reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

kwietniowe mamy 2020

Dziewczyny właśnie jak to jest z tym l4, spotkała się któraś, że lekarz na NFZ nie chciał wypisać? Zastanawiam się czy chodzić prywatnie czy na NFZ, boje się ze ten na nfz nie wypisze mi l4 a chciałabym iść już na pierwszej wizycie :)
 
reklama
Ale mam wspaniałego faceta [emoji16] Poleciał jak strzała teraz i kupił mi ten Estabiom [emoji23]
IMG_20190818_132639.jpeg
 
Wczoraj mnie nie było.. a tu tyle wiadomości do nadrobienia :oops: :o

Ja od czwartku w godzinach porannych do 12/13 czuję się dosłownie jak kupa. Później przechodzi, ale najlepiej nie jest. Mieliśmy z mężem nikomu jeszcze nie mówić, ale przez to moje samopoczucie wczoraj powiedzieliśmy już jednym i drugim rodzicom. Cieszą się bardzo.

Co do imion.. to Pola, Nela, Nadia - dla dziewczynki, natomiast dla chłopca Nikodem, Tymoteusz i Antoni.

Dzisiaj tak strasznie mnie wywaliło na brodzie, że te syfy aż bolą :no:

Co do L4.. ja mam umowę na czas określony do końca grudnia, nie wiem czy mi w obecnej sytuacji przedłużą, czy nie. Na chwilę obecną planuję pierwsze chorobowe wziąć w okolicach świąt, ale w styczniu jeszcze wrócić do pracy. Wiadomo, że jeżeli ciąża będzie wymagała wcześniejszego pójścia na L4, to oczywiście pójdę i nawet się nie będę zastanawiać.

Co do witamin.. brałam cały czas Femibion 0. Na pierwszej wizycie 5+4 ginekolożka kazała mi zacząć brać zamiast femibionu pregna START. Zdziwiłam się, że nie pregna PLUS czy DHA.. ale wyjaśniła, że te dwa zawierają żelazo, a nie ma potrzeby go sumplementować skoro mam dobre wyniki badań.

Dzisiaj 6+2. Kolejna wizyta 9 września :)

Smarujecie już czymś brzuch i inne części ciała zapobiegając rozstępom? Jeśli tak, to czym?

A trzymajcie jakąś specjalną dietę? Macie jakieś zachcianki? Odrzuciło Was od czegoś? - mnie od coli jak na razie.. i trochę od słodyczy :baffled:

Przy okazji witam wszystkie nowe kropeczki ❤️ i bardzo cieszę się z tych, które nadal są.. a miały chwilę zwątpienia ❤️
 
Wczoraj mnie nie było.. a tu tyle wiadomości do nadrobienia :oops: :o

Ja od czwartku w godzinach porannych do 12/13 czuję się dosłownie jak kupa. Później przechodzi, ale najlepiej nie jest. Mieliśmy z mężem nikomu jeszcze nie mówić, ale przez to moje samopoczucie wczoraj powiedzieliśmy już jednym i drugim rodzicom. Cieszą się bardzo.

Co do imion.. to Pola, Nela, Nadia - dla dziewczynki, natomiast dla chłopca Nikodem, Tymoteusz i Antoni.

Dzisiaj tak strasznie mnie wywaliło na brodzie, że te syfy aż bolą :no:

Co do L4.. ja mam umowę na czas określony do końca grudnia, nie wiem czy mi w obecnej sytuacji przedłużą, czy nie. Na chwilę obecną planuję pierwsze chorobowe wziąć w okolicach świąt, ale w styczniu jeszcze wrócić do pracy. Wiadomo, że jeżeli ciąża będzie wymagała wcześniejszego pójścia na L4, to oczywiście pójdę i nawet się nie będę zastanawiać.

Co do witamin.. brałam cały czas Femibion 0. Na pierwszej wizycie 5+4 ginekolożka kazała mi zacząć brać zamiast femibionu pregna START. Zdziwiłam się, że nie pregna PLUS czy DHA.. ale wyjaśniła, że te dwa zawierają żelazo, a nie ma potrzeby go sumplementować skoro mam dobre wyniki badań.

Dzisiaj 6+2. Kolejna wizyta 9 września :)

Smarujecie już czymś brzuch i inne części ciała zapobiegając rozstępom? Jeśli tak, to czym?

A trzymajcie jakąś specjalną dietę? Macie jakieś zachcianki? Odrzuciło Was od czegoś? - mnie od coli jak na razie.. i trochę od słodyczy :baffled:

Przy okazji witam wszystkie nowe kropeczki ❤ i bardzo cieszę się z tych, które nadal są.. a miały chwilę zwątpienia ❤

Ja będę się smarować oliwką z Hipp ale muszę ją zanieść do łazienki żeby pamiętać o nawilżaniu ciała. Mi też się bardzo podoba imię Pola <3 ale na razie staram się nie myśleć o tym, pierw chcę spokojnie doczekać do pierwszej wizyty u położnej. Mnie odrzuciło od perfum męża :p
 
Wczoraj mnie nie było.. a tu tyle wiadomości do nadrobienia :oops: :o

Ja od czwartku w godzinach porannych do 12/13 czuję się dosłownie jak kupa. Później przechodzi, ale najlepiej nie jest. Mieliśmy z mężem nikomu jeszcze nie mówić, ale przez to moje samopoczucie wczoraj powiedzieliśmy już jednym i drugim rodzicom. Cieszą się bardzo.

