reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

kwietniowe mamy 2020

reklama
No wlasnie czytalam ze zazwyczaj to zelazo z diety wystarczy i zeby dodatkowo nie brac z suplementami, poniewaz nadmiar moze prowadzic do utrudnionego przeplywu krwi przez lozysko, niskiej masy urodzeniowej i wad wrodzonych... Troche sie wystraszylam. Moze to indywidualna sprawa po prostu... Poki co wracam do samego kwasu foliowego ;)
Szukam, czytam więcej i już dotarłam do negatywnych skutków. W 1 ciąży od razu lekarz kazał mi brać Pregna Plus, a tam jest 26-27 mg żelaza (dawka dobra dla ciężarnych). Nic nie mówił o skutkach tylko tyle, że są to bardzo dobre witaminy.
IMG_20190818_124208.jpeg
 
Szukam, czytam więcej i już dotarłam do negatywnych skutków. W 1 ciąży od razu lekarz kazał mi brać Pregna Plus, a tam jest 26-27 mg żelaza (dawka dobra dla ciężarnych). Nic nie mówił o skutkach tylko tyle, że są to bardzo dobre witaminy.Zobacz załącznik 1011319
Ja się póki co na pewno wstrzymuję z żelazem aż zrobię badania. Zawsze lepiej mieć niedobór, który łatwo uzupełnić tabletkami niż nadmiar z którym ciężko zrobić cokolwiek [emoji849]
 
No ja miałam przed ciaza lekkie hashimoto i się zastanawiam czy ciąża nie rozbujala tarczycy [emoji3525]
Najlepiej idź sprawdź poziom TSH. Max 2,5 w ciąży powinno się mieć [emoji846] U mnie dwa tygodnie przed zajściem było 0.813, możliwe że mogło jeszcze spaść. Lekarz ginekolog mi kazał zmniejszyć o pół dawkę leku. I tak niedługo wizyta u endo więc zobaczę co dalej.
 
Ja się póki co na pewno wstrzymuję z żelazem aż zrobię badania. Zawsze lepiej mieć niedobór, który łatwo uzupełnić tabletkami niż nadmiar z którym ciężko zrobić cokolwiek [emoji849]
Mam już wątpliwości. Właśnie z partnerem szukamy innych witamin i natknęliśmy się na Estabiom Pregna. Probiotyk ze szczepem bakterii jelitowych Lactobacillus. Kwasu foliowego tam nie ma ale jest witamina d. Kwas można sobie dokupić.
 
Taką to miałam chyba dopiero dzień czy dwa po terminie @ [emoji16] jak długo się staraliście? To pierwsze dziecko, czy już masz dzieci? [emoji6]Ja póki co biorę Femibion, tam nie ma żelaza. Wydaje mi się, że dopóki poziom żelaza jest w normie to nie trzeba dodatkowo suplementować. Ale najlepiej zrobić badanie i skonsultować z lekarzem [emoji6]Na razie nie zauważyłam żadnych zmian, ale to dopiero 6 tydzień, więc może jeszcze za wcześnie na takie dolegliwości [emoji848]
To jest moja pierwsza ciąża, a zaczeliśmy się starać od czerwca. Mnie coś tknęło żeby zrobić test bo bolały mnie strasznie piersi i o dziwo sutki.
 
Mam już wątpliwości. Właśnie z partnerem szukamy innych witamin i natknęliśmy się na Estabiom Pregna. Probiotyk ze szczepem bakterii jelitowych Lactobacillus. Kwasu foliowego tam nie ma ale jest witamina d. Kwas można sobie dokupić.
Hmm.. Na to się jeszcze nie natknąłam. Wpiszę to na moją listę pytań do lekarza [emoji16]
A Tobie jak ostatnio byłaś na wizycie co gin zalecił?
To jest moja pierwsza ciąża, a zaczeliśmy się starać od czerwca. Mnie coś tknęło żeby zrobić test bo bolały mnie strasznie piersi i o dziwo sutki.
Super, że tak szybko się udało [emoji7]
 
Hmm.. Na to się jeszcze nie natknąłam. Wpiszę to na moją listę pytań do lekarza [emoji16]
A Tobie jak ostatnio byłaś na wizycie co gin zalecił? Super, że tak szybko się udało [emoji7]
Kazał brać folik, ale ja mam w domu inny kwas foliowy [emoji846] a Estabiom Pregna to naprawdę fajna sprawa. Poczytaj o tym. Teraz będę polowała na to. Z witamin tylko witamina d posiada a reszta to te szczepy bakterii jelitowych bardzo potrzebnych dla nas i maluszków w brzuszkach.
 
reklama
Do góry