reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

kwietniowe mamy 2020

reklama
Uff, wreszcie nadrobiłam, nie było mnie od czwartku, a tu milion nowych postów. :D Witam wszystkie nowe mamuśki! :)

U nas weekend u rodziców, grille, baseny, spacery i mnóstwo czasu na dworze. Dzisiaj Klusek skończył 4 miesiące, więc poszliśmy na baseny odkryte (koło 15, gdy już nie było upału), a później na pizze. :) Zaczynamy już z nim chodzić wszędzie i to jest takie fajne, wyobrażam sobie jak za rok będzie już duży, a drugi maluch będzie w jego wieku. :D

Ja chyba jutro się zapiszę na jakąś szybką wizytę na NFZ, żeby potwierdzić ciążę, zobaczę jak terminy, przy okazji odbiorę wyniki cytologii, bo miałam robioną w połowie czerwca, a od września do Enel-medu prywatnie będę chodzić i tam chcę prowadzić ciążę. O L4 się nie martwię, bo do 18.04 jestem na macierzyńskim. :)

U mnie dalej brak objawów ciążowych poza tym, że czasem chce mi się spać i bardzo się cieszę, oby jak najdłużej. :D Pamiętam jak w poprzedniej ciąży wysłałam męża po mleko w kartonie 1,5%, a jak kupił w butelce 2% to się popłakałam. :D Nie miał lekko ze mną. :p

Co do imion- w pierwszej ciąży ja wybierałam dla chłopca, mąż dla dziewczynki i miał być Dawid lub Zosia. Teraz mąż też chce wybierać dla dziewczynki, bo wybrał już Dorotkę, więc ja będę musiała coś wymyślić dla chłopca, a że męskich imion podoba mi się sporo to powinno być łatwo. :)

Wrzucę jeszcze zdjęcie Kluska i jego fałdek, mam nadzieję, że niedługo zacznie nam siadać, bo się w gondoli przestaje mieścić.
emoji16.png

Klusku - Ty Cudowności ❤️
 
Ja jestem na l4 od testu z dwiema II. Pracuję w fabryce i tam ciężarna nie ma co robić. Nawet nie dzwonilam do pracodawcy. Poszłam na l4 i koniec. Nie bedzie problemu z ludzmi. Umowe mam do monca 2020... Także nie wiem jak to będzie z macierzyńskim. Ale nie będę się tym martwić. Praca jak każda inna. We wtorek wizyta !!
 
Uff, wreszcie nadrobiłam, nie było mnie od czwartku, a tu milion nowych postów. :D Witam wszystkie nowe mamuśki! :)

U nas weekend u rodziców, grille, baseny, spacery i mnóstwo czasu na dworze. Dzisiaj Klusek skończył 4 miesiące, więc poszliśmy na baseny odkryte (koło 15, gdy już nie było upału), a później na pizze. :) Zaczynamy już z nim chodzić wszędzie i to jest takie fajne, wyobrażam sobie jak za rok będzie już duży, a drugi maluch będzie w jego wieku. :D

Ja chyba jutro się zapiszę na jakąś szybką wizytę na NFZ, żeby potwierdzić ciążę, zobaczę jak terminy, przy okazji odbiorę wyniki cytologii, bo miałam robioną w połowie czerwca, a od września do Enel-medu prywatnie będę chodzić i tam chcę prowadzić ciążę. O L4 się nie martwię, bo do 18.04 jestem na macierzyńskim. :)

U mnie dalej brak objawów ciążowych poza tym, że czasem chce mi się spać i bardzo się cieszę, oby jak najdłużej. :D Pamiętam jak w poprzedniej ciąży wysłałam męża po mleko w kartonie 1,5%, a jak kupił w butelce 2% to się popłakałam. :D Nie miał lekko ze mną. :p

Co do imion- w pierwszej ciąży ja wybierałam dla chłopca, mąż dla dziewczynki i miał być Dawid lub Zosia. Teraz mąż znów chce wybierać dla dziewczynki, bo wybrał już Dorotkę, więc ja będę musiała coś wymyślić dla chłopca, a że męskich imion podoba mi się sporo to powinno być łatwo. :)

Wrzucę jeszcze zdjęcie Kluska i jego fałdek, mam nadzieję, że niedługo zacznie nam siadać, bo się w gondoli przestaje mieścić.
emoji16.png

Śliczne maleństwo!! :)
Mam pytanko - czy jak do kwietnia jesteś na macierzyńskim to czy musisz wrócić do pracy choć na jeden dzień aby pójść znów na macierzyński?? Zupełnie się na tym nie znam, a w planach mam jeszcze jedną ciążę - oczywiście jeśli wszystko się dobrze ułoży ;)
 