Co do imion.. to Pola, Nela, Nadia - dla dziewczynki, natomiast dla chłopca Nikodem, Tymoteusz i Antoni.

Dzisiaj tak strasznie mnie wywaliło na brodzie, że te syfy aż bolą :no:

Co do L4.. ja mam umowę na czas określony do końca grudnia, nie wiem czy mi w obecnej sytuacji przedłużą, czy nie. Na chwilę obecną planuję pierwsze chorobowe wziąć w okolicach świąt, ale w styczniu jeszcze wrócić do pracy. Wiadomo, że jeżeli ciąża będzie wymagała wcześniejszego pójścia na L4, to oczywiście pójdę i nawet się nie będę zastanawiać.

Co do witamin.. brałam cały czas Femibion 0. Na pierwszej wizycie 5+4 ginekolożka kazała mi zacząć brać zamiast femibionu pregna START. Zdziwiłam się, że nie pregna PLUS czy DHA.. ale wyjaśniła, że te dwa zawierają żelazo, a nie ma potrzeby go sumplementować skoro mam dobre wyniki badań.

Dzisiaj 6+2. Kolejna wizyta 9 września :)

Smarujecie już czymś brzuch i inne części ciała zapobiegając rozstępom? Jeśli tak, to czym?

A trzymajcie jakąś specjalną dietę? Macie jakieś zachcianki? Odrzuciło Was od czegoś? - mnie od coli jak na razie.. i trochę od słodyczy :baffled:

Przy okazji witam wszystkie nowe kropeczki ❤️ i bardzo cieszę się z tych, które nadal są.. a miały chwilę zwątpienia ❤️
My wszyscy już do brzuszka mówimy Pola :D Mam cichą nadzieję na córeczkę, ale najważniejsze żeby dzidzia urodziła się w terminie i zdrowa :)
Co do diety, hmmm :) Mega ochota na słodycze i sok jabłkowy ;)
A nie smaruje się jeszcze niczym. Na dniach planuje coś zakupić, ale najpierw muszę poczytać opinie żeby znaleźć coś godnego uwagi.
 
Hello :)
Mnie od kawy. Nie smakuje mi mieso, słodyczy też się nie chce. W ogóle mały mam apetyt. Jedynie co przychodzi mi do głowy to burger i pizza :rolleyes2:
Ja wczesniaczek jeszcze bo dopiero 5 tydz. Nie smaruje i nie biorędodatkowych wit. Czekam na wizytę u lekarza.
 
Odnośnie włosów - mi nie wypadają. Niestety paznokcie z długich i twardych zrobiły się jakieś strasznie kruche :((( jeden się złamał i muszę chodzić z plastrem i to na prawej ręce :((( wczoraj robiłam sobie manicure i pojawiła się pierwsza biała plamka na paznokciu. Macie pomysł czym można je wzmocnić?

I przed ciążą w ogóle nie uwzględniłam problemów z koloryzacją włosów. Naturalne mam ciemny blond, ale farbuje na srebrny/popielaty blond. Robiłam ostatnio research w internecie i pojawiają się tam wykluczające informacje - nie można / można, ale bez amoniaku / można każdą po I trymestrze. Kupiłam ostatnio blond hennę, bo załamują mnie te odrosty, ale efekt był niezadowalający. Jutro zapytam lekarza, oby znał odpowiedz. A do tego czasu możecie podzielić się Waszym doświadczeniem z poprzednich ciąż?
 
Odnośnie włosów - mi nie wypadają. Niestety paznokcie z długich i twardych zrobiły się jakieś strasznie kruche :((( jeden się złamał i muszę chodzić z plastrem i to na prawej ręce :((( wczoraj robiłam sobie manicure i pojawiła się pierwsza biała plamka na paznokciu. Macie pomysł czym można je wzmocnić?

I przed ciążą w ogóle nie uwzględniłam problemów z koloryzacją włosów. Naturalne mam ciemny blond, ale farbuje na srebrny/popielaty blond. Robiłam ostatnio research w internecie i pojawiają się tam wykluczające informacje - nie można / można, ale bez amoniaku / można każdą po I trymestrze. Kupiłam ostatnio blond hennę, bo załamują mnie te odrosty, ale efekt był niezadowalający. Jutro zapytam lekarza, oby znał odpowiedz. A do tego czasu możecie podzielić się Waszym doświadczeniem z poprzednich ciąż?




Polecam przeczytać :)
 
reklama
Do góry