reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2022

reklama
Ja juz po wszystkim, poszło zaskakująco dobrze. Trafiła mi się świetna Pani pobierająca krew i za każdym razem od razu leciało, bez majstrowania iglą w środku ❤ wyniki dziś a grupa krwi do 3 dni 😊 dobrego dnia wszystkim i czekamy na same dobre info z Waszych wizyt ✊
 
Byłam na izbie okropnie mnie potraktowali po co ja w ogóle przyjechałam. Antybiotyku żadnego nie mogą mi dać bo zaszkodziło by dziecku na tym etapie ciąży. Mam dziś dzwonić na ginekologię i pytać czy ktoś mnie przyjmie na zabieg operacyjny powiedziała że u nich termin na październik.. Także z bólem wróciłam do domu

To jest porażka. Ja nie rozumiem .. tyle kasy na to płacimy ale rzadko kiedy można liczyć na chociaż przyzwoite traktowanie. Sprawdź jeszcze prywatnie gdyby nadal był problem, może nie jest to aż tak drogie.
 
Dziewczyny a powiedzcie mi jakie robiłyście badania aktualnie? I w którym tc wybieracie się na pierwszą wizytę u ginekologa?
Pierwsze wizyty odbyłam wcześniej, niż to zalecane, ale osobiście polecałabym Ci zapisac się na wizytę około 6+0, może 6+2, o ile miałaś regularne cykle i miałaś potwierdzoną owulację. Jeśli nic się nie dzieje, to nie masz się co spieszyć do ginekologa :)

Ja na swojej wizycie 5+6 miałam już prawie komplet wyników, gdyż i tak roziłam je prywatnie chwilę wcześniej (HIV, kiła, przeciwciała toxo, morfologia, TSH, mocz itd.)
 
Dziewczyny a powiedzcie mi jakie robiłyście badania aktualnie? I w którym tc wybieracie się na pierwszą wizytę u ginekologa?
Ja robiłam tylko betę +miałam USG, ale pierwszą wizytę z 'prowadzenia ciąży' mam 30.08, wtedy będzie u mnie 8+0 i dopiero wtedy lekarz da mi skierowanie na wszystkie badania, założymy pewnie kartę ciąży i dostanę skierowanie na USG prenatalne.

A o badaniach już kiedyś pisałam, bo specjalnie wtedy sprawdzałam z pierwszej ciąży, to Ci wrzucę:
Miałam mnóstwo badań do 10 tygodnia (grupa krwi, toksoplazmoza, HIV, kiła, różyczka, żółtaczki, ALT, glukoza, TSH +standardowa morfologia i dodatkowo witamina D, mocz, cytologia), potem tylko krew i mocz +krzywa cukrowa i po 32 tygodniu, przed pójściem do szpitala znowu dużo, wszystko to samo co na początku +wymaz w kierunku paciorkowców z grupy B (GBS) z pochwy i odbytu. Jak jest jakaś konkretna grupa krwi to jeszcze się bada chyba pod kątem konfliktu serologicznego.
 
Dziewczyny a powiedzcie mi jakie robiłyście badania aktualnie? I w którym tc wybieracie się na pierwszą wizytę u ginekologa?

Ja na pierwszej wizycie byłam bardzo wcześnie, praktycznie po zrobieniu testu - ale chciałam sprawdzić, czy to nie zaśniad się odradza, generalnie polecałabym iść pierwszy raz bliżej 6-7 tygodnia :) kolejną wizytę z USG mam w 7t0d.
Badań jeszcze nie robiłam - ale zrobię we wrześniu :)
 
reklama
Dziewczyny a powiedzcie mi jakie robiłyście badania aktualnie? I w którym tc wybieracie się na pierwszą wizytę u ginekologa?
Ja dziś zrobiłam takie badania(6+1), skierowanie na nie dostałam na teleporadzie i już z wynikami mam się stawić na wizytę.
86305DB5-60E2-4BBE-8DA7-B01C07D7A536.jpeg

A na pierwszą wizytę idę 02.09, według OM wtedy bedzie 7+2. Mam nadzieję, że od razu będę mieć zrobione USG (bo podobno w Medicoverze nie zawsze robią od ręki). Nie wybieram się wcześniej bo chcę mieć pewność że jeśli coś ma być widać to już to będzie i nie będzie żadnych domysłów 😊
 
Do góry