jak bedzie mocno brudny, to jakims zelem typu oilatum (lub tansze).
z emolium jest na penwo cos od 1 dnia zycia.

ja wlasnie sama nie wiem, mam duzo ubranek, jak zaczne prac, to sobie policze. ale na pewno ok 10body 56cm, 10body 62, 4-5 pajacykow na kazdy rozmiar, plus spioszki. do tego bluzeczki, dresiki, spodenki, rajstopki, skarpetki, czapki i kombinezon taki srednio-gruby.
 
może nie ma wyjmowanych szczebelków?
myślę, że jednak za łóżeczko lepiej dać troszkę więcej i mieć jakieś stabilne, które się od razu nie rozleci ;)
 
anisad, wg mnie dlatego, ze niepolakierowane (musisz samej choc zaimpregnowac, zeby dzidziowi drzazga nie wlazla). ale generalnie juz widzialam wiele lozeczek w takiej cenie :-) w ikei tez sa za 99zl, np:

http://allegro.pl/ikea-drewniane-lozko-lozeczko-sniglar-fv-i1431817445.html

. ja kupilam np za 168zl, takie zielone:

http://allegro.pl/ikea-somnat-lozeczko-materac-dla-dziecka-i1456993180.html

no ale one _pewnie_ (sama sie przekonam dopiero), sa troche mniej trwale, tak mysle, ale nie wiem na pewno.
 
Ostatnia edycja:
Ja np nie przepadam za śpiochami i takimi typowo dzieciowymi ciuszkami wolę jak dziecko chodzi w ytakich normalnych ciuszkach, na początek mam kilka pajacyków i śpioszków ale znacznie więcej mam spodenek, bluz, podkoszulków itp, a w rozm. 68 nie mam zadnych śpiochow i pajaców, wszystko rzecz gustu. Tak czy inaczej trzeba mieć trochę ciuszków na zmiane bo takiego maluszka to trzeba czasem kilka razy w ciągu dnia przebierać.
a w co zamierzasz ubierac dziecko do spania?
 
Kobitki, zerknijcie na ta aukcję i podpowiedzcie mi, czemu to łóżeczko takie tanie ? Jak sądzicie?

Łóżeczko Dziecięce, zdrowe, nowe. Okazja, !!!! (1462740358) - Allegro.pl - aukcje internetowe, bezpieczne zakupy

a ja opdpowiem zgodnie z moim przekonaniem ( nie wiem jak to nazwac) bo tyle lozeczka powinny kostowac tzn tyle sa warte. ile warte jest kilka deseczek?? wiec moze jest jakis uczciwy sprzedawca???? wiem wiem nie ma uczciwych ale milo pomarzyc
 
reklama
Ja np nie przepadam za śpiochami i takimi typowo dzieciowymi ciuszkami wolę jak dziecko chodzi w ytakich normalnych ciuszkach, na początek mam kilka pajacyków i śpioszków ale znacznie więcej mam spodenek, bluz, podkoszulków itp, a w rozm. 68 nie mam zadnych śpiochow i pajaców, wszystko rzecz gustu. Tak czy inaczej trzeba mieć trochę ciuszków na zmiane bo takiego maluszka to trzeba czasem kilka razy w ciągu dnia przebierać.
baby no właśnie w czym Twoje dziecko będzie spać?:) a poza tym wyobraź sobie lato, ciepło na maxa a Ty dziecię w jeansy ubierasz:) (nie no wiem przesadzam, ale pamiętaj że pajacyki, body, śpioszki są wygodne dla dziecka i o ile sa dzieci którym jeansy nie przeszkadzają, o tyle są też takie którym metka przeszkadza więc to jak będziesz ubierać dzieciątko tez zależy od niego samego)
a przecież codziennie nie wychodzisz i w domu to najlepiej w pajacyku dziecko trzymać.
a co do przebierania, to mojego Młodego możnaby co godzinę bo ulewał i się brudził, a Starszaka jak rano ubrałam tak do wieczora czysty:) więc też zależy.

ja mam ogrom. minimum 20 par body z kr.rękawem i 20 par z długim tylko z najmniejszego rozmiaru!! z 62 też mam ogromnie dużo. ale ja nie kupowałam, po prostu tyle mi się po dzieciakach nazbierało (za późno znalazłam swoje ciuszki i dokupiłam jeszce po kilka par sama!! bo myślałam że nic nie mam)
więc jakbym miała kupować to absolutne minimum, po kilka sztuk.
ja startuję od rozmiaru 50 z garderobą dla Niuni bo moje dzieciaki malusie się rodzą i w 62 wskakują chyba dopiero po 2 mcach....


aha laski weźcie pod uwagę,, że jak urodzicie dziubki to masę ludzi będzie was odwiedzać i dawać prezenty a zazwyczaj ludzie dają ciuszki bo sie cieszą jak kupują takie malusie:)
ja dostałam b.dużo przy obu, niestety część już jak dostawałam to były małe, bo ktoś kupił jak urodziłam najmniejszy rozmiar, a przyszedł odweidzić jak dzidzia miała 2 mce no i to już było mega maałe:( ale Ci którzy mają już dzieci to raczej duże kupują bo wiadomo że małych każdy ma opór.
także ciuchów wam jeszcze przybędzie:)
 
Do góry