reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2021

Dziewczyny mam z różnych firm ciuszki, Lidl fajny ale na starsze bo te 56 to są jak roz62-68 to musicie uważać. Na początek polecam pepco ( gatunek nie pierwsza klasa ale na początek styknie - przynajmniej jak się nie do pierze, nie będzie szkoda wyrzucić) , sinsay czy tesco ( dobry mają gatunkowo) , smyk, H&m dobre ale moim zdaniem drogie. Bo w tej cenie można więcej kupić, a dziecko i tak nie zniszczy nie znosi tak. To po co przepłacać. Mam sporo używanych kupiłam na olx i bardzo dobrze trafiłam, ciuszki jak nowe. Lepiej kupić lepszy materac, czy wózek czy fotelik samochodowy.
Pomału możecie kupować, np ręcznik czy rożek, pieluchy tetrowe( w pepco są fajne co do pieluch to kolorowe bo białe bez nadzieja ) . Mój pierwszy zakup to była czapeczka, rożek, i poducha do spania, już też do karmienia kupiłam. A na allegro znalazłam zestaw 2koszule nocne +szlafrok za 99zl

Co do wyjścia ze szpitala mam pajacyk z polarku ( pod spod w body+ jakiś pajacyk) , widziałam że fajne są otulacze do fotelików i się skuszę bo kocyk spadnie czy coś .
 
reklama
Ładne już brzuchatki :)

Co do wyprawki - to ja jestem zielona, bodziaki i pajace na 62, kilka sztuk na 56. A dalej to nie wiem. Jeszcze nie myslalam w czym ze szpitala, łóżeczko będzie nieinstagramowe czyli bez tych pierdół- jedynie rozważam baldachim - zeby swiatło tv nie migało dziecku. ( tak, wiem, że to złoooo, kurz i te sprawy, ale musimy się zmieścić i szukam rozwiązania kompaktowego )
 
Moja ciąża też po "przejściach" i nie chciałam nic wielkiego kupować przed nowym rokiem ale powoli kupuje małej już ubranka, wybieram łóżeczko, kocyki itp ale to kupię po nowym roku. Nie mam kasy na markowe ciuszki tym bardziej, że małe to zaraz wyrośnie :) kupuje w Auchan, Sinsay, Lidlu czy Pepco itp. może po świętach coś dorwę w droższych sklepach na promocji :)
Co to strachu to doszłam do wniosku że zawsze coś się może stać...i nie ma się na to wpływu. Ostatnio ktoś z mojej rodziny był na pogrzebie 3 miesięcznego dziecka, które od razu po urodzeniu zostało w szpitalu i nie opuściło go ani na chwilę.
Weź też pod uwagę że z każdym dniem może ci się być ciężej ruszyć po cokolwiek do sklepu czy coś :)
Masz racje, ze takie fiksowanie się, ze coś może być nie tak jest niezdrowe dla psychiki 🙂 dlatego chyba muszę nauczyć się cieszyć ciąża , ruchami dzidzi i odganiać od siebie złe myśli 🙂 No właśnie dziś jadę do Auchana na zakupy to popatrzę na ciuszki. Chciałam po nowym roku pobiegać na szmateksy bo można pereleczki znaleźć 😎
 
Ładne już brzuchatki :)

Co do wyprawki - to ja jestem zielona, bodziaki i pajace na 62, kilka sztuk na 56. A dalej to nie wiem. Jeszcze nie myslalam w czym ze szpitala, łóżeczko będzie nieinstagramowe czyli bez tych pierdół- jedynie rozważam baldachim - zeby swiatło tv nie migało dziecku. ( tak, wiem, że to złoooo, kurz i te sprawy, ale musimy się zmieścić i szukam rozwiązania kompaktowego )
Do szpitala na pewno musisz wziąść dla siebie i dla dziecka ( kiedyś dawali ciuchy teraz kiedy każdy szpital)
Dla siebie : koszule najlepiej rozpinane ( wygodniej jest karmić ), szlafrok nie za gruby ( chyba że lubisz ;) ) , kapcie, klapki pod prysznic, majtki poporodowa z siatki, skarpetki, stanik do karmienia, poduszka do karmienia ( przynajmniej po cesarce jest wygodniej) , podkłady gin ekologiczne, wkładki laktacyjne, gąbka, mydło ( ja biorę szare) , szampon, szczotka, ładowarka, telefon, dokumenty z wynikami.
Dla dziecka : pieluchy paczka najmniejsza, chusteczki, krem do pupy, płyn do kąpieli, rożek, kocyk, ciuszki ( napisze ile moja szwagierka w kwietniu brała) 4 body, 4 pajace, skarpetki, czapeczka, , plus ciuchy na wyjście. Roz.56.
 
Do szpitala na pewno musisz wziąść dla siebie i dla dziecka ( kiedyś dawali ciuchy teraz kiedy każdy szpital)
Dla siebie : koszule najlepiej rozpinane ( wygodniej jest karmić ), szlafrok nie za gruby ( chyba że lubisz ;) ) , kapcie, klapki pod prysznic, majtki poporodowa z siatki, skarpetki, stanik do karmienia, poduszka do karmienia ( przynajmniej po cesarce jest wygodniej) , podkłady gin ekologiczne, wkładki laktacyjne, gąbka, mydło ( ja biorę szare) , szampon, szczotka, ładowarka, telefon, dokumenty z wynikami.
Dla dziecka : pieluchy paczka najmniejsza, chusteczki, krem do pupy, płyn do kąpieli, rożek, kocyk, ciuszki ( napisze ile moja szwagierka w kwietniu brała) 4 body, 4 pajace, skarpetki, czapeczka, , plus ciuchy na wyjście. Roz.56.
Dzięki 🥰 na pewno przydadzą mi się informacje. Zapisałam się do szkoły rodzenia może tam coś mądrego mi powiedzą 🤷‍♂️
 
Hej. Ja już po połówkowych, wszystko dobrze, wszystkie parametry w normie, Mały waży 361 g, większość pomiarów na 50 percentylu, badanie długo trwało, bo był odwrócony plecami, także lekarz dał radę, ale łatwo nie było. Najlepsze, że ja już miałam glukozę w 16 tygodniu badaną, wyszła super, a dziś lekarz mi oznajmił, że czekają mnie jeszcze 2 takie badania... Ze względu na wiek. No bez komentarza :(
 
reklama
Do góry