reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Kwietniówki kulinarnie!!!

reklama
Nati - daj mi proszę przepis na te gołąbki BEZ ZAWIJANIA bez "pomysłu na", będę wdzięczna. :)

My mamy dziś kotlety mielone (vel sznycle) faszerowane suszonymi morelami. :) Bardzo polecam jak ktoś lubi połączenie smaku mięsa z owocami. :)
 
gołąbki bez zawijnia:
Gołąbki bez zawijania - Dania główne - Smaker.pl - dieta i przepisy kulinarne: ciasto na pizze, sałatka grecka oraz przepisy na domowe ciasta i desery

ja zazwyczaj robie bez zaqdnego przepisu
1-raz zrobilam
mieso mielone polaczyc z ugotowanym ryzem ( na pol kilo miesa pol kubka sypkiego ryzu)
przyprwy np do miesa mielonego czy sol i pieprz ew papryka ostra,jajko, cebula
kapuste pokroic w paseczki i tart mrchewka ugotowac z kostka bulionowa, lisc laurowy, pieprz i ziele angielskie. jak juz jest miekka kapusta dodac kulki miesne, pod koniec gotowania przeceir pomidorowy i zagescic mąką. zageszczas najlepiej tylko tyle ile sie zje poniewaz z maka sie psuje.

ostatnio zrobilam:
mieso z ryzem i bulka tarta, jajkiem i przyprawami usmazylam jak kotlety i wlozylam do tej gotowanej kapusty, rownie smaczne chociarz inne.
ale jak chcesz dokladnie to wez z przepisu bo ja to na oko zawsze robie objadki :(
 
Mamusie ;-) , macie może jakiś fajny przepis na udka z kurczaka w panierce, np. z bułki tartej, płatków kukurydzianych itp? A jeśli nie, to jaiś inny, ciekawy przepis na udka z kurczaka? Te tradycyjne, zapiekane w piekarniku mi się znudził i chciałabym wypróbować coś innego.
 
Laurka wejdz na strone winiary tam kiedys byl fajny przepis na udka z kurczaka. udka sie w majonezie moczylo ale dokladnie nie pamietam
 
laurka - kurczak a la KFC -wersja domowa:o)

2 duze piersi z kurczaka
bardzo geste ciasto nalesnikowe (maka,mleko, jajko, sol)
½ lyzeczki pieprzu cayenne
½ lyzeczki słodkiej/ostrej papryki
ilosc przypraw jaka uzyjemy,zalezy od naszego gustu
1 szklanka bulki tartej
2 szklanki rozdrobnionych platkow kukurydzianych
olej do glebokiego smazenia

piersi gotujemy do miekkosci w osolonej wodzie i kroimy na mniejsze kawalki.

przygotowujemy geste ciasto nalesnikowe i dodajemy do niego pieprz i papryke. kazdy kawalek kurczaka obtaczamy w ciescie a następnie obtaczamy w panierce przygotowanej z bulki i platkow. smazymy w oleju (gleboki gar)do chwili zarumienienia. W srodku miekkie i delikatne miesko, na zewnątrz pikantna i chrupiaca panierka.


smacznego:o)

 
Ale za mną chodzą racuchy z jabłkami :D
Macie jakiś sprawdzony przepis na racuszki? Ja nigdy nie robiłam i boję się, że coś mi nie wyjdzie tak jak nigdy mi nie wychodzi ciasto naleśnikowe. Ale zachcianka jest silniejsza :p
 
reklama
Ja mam tez dobry przepis na piersi kurczaka.

Piersi kurczaka kroimy na większe paski i na dobę zostawiamy je w lodówce w jogurcie naturalnym. Następnego dnia obtaczamy w rozkruszonych na miazgę krakersach i wykładamy do nagrzanego do 180 stopni piekarnika na około 25 min na np papier do pieczenia. Pyszne jako przekąska na imprezki:)
Smacznego
 
Do góry