Dziękuję za uspokojenie dziewczyny. Będę starała się nie panikowac. Wszystko przez poprzednie niepowodzenie. Wypiłem rumianek, bol trochę ustąpił. Normalnie boję się do pracy chodzić. A jutro dopiero wracam po dłuższym urlopie po raz pierwszy.
Ja jestem na l4 od testu z dwiema II. Pracuję w fabryce i tam ciężarna nie ma co robić. Nawet nie dzwonilam do pracodawcy. Poszłam na l4 i koniec. Nie bedzie problemu z ludzmi. Umowe mam do monca 2020... Także nie wiem jak to będzie z macierzyńskim. Ale nie będę się tym martwić. Praca jak każda inna. We wtorek wizyta !!
Chciałabym tak... bez gadania i słuchania w pracy załatwić. Dużo zdrowia życzę
 
Śliczne maleństwo!! :)
Mam pytanko - czy jak do kwietnia jesteś na macierzyńskim to czy musisz wrócić do pracy choć na jeden dzień aby pójść znów na macierzyński?? Zupełnie się na tym nie znam, a w planach mam jeszcze jedną ciążę - oczywiście jeśli wszystko się dobrze ułoży ;)
Nie wiem, bo miałam umowę do dnia porodu. Widziałam, że dziewczyna jedna pisała tutaj, że ma umowę na czas określony do grudnia i chce pracować do stycznia jak zdrowie pozwoli. Ja też tak miałam, pracowałam w tej firmie 2 lata i oczywiście nie dostałam umowy na czas nieokreślony, tylko przedłużyli do porodu i nara. Ale wtedy żałowałam, że nie rzuciłam im L4 jak tylko się dowiedziałam o ciąży. Pół roku wcześniej mnie awansowali, więc byli zadowoleni z mojej pracy, ale i tak mi podziękowali z powodu ciąży, więc cieszę się, że do tej pracy nie wrócę. Mąż jest programistą, dobrze zarabia, nie mamy noża na gardle, więc zadowolę się kosiniakowym 1000 zł przez rok, a później poszukam czegoś nowego. Szkoda mi jedynie lat pracy, bo na macierzyńskim się liczą, a na bezrobociu nie, ale nie chcę teraz szukać fikcyjnej pracy, żeby coś na tym ugrać.
 
Ostatnia edycja:
To całkiem blisko
emoji16.png
miejscowość nie wiem skąd, ale kojarzę To ja na Twoim miejscu bym poszła od razu. Nie ma co ryzykować z dźwiganiem, teraz dzidziuś najważniejszy
emoji6.png
No jak miło że kojarzysz takie małe miasteczko
Ja mieszkam w Poznaniu, a Krzywiń kojarzę, byłam tam przejazdem :)
Pewnie przejazdem do Leszna takie tam malutkie miasteczko
 
reklama
[GROUP=][/GROUP]
Wczoraj mnie nie było.. a tu tyle wiadomości do nadrobienia :oops: :o

Ja od czwartku w godzinach porannych do 12/13 czuję się dosłownie jak kupa. Później przechodzi, ale najlepiej nie jest. Mieliśmy z mężem nikomu jeszcze nie mówić, ale przez to moje samopoczucie wczoraj powiedzieliśmy już jednym i drugim rodzicom. Cieszą się bardzo.

Co do imion.. to Pola, Nela, Nadia - dla dziewczynki, natomiast dla chłopca Nikodem, Tymoteusz i Antoni.

Dzisiaj tak strasznie mnie wywaliło na brodzie, że te syfy aż bolą :no:

Co do L4.. ja mam umowę na czas określony do końca grudnia, nie wiem czy mi w obecnej sytuacji przedłużą, czy nie. Na chwilę obecną planuję pierwsze chorobowe wziąć w okolicach świąt, ale w styczniu jeszcze wrócić do pracy. Wiadomo, że jeżeli ciąża będzie wymagała wcześniejszego pójścia na L4, to oczywiście pójdę i nawet się nie będę zastanawiać.

Co do witamin.. brałam cały czas Femibion 0. Na pierwszej wizycie 5+4 ginekolożka kazała mi zacząć brać zamiast femibionu pregna START. Zdziwiłam się, że nie pregna PLUS czy DHA.. ale wyjaśniła, że te dwa zawierają żelazo, a nie ma potrzeby go sumplementować skoro mam dobre wyniki badań.

Dzisiaj 6+2. Kolejna wizyta 9 września :)

Smarujecie już czymś brzuch i inne części ciała zapobiegając rozstępom? Jeśli tak, to czym?

A trzymajcie jakąś specjalną dietę? Macie jakieś zachcianki? Odrzuciło Was od czegoś? - mnie od coli jak na razie.. i trochę od słodyczy :baffled:

Przy okazji witam wszystkie nowe kropeczki ❤ i bardzo cieszę się z tych, które nadal są.. a miały chwilę zwątpienia ❤
Prawo kobiety w ciąży jest takie że idziesz na L4 wtedy kiedy musisz lub uznasz to za słuszne a umowę do dnia porodu muszą Ci przedłużyć czy im się to podoba czy nie - takie mamy prawo ;)
 
Do góry