reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

kwietniowe mamy 2020

Cześć dziewczyny,

To mój pierwszy post tutaj i w ogóle na tym forum. Mam 34 lata, od początku roku staramy się z mężem o drugie dziecko (córka ma 7 i pół roku). Udało sie na chwilę w lutym i w maju, ale potrwało to z dzień lub dwa i koniec. Wcześniej w 2016r ciąża obumarla jakos koło 6tyg i miałam łyżeczkowanie.

5.08. (dzień przed lub po terminie, mam co 26-28 dni) zrobilam test, wyszla od razu wyraźna kreska i to po południu, następnego dnia rano powtórzyłam i była już mega gruba i ciemna. Zrobilam beta HCG, wynik 612, powtórzyłam po 48h i już 1552. 4 dni później 7983, trochę już ponad normę dla tego tygodnia. Mam nadzieję, ze to po prostu silny zarodek i dlatego wyskakuje ponad normę i tak szybko rośnie ;) staram się nie wkręcać w zaśniady itd - z różnym skutkiem ;)

No w każdym razie z wyliczeń wychodzi mi data urodzin 14.04.2020, 21 sierpnia idę na wizytę z USG i zobaczę co i jak.

Powodzenia dla Was!

Edit: dodaję zdjęcia testów (jak pisalam pierwszy dzień przed lub po terminie, ten ciemniejszy dzien później)

EdotZobacz załącznik 1010433Zobacz załącznik 1010434
Grstulacje, testy piękne i beta faktycznie bardzo wysoka :)
 
reklama
Mnie na razie omijają ciążowe atrakcje. I mam nadzieje, ze tak już zostanie. W pierwszej ciąży w okolicach 10 tygodnia męczyła mnie tylko potworna śpiączka, a potem pod koniec puchłam, ale na to miały tez wpływ czerwcowe upały, wiec teraz mam nadzieję, ze w marcu takich atrakcji nie będzie.
 
Daj znac co ci powiedział, u mnie tak było w poprzedniej straconej ciąży i lekarze mówili ze wszystko Ok a serduszko przestało bić w 9 tyg ja już się boje :(
 
Daj znac co ci powiedział, u mnie tak było w poprzedniej straconej ciąży i lekarze mówili ze wszystko Ok a serduszko przestało bić w 9 tyg ja już się boje :(

Tez już straciłam ciąże ale w tamtej zaczęło się od krwawienia, a tutaj na razie mam jeszcze nadzieje.
 
Dziewczyny, czy któraś z Was miała w ciąży przepuklinę i rodziła naturalnie, czy z założenia wtedy CC? Ja mam bardzo niewielką od kilku lat (przepuklina kresy białej), już nawet miałam mieć zabieg przed ciążą ale zapomniałam przywieźć badania krwi i mnie nie cięli. Poszłam do innego chirurga po kolejne skierowanie na zabieg, ale on stwierdził ze przepuklina jest tak drobna, ze nie ma sensu operować i spokojnie wytrzyma ciążę, natomiast zszycie mogłoby spowodować jakieś niepotrzebne naprężenia i nawet przedwczesny poród. Koniec końców - jestem z przepukliną, ale zapomniałam zapytać jak z porodem w takim przypadku.
 
reklama
Ehhh... Jest coraz gorzej z tym moim samopoczuciem. Odkąd wstaję - mdłości, brak apetytu. Wszystko mi już nie smakuje. Lody gorzkie, wszystko gorzkie. Teściowa wpadła dziś z rosołem, zjadłam tylko pół. Leżę tylko pod kocem na kanapie, bo wtedy ciut lepiej się czuję. Wstanę wszystko znowu wraca. Z dnia na dzień coraz gorzej
emoji55.png
emoji37.png

Ja tu wczoraj pisałam, że mam mdłości sporadyczne tylko wieczorem.. a dzisiaj do 11:30 byłam w łóżku.. co chwilę mnie darło na wymioty, ale w rezultacie nic z tego nie było. Same mdłości. Do tego zawroty głowy. Przed obiadem u rodziców złapało mnie straszne ssanie żołądka, nie mogłam wytrzymać z głodu, z kolei zaraz po obiedzie było mi strasznie niedobrze. Mama na mnie dziwnie patrzyła, bo rodzice na razie nic nie wiedzą.


Będziecie korzystać z jakiś ciążowych gadżetów? np segregatorów "jestem w ciąży" mamy ginekolog?
 
Do góry