reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2019

Oj to ja spokojnie mogę to odróżnić od jelit. Dobrze ze kontrolujesz.
A na teksty lekarza jest brak słów. Nie mam pojęcia co napisać :no:
No trochę żenada. Bardzo taśmowo podchodzą do pacjentek. Ciekawe czy gdyby to chodziło o jego dziecko to tez by powiedział ze w sumie w tym tygodniu to nie ma po co sprawdzać bo i tak się nie da nic zrobić...
 
reklama
@Karola2453 ja w tym roku zamówiłam książkę Korona Śniegu i Krwi Cherezińskiej
po przeczytaniu Hardej i Królowej jestem jej fanką i polecam Wam! ;)

na Zajączka będzie Wojciech.. w końcu termin mamy na Lany Poniedziałek :D

@5th_avenue szyjka >2,5 cm jest dobra

ja zawsze po wstaniu z pozycji leżącej mam chwilowy skurcz i czasem wieczorem, jak jestem zmęczona.. np. dziś upiekłam z Nelą tonę pierniczków i kilka zostawiłyśmy Mikołajowi na parapecie i jeszcze wieczorem emocje ją chyba przerosły, bo robiła awanturę za awanturą.. no i ledwo siedzę.. a macica twarda co chwila
ale takie kilkusekundowe skurcze to normalka dziewczyny ;) gorzej, jak się tak z niczego spina na dłuższy czas.. w poprzedniej ciąży miałam powtarzające się skurcze wieczorami przez 3 h i jak poszłam do ginekologa na kontrolę, a on dotknął mi brzucha, a macica cała w górę, twarda, jak kamień to dostałam na raz: L4, luteinę, magnez, no-spe i nakaz leżenia plackiem na 2 tygodnie. o!
ale ja wtedy akurat rankami pracowałam, a całe popołudnia i wieczory do późnej nocy kułam do egzaminu, więc chyba się przeholowałam, jak na ciążę

A teraz mi mówi, że wszystko spoko.
Także takimi kilkusekundówkami kilka razy w ciągu dnia się nie stresujcie

@Dżoana90. moja ma już naszykowaną lalkę i dwie książeczki.. lalką zamówiła sobie w liście ;) dzisiaj takie emocje cały dzień prezentowała, ze myślałam, że wybuchnie.. no i zaczęła wybuchać wieczorem ;) ech.. ten mój wrażliwiec
rano wsuwam jej prezent po poduszkę ;)
 
Ja to nie umiem liczyć bo jak są właśnie takie stłumione to się zastanawiam czy to nie jelita.

W ogóle słuchajcie jaki dziwny lekarz na IP dzisiaj się trafił. To nic ze w ogóle leżę na leżance a on gada z kimś przez tel jakie perfumy chce dostać na gwiazdkę ale mniejsza o to. Najlepsze było to ze powiedziałam ze zmienił się charakter ruchów ze mało czuje a wcześniej były bardzo agresywne i ze się boje i chce sprawdzić czy serduszko bije. A on do mnie ze wszystko ok ale w sumie nawet jakby coś było to w sumie i tak nie ma co zrobić w 24 tygodniu. Gdyby to był 30 to można iść ciąć a tak to to nie wie po co przyjechałam. No tak gdyby nie daj Boże się okazało ze dzidzia tfu tfu tfu nie żyje to chodź sobie głupia babo z martwym dzieckiem do następnej wizyty, dostan zakażenia bo przecież trujesz dupę. Naprawdę lekarze powinni przechodzić jakieś specjalne szkolenia z empatii, w szczególności do ciężarnych pacjentek.
Można kupić detektor tętna i samemu sprawdzić:)
 
Czytam o tych waszych szyjkach jeszcze i tak sobie myśle od ilu to tych cm sie trzeba martwić? Mnie moja gin bada zawsze i mówi ze ok po czym wpisuje w kartę 3 cm. Na usg połówkowym wyszło ponad 4. Rozumiem ze to „błąd pomiarów” ale w końcu 3 jest ok czy to raczej na dolnych granicach?
Mi lekarka podczas badania połówkowego powiedziała, ze jeżeli szyjka ma 3 cm to jest Ok. Niby problemy mogą (ale nie misza) się zaczynać jeżeli się skróci do Ok 2,5.... Jednak nie wiem dokładnie. Może któraś z dziewczyn ma większy zakres wiedzy na ten temat,bo nie chce wprowadzać nikogo w ewentualny błąd.
 
U mnie ruchy wyczuwam jedynie rano i wieczorem ale raczej delikatnie choć już wiem że to to :) łożysko z przodu wiec niestety bez szaleństw. Drogie panie miłego wieczoru ja dziś degustacje robię ginu ;)
Gdzie kupiłaś kochana ten gin?? Widziałam różowy.....,ale sprzedaż tylko internetowa.... Jest może gdzies w stacjonarnym sklepie??
 
reklama
haha! współczuję dziewczynom, które "zajrzą na minutkę" wieczorem na forum!
się zdziwią! :D w minutkę nie ogarną ! :D

kto przebrnął przez cały dzisiejszy maraton postowy dzisiaj wieczorem temu należy poleć kielicha.. hm.. hmm.. oranżady ! :D:D
a co! życia trzeba używać!
Ja od dwóch dni nadrabiam i nie mogę dojść do końca. Nie wiem gdzie wyląduje ten post bo jeszcze mi z 10 stron zostało :D
 
Do góry