reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniówki 2010!!!

Hej Kwietniówki
Potrzebuje rady...
Czy któraś z Was się orientuje jak interpretujemy przepis z kodeksu pracy:
Art. 186. § 1. Pracownik zatrudniony co najmniej 6 miesięcy ma prawo do urlopu wychowawczego w wymiarze do 3 lat w celu sprawowania osobistej opieki nad dzieckiem, nie dłużej jednak niż do ukończenia przez nie 4 roku życia. Do sześciomiesięcznego okresu zatrudnienia wlicza się poprzednie okresy zatrudnienia
Czy urlop macierzyński wlicza się do tych 6 miesięcy zatrudnienia? Czy okres zatrudnienia mówi o pracy przed rozpoczęciem urlopu macierzyńskiego?
Nie wiem jak to liczyć czy jeżeli ciężarna zawrze umowę o pracę 3 miesiące przed porodem to należy jej się wychowawczy czy nie? (3 miesiące przed porodem+4 miesiące macierzyńskiego=7miesięcy zatrudnienia) czy liczymy, że umowa musi się rozpocząć 6 miesięcy przed macierzyńskim?

Kasiorka już tutaj kiedyś dawałam ten namiar ale go powtórzę
Porady prawne [porady.prawne@cpk.org.pl]
tutaj masz namiar do centrum pomocy kobiet, napisz, że jesteś ciężarna, i nie wiesz jakie prawa Ci przysługują od Twojego pracodawcy... napisz to co nam i zapytaj się jak to zinterpretować. :-) powodzenia
 
reklama
Witam was już prawie weekendowo:tak:

Ja tak jak wam wczoraj pisłałam, byłam z kumpelami w restauracji (kumpela miała urodzinki) i objadłysmy się tak że szok. Zaczęłyśmy od deseru (ogromnego), potem koktajl, potem pieczywo czsnkowe i spaghetti!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:-DTo był poprostu szok. Obżarstwo naprawdę jest grzechem. Potem jak przyszłam do domu to ruszać się nie mogłam i miałam taką cholerną zgagę, że szok!!!!NIGDY WIĘCEJ OBŻARSTWA:-D

Wspominałyście kiedyś o samotnych spacerkach z naszymi pociechami.Ja mam o tyle szczęścia w tej kwesti, że mam przyjaciółkę z podstawówki która jest w ciąży trzy tygodnie niżej niż ja. A do tego mieszka blisko mnie, także pewnie będzie wyglądało to tak:telefon, spotykamy się tam i tam i dalej razem na spacerki z naszymi dziewczynkami:-)Cieszę się z tego bardzo. Poza tym jak się spotykamy to mamy temat rzeka do rozmowy, jesteśmy na tym samym etapie ciąży także super.

Tyle na teraz.
Miłego dnia:-)
 
13x13 i aniam cieszę się że miałyście udane to spotkanie mam nadzieję że następnym razem nie przypałęta się do mnie żadna katastrofa i dołączę do was

Katik
dzięki za życzenia

A ja się pochwalę że mam dzisiaj Imieniny i Urodziny:rofl2:
Na szczęście po wczorajszym osłabieniu ani śladu no i moje dzidzi przypomniało sobie że czas podokuczać mamusi i całą noc mały przetańczył i nie dał mi się oczywiście wyspać ale nie mam nic przeciwko cieszę się że z nim wszystko w porządku:tak:
 
Ostatnia edycja:
13x13 i aniam cieszę się że miałyście udane to spotkanie mam nadzieję że następnym razem nie przypałęta się do mnie żadna katastrofa i dołączę do was

Katik
dzięki za życzenia

A ja się pochwalę że mam dzisiaj Imieniny i Urodziny:rofl2:
Na szczęście po wczorajszym osłabieniu ani śladu no i moje dzidzi przypomniało sobie że czas podokuczać mamusi i całą noc mały przetańczył i nie dał mi się oczywiście wyspać ale nie mam nic przeciwko cieszę się że z nim wszystko w porządku:tak:

100 lat 100 lat!!!! dzidziuś pewnie z okazji Twego święta w brzuszku Ci tak tańczył :)
 
Aniez gratulacje z okazji przyjęcia syncia do żłobka !!! niestety jest to zmora wszystkich mam w większych miastach wszędzie brak miejsc

Właśnie dlatego rozpatruję to w kategoriach cudu :tak:

wyobraźcie sobie dziewczyny, że po tym nadrabianiu i odpisywaniu, dzisiaj mi się śniło, że odpisuje na Wasze posty...
to chyba świadczy o zaczątku choroby forumowej :) :-)

Myślisz, że to zaraźliwe? :-p

Witam was już prawie weekendowo:tak:

(...):-DTo był poprostu szok. Obżarstwo naprawdę jest grzechem. Potem jak przyszłam do domu to ruszać się nie mogłam i miałam taką cholerną zgagę, że szok!!!!NIGDY WIĘCEJ OBŻARSTWA:-D

Akurat :-D... do następnego razu szczytna idea Ci przejdzie :-D

A ja się pochwalę że mam dzisiaj Imieniny i Urodziny:rofl2:

Wszystkiego NAJ, NAJ, NAJ :-D:-D:-D:-D:-D
 
Zyczylabym wszystkim takiego wyedukowania jesli chodzi o hiv, prezerwatywy czy prokreacje jak ma Twoj Syn... Niezly jest!


Wszystkim Basiom - najlepszego w dniu ich Swieta!!!!!



Milego dnia Laski!!! Do wieczorka!


Dziękuję bo ja Basia jestem :-) a wczoraj miałam urodziny :p więc drugi dzień świętuję :-D :-D
 
13x13 i aniam cieszę się że miałyście udane to spotkanie mam nadzieję że następnym razem nie przypałęta się do mnie żadna katastrofa i dołączę do was

Katik dzięki za życzenia

A ja się pochwalę że mam dzisiaj Imieniny i Urodziny:rofl2:
Na szczęście po wczorajszym osłabieniu ani śladu no i moje dzidzi przypomniało sobie że czas podokuczać mamusi i całą noc mały przetańczył i nie dał mi się oczywiście wyspać ale nie mam nic przeciwko cieszę się że z nim wszystko w porządku:tak:
widzę że mamy bardzo podobnie ;-) ja urodziny miałam wczoraj. Nasi rodzice to urodzeni ekonomiści :-D dwie okazje jeden prezent :rofl2:
 
reklama
Do góry