reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Kwietniowe mamy 2019

Dziewczyny czy puchniecie? Od paru dni juz po poludniu czuje opuchniete łydki i stopy. Staram sie odpoczywac z nogami powyzej serca, nie nosic ciasnych skarpet. Pierscionki i obrączki sciagnelam dzisiaj. Czuje jakbym zatrzymywala wode w organizmie, waga mi skoczyla extramalnie szybko. Kolezanka mi powiedziala ze za 2-3 tygodnie urodze, że to typowy objaw chwile przed porodem 0.o

Zglos to lekarzowi. I kontroluj cisnienie
 
reklama
Dziewczyny czy puchniecie? Od paru dni juz po poludniu czuje opuchniete łydki i stopy. Staram sie odpoczywac z nogami powyzej serca, nie nosic ciasnych skarpet. Pierscionki i obrączki sciagnelam dzisiaj. Czuje jakbym zatrzymywala wode w organizmie, waga mi skoczyla extramalnie szybko. Kolezanka mi powiedziala ze za 2-3 tygodnie urodze, że to typowy objaw chwile przed porodem 0.o
Mi lekko nogi bo widze wieczorem po odbitych wzorkach ;) ale nie jest źle więc póki co się nie przejmuje. Jeśli będziesz bardzo puchla to zgłoś do ginka.
 
Dziewczyny czy puchniecie? Od paru dni juz po poludniu czuje opuchniete łydki i stopy. Staram sie odpoczywac z nogami powyzej serca, nie nosic ciasnych skarpet. Pierscionki i obrączki sciagnelam dzisiaj. Czuje jakbym zatrzymywala wode w organizmie, waga mi skoczyla extramalnie szybko. Kolezanka mi powiedziala ze za 2-3 tygodnie urodze, że to typowy objaw chwile przed porodem 0.o
Nigdy nie puchłam. Moja Szwagierka taka opuchnięta chodzi od listopada. Też jej mówili, że zaraz urodzi. A teraz jest w 37tc i póki co nie rodzi.
 
Mi puchna narazie ręce ale jeszcze obrączki i pierścionka nie zdjelam więc nie jest najgorzej. Pamiętam że synkiem w lecie to była makabra, miałam tak spuchniete nogi że kostki nie było widać.. W ogóle dzisiaj rano źle się poczułam po zrobieniu śniadania i zmierzylam ciśnienie a tam górne 152 a tętno 132. Po chwili ciśnienie się unormowalo, tętno spadało wolniej ale zeszło do 90. Teraz mierze co 2 godziny i ciśnienie jest okej w granicach 120. Mam nadzieję że to tylko jednorazowa sytuacja była albo coś źle zmierzylam..
 
Mi puchna narazie ręce ale jeszcze obrączki i pierścionka nie zdjelam więc nie jest najgorzej. Pamiętam że synkiem w lecie to była makabra, miałam tak spuchniete nogi że kostki nie było widać.. W ogóle dzisiaj rano źle się poczułam po zrobieniu śniadania i zmierzylam ciśnienie a tam górne 152 a tętno 132. Po chwili ciśnienie się unormowalo, tętno spadało wolniej ale zeszło do 90. Teraz mierze co 2 godziny i ciśnienie jest okej w granicach 120. Mam nadzieję że to tylko jednorazowa sytuacja była albo coś źle zmierzylam..

Tez mi skacze tętno ostatnio, dzisiaj rano miałam prawie 120, ale ciśnienie ok. Z drugiej strony przed ciaza spoczynkowe tętno tez miałam zawsze dość wysokie, wiec może nie jest tak zle [emoji848]
 
Dziewczyny czy puchniecie? Od paru dni juz po poludniu czuje opuchniete łydki i stopy. Staram sie odpoczywac z nogami powyzej serca, nie nosic ciasnych skarpet. Pierscionki i obrączki sciagnelam dzisiaj. Czuje jakbym zatrzymywala wode w organizmie, waga mi skoczyla extramalnie szybko. Kolezanka mi powiedziala ze za 2-3 tygodnie urodze, że to typowy objaw chwile przed porodem 0.o
Jakby to był typowy objaw to bym do tej pory z synem w ciąży chodziła ;-) mi nigdy nic nie puchło, mimo że poprzednio końcówka przypadała mi na czerwiec-lipiec. Jedne kobiety mają tendencję do gromadzenia wody, inne nie. Moja siostra już w 10tyg puchła. Ale tak jak pisała Liczba, kontroluj ciśnienie, bo może rosnąć
 
0
Tez mi skacze tętno ostatnio, dzisiaj rano miałam prawie 120, ale ciśnienie ok. Z drugiej strony przed ciaza spoczynkowe tętno tez miałam zawsze dość wysokie, wiec może nie jest tak zle [emoji848]
Tętno do 120 w ciąży to norma... nie ma się czym martwić. Ja zwykle mam ok 100 czasem właśnie do 120 dochodzi.
 
reklama
0Tętno do 120 w ciąży to norma... nie ma się czym martwić. Ja zwykle mam ok 100 czasem właśnie do 120 dochodzi.

Przy 100 jest ok, ale 120 już czuje i to nie jest przyjemne :/ złapało mnie dzisiaj w autobusie i myślałam ze nie dojadę. Ale faktycznie żaden lekarz nigdy tego nie skomentował a na wizytach to już w ogóle mam kosmiczne ;)
 
Do góry