reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniówki na zakupach!!!

Dziewczyny

a ja pojechałam wczoraj po "wyprawkę" , no dobra, częćś, a staneło na oglądaniu i rozważaniu wózków , i jeszcze większym dylemacie. Wybór tu u nas niby duży ale ..... staneło na 2-3 wózkach .

Jedo Fyn - fajny, śliczny wizualnie, leciutki w prowadzeniu, tylko tak: spaerówka jakaś dziewna, dużo plastiku i jedna budka z gondolą (wspólna), no i spory po złożeniu do bagażnika

Mutsy Transporter - to mój faworyt wstępny, lekki ,kompaktowy (normalnie składa sie w walizke), tylko na piankowych kołach i taki jakby ...twardy. A i spacerówka regulowane oparcie paskiem...hmmmmmm:baffled:, ale generalnie fajny, w moim stylu. Tylko boje sie że jak go będę sprowadzać po schodach- a taki mam plan- to że mi sie rozwali szybko.....jakieś takie mam dziewne obiekcje może

cenowo Jedo wyjdzie z 200zł taniej, a, i w mutsy nie ma w komplecie foli przeciwdeszcz. i torby, a gadżety mają drogie..

ech//......ktorego bym nie wybrała będzie pewnie źle, jak siebie znam:-)

antonina - Mutsy na schodach Ci się nie rozwali, gwarantuję. Ja mam Urban Ridera w Transporterze te węższe kółka mnie nie przekonały, a wręcz zniechęciły. A koła to możesz wybrać - pompowane lub piankowe, ale chyba nie te przednie (wTransporterze). Prawdą jest,że akcesoria są drogie, ale warto popatrzeć na uzywane zestawy na Allegro, czesto sąjuż kompletne ze wszystkimi foliami, spiworkami itp). Ja np. torbę mam innej firmy (bo miała więcej akcesoriów wewnątrz, i kosztowała 1/3 ceny torby mutsy),nie muszę mieć całego zestawu.
Mutsego kupił mój mąż, bo sie zakochał w konstrukcji, formie,teleskopowej rączce, poza tym chciał zadecydować o czymś.
 
reklama
Kwietnióweczki wracam do tematu laktatora (na prąd) i niani, możecie polecić jakiej firmy kupić. Przy młodym miałam laktator Avent ręczny i teraz uparłam się na elektryczny.
 
Dziewczyny bylam w Tesco popatrzec ciuszki i nic nie kupilam czy zwrocilyscie uwage na ceny jakie sa?????wzielam do reki to byly chyba trzy paki pajacykow i bodziakow i przez przypadek odkeilam troche ceny z jednego opakowania tam bylo 49 zl a pod spodem na foli inna cena 39 zl i to bylo niby -30%:no:i sprawdzilam pozniej na dwoch kolejnych i bylo dokladnie to samo. Nie wiem jak wygladaja ceny na ciuszkach ktore sa na wieszaczkach a nie w foli....

Kwietnióweczki wracam do tematu laktatora (na prąd) i niani, możecie polecić jakiej firmy kupić. Przy młodym miałam laktator Avent ręczny i teraz uparłam się na elektryczny.

Ja mam laktator elektryczny teraz z Medeli, ale polecic Tobie nie moge bo dopiero wyprobuje go w praktyce:-Dnatomiast sama marka jest znana i ceniona:tak:

karina w 15tc na usg mój dotychczasowy lekarz (nie pytany i nie proszony- wydaje mi się bowiem, że 15tc to za wcześnie) stwierdził synka, co przyjęliśmy z mężem z niekłamanym zachwytem :tak: trzy tygodnie później calkowicie zmienił zdanie i powiedział, że wygląda mu to na dziewczynkę. Skoro on zmienił zdanie, to ja (rozczarowana i zła) zmieniłam jego :tak: potem na usg w 20tc inny lekarz też widział dziewczynkę i mój obecny też jest tego zdania :tak:
ale ja tam do końca pewna nie jestem ;-)

No to ladnie, miejmy nadzieje ze tym razem to juz pewne i niespodzianki nie bedzie:-D
 
mitaginka-jedna zasadnicza różnica:jak dziecko pije bezpośrednio z piersi-szybciej obkurcza się macica i wraca do poprzedniego stanu no i jest ta bliskość z dzidzią...Ja karmiłam 2,5 roku bez żadnej butelki i nie żałuję-choć było to czasem uciążliwe,ale ta forma...po połogu już nie było widać nadprogramowych kg,musiałam tylko popracować nad jędrnością:))

A laktator też miałam,jak dla mnie na początku dobry,z Canpolu,ale przy myciu zgubiłam taką malutką uszczelkę i już było trudniej odciągać~

hatorska-i jak się sprawdził ten ręczny z Aventu???Ten mój też był ręczny
 
Ostatnia edycja:
A czy warto kupować osłonki na brodawki, tzw. nasutniki ;-)? Czy one nie zaburzają w pewien sposób tego bezpośredniego kontaktu.
 
reklama
a czy karmienie "prosto z piersi" rożni się czymś od karmienia z butli pokarmem naturalnym, ściągniętym?
jak dziecku spodoba się butla to nie będzie chciało z cycka już, ja butelek będę używała awaryjnie, jak gdzieś będę wychodziła lub podrzucała małego teściom ;-)

odkeilam troche ceny z jednego opakowania tam bylo 49 zl a pod spodem na foli inna cena 39 zl i to bylo niby -30%
już kiedyś o tym właśnie pisałam... to i tak taniej niż spod metki ale czekam jeszcze na wyprzedaże -50% ;-)

Kwietnióweczki wracam do tematu laktatora (na prąd) i niani
nad laktatorem jeszcze dumam, napewno nie będę go kupowała przed porodem, bo nie wim jak będzie z pokarmem a na allegro kurierem w razie czego będzie na następny dzień, i napewno będzie to Medela Swing, nie ten Mini, nianię M mi kupił na mikołaja MOTOROLA MBP15 - porównanie cen w sklepach internetowych
 
Do góry