reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2021

Boże, Wy już znacie płcie? Ja dopiero 11 tydzień zaczynam. Ale wyczuwam dziewczynkę, objawy identyczne jak w pierwszej ciąży 😅
Za 2 tyg prenatalne. Na ostatniej wizycie przedwczoraj zrobił mi usg i dał zwolnienie na 4 tygodnie. Dzidziuś sobie spał, więc nic nie było widać.
Temat o sukienkach... Uważam, że mamy na szczęście takie czasy, że dziewczyna może się ubierać tak, jak jej wygodnie. Też myślę, że maluchom wygodniej jest jednak w spodniach, ale to też na pewno kwestia przyzwyczajenia. I mamy i dziecka ;) ja noszę sukienki okazjonalnie, bo jak idę do sklepu czy na spacer, to nie muszę się nikomu podobac i nie czekam na komplementy, więc wybieram, co mi wpadnie w ręce, najchętniej spodnie. Chociaż uważam, że kobiety w sukienkach wyglądają ładniej i sama chciałabym mieć okazje, żeby je częściej nosić ;)
No a rajstopy dla niemowląt to najgorsza rzecz, krępują totalnie ruchy nóżek. Spodenki też muszą być luźne, bardzo obcisłe legginsy odpadają. Już wolę , żeby dziecko leżało bez skarpetek. W sumie moje chodzi zawsze bez skarpetek, już od noworodka, bo właśnie ciągle spadały z nóżek, ale nie wpłynęło to jakoś na nadmierne chorowanie, wręcz bym powiedziała, że chyba trochę zahartowalo mi szkraba, no niewiele choruje.
Brzuch mi jeszcze ani trochę nie urósł, wchodzę we wszystkie zwykłe spodnie🙈 myślałam, że w drugiej ciąży szybciej widać 😅
Miłego dnia! Chciałabym zaglądać częściej, ale mam wieczny brak czasu ;)
 
reklama
Z jednej strony ok, ale pod wzgledem rozwoju ruchowego tak sobie. Mam koleżankę fizjoterapeutke od metody Bobatha i podkreślała mi, zw przy maluszku, który poznaje swoje ciało i uczy sie ruchów ważna jest swoboda. I tak, pajacyki są ok, ale do spania na noc, w dzień ważna jest swoboda stop, całych nóżek zreszta. Bardzo ważne jest tez czucie stopami (gołymi). Nie bede wdawać sie w szczegóły, bo sama juz dokładnie nie pamietam, ale Zawitkowski na pewno ma jakies wpisy na ten temat. Dlatego rajstopki przy maluszku tez nie są super rozwiązaniem...
a ja uważam, że fizjoterapeutki trochę wymyślają...chodzilam z synem do jednej i to co ona próbowała mi wmówić to masakra...dziecko ma najlepiej w samym bodziaku być, bez skarpetek itp...zimą dziecko boso ma chodzić?? Na dodatek bez spodni?? A ciekawe kto mi leki zafunduje dla niego jak się rozchoruje...wg to co teraz się wyprawia, od samego początku wysyłają do szeregu specjalistów, bo tu bioderka, tu napięcie mięśniowe, tu znowu stópki, pediatra, główkę sprawdzać, do fizjoterapeuty, bo może asymetria....paranoja...a matki tylko przez to zestresowane od samego początku są...ja pierwsze 2 msc to w ciągłym stresie chodziłam, bo stale ta położna co przychodziła mi coś sugerowała, że może być nie tak...fizjoterapeucie podziękowałam po 2 wizycie i moje dziecko rozwija się idealnie, bez tych wszystkich specjalistów
 
Ja mysle ze to siku w nocy i nie spanie jest tak zrobione zebysmy sie przyzwyczajaly do nocnego wstawania do bejbi.jakbysmy spaly jak zabite 9 miesiecy a pozniej wstawayly co 2 godziny to tak ciezko,moze to taki trening od natki natury;)
Dla mnie spanie jest najwazniejsze i rzadko wstaje w nocy siusiu. Chyba dzidzius bedzie przesypial cale noce w takim razie😅 byłoby super bo syn budził się przez 16miesięcy raz lub dwa razy.
Spać nie mogę bo mój mąż chrapie! Charczy jak dzik z przemęczenia. Chce szybko skończyć to co ma do zrobienia i pracuje po 12h. Przychodzi do domu padnięty i potrafi chrapać pół nocy. Ostatnio jak go budziłam co chwile żeby przestał to się obraził i spał prawie tydzień w salonie. Wrócił i zaś chrapie. Modle się żeby nie poddusić go poduszką😂😂
Macie pomysł na szybki obiad, który łatwo przygrzać? My jemy obiad o 15 a mąż o 19 i już mi brakuje pomysłów😅
 
Hej dziewczyny dawno mnie tutaj nie było ale bardzo źle się czułam + chory trzylatek w domu nie pomagał haha ha my dziś 12 + 3 dolegliwości trochę ustają więc wracam :))
Termin na 6.04 bez zmian 💕

mam do was dwa pytania

1. czy znacie już płcie 🤭? Za tydzień wiec 13+ 3 mam prenatalne - przeczuc kompletnie ZERO!! (W domu córka)
I tak myśle czy coś już mi powie 😍

2. jak to jest z „planowana cesarka” / „cesarka na życzenia”.. zaświadczenie od psychiatry podobno się załatwia i wtedy cię tną... ja Pomijając strach po pierwszym porodzie który trwał 4 dni w sumie (3 dni boli w domu bez rozwarcia skorcze co 20min dlatego odsyłali do domu) mam mega problemy urologiczne krótko mówiąc nietrzymanie moczu Kicham i leci.. jestem przerażona ze po drugim porodzie problem sie pogłębi 😔😔 byłam na konsultacji laserowej ale lekarz powiedział szczerze - moze
Pomoc na 6msc a może na 2 lata - pewności nikt nie daje...
Zastanawiam się czy jest to podstawa do cesarki...
 
reklama
Z tym chodzeniem na boso też jestem za. Syn bardzo długo chodził na boso, lub w skarpetkach antypoślizgowych. Kilka osób mi mówiło żeby zakładać mu buty bo nie będzie przywyczajony to się śmiałam że będzie drugi Cejrowski, boso przez świat. Ma prawie 2 lata, w butach chodzi po dworze, w domu na bosaka. Czasem jak jesteśmy u mamy to i po podwórku na boso chodzi. Z chorobami mamy spokój bo nigdy chory nie był. Jedynie trzy gorączki jednodniowe ale to chyba od zęborów bo innego wytłumaczenia nie widze.
 
Do góry