reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Kwietniowe mamy 2019

Kurde, ja tez nie kuszę sie na nic z black friday. Kupilam na początku tygodnia kozaki dla siebie, bo jest promo dla klubowiczów 20%, więc cos tam mozna zaoszczedzic na wyzszej cenie. Dla młodego tez wieksze rzeczy pokupuję na poczatku przyszłego roku.


Kurde, lezalam na kanapie i corka mi dupką z impetem skoczyła na brzuch, az mnie zabolało mega głęboko. Na szczescie młodzieniec mimo wszystko kopie. Zestresowalam się i teraz jestem przygnebiona.
Mi też tak młody raz zrobił ale potem były wizyty i z małym ok. Teraz się pilnuje ale i tak czasem lekko dostanę.
 
reklama
Ja robiłam raz grupe krwi na poczatku ciąży. Kazał mi wyniki wpiąć do środka do książeczki, żeby jak otworzysz to od razu była widoczna grupa.

Kurde Wy kupujecie ciuszki a ja nawet nie wiem jaka płeć. Wczoraj byłam w Auchan i weszłam na dziecięce to mi sie niedobrze zrobiło i wyszłam. Jakoś mnie to wszystko wkurza. W sumie i tak jak się dowiem płci to planowałam kupować dopiero w styczniu. Jakoś się boję wcześniej coś kupić. Oglądam sobie łóżeczka, wózki ale się na nic nie decyduje. Boję się :(

Rozumiem Cię, też mam chwile niepokoju :) ale trzeba mysleć pozytywnie. Ogladaj i zapisuj co Ci się podoba, to też jest fajne, a kupić jeszcze zdążysz :)
 
Co do szkół rodzenia, wiecie, że z NFZ przysługuje każdej ciężarnej indywidualna opieka położnej przygotowująca do porodu? Ostatnio będąc w swojej przychodni, aby zaklepać wstępnie położną na kwiecień dla maleństwa Pani zapytała mnie kto mnie prowadzi przez ciążę? Z racji tego, że ciążę prowadzę u ginekologa prywatnego nie mam swojej położnej i zostałam poinformowana, że na NFZ przysługują mi takie wizyty po 21 tygodniu ciąży. Zaczynamy w grudniu, mamy się spotykać tak często jak będzie potrzeba. Całkiem fajnie. Tylko uwaga jest jedno ale... Jeśli planujecie szkołę rodzenia, a ja koniecznie ze względu na męża, któremu zależy, aby uczestniczyć w zajęciach, musicie znaleźć wtedy taką, w której nie ma deklaracji na położną, bo 2 nie można mieć. W sumie większość szkół wieczornych to szkoły prywatne także myślę, że to nie problem, a spotkania indywidualne zawsze na plus:)
 
Co do szkół rodzenia, wiecie, że z NFZ przysługuje każdej ciężarnej indywidualna opieka położnej przygotowująca do porodu? Ostatnio będąc w swojej przychodni, aby zaklepać wstępnie położną na kwiecień dla maleństwa Pani zapytała mnie kto mnie prowadzi przez ciążę? Z racji tego, że ciążę prowadzę u ginekologa prywatnego nie mam swojej położnej i zostałam poinformowana, że na NFZ przysługują mi takie wizyty po 21 tygodniu ciąży. Zaczynamy w grudniu, mamy się spotykać tak często jak będzie potrzeba. Całkiem fajnie. Tylko uwaga jest jedno ale... Jeśli planujecie szkołę rodzenia, a ja koniecznie ze względu na męża, któremu zależy, aby uczestniczyć w zajęciach, musicie znaleźć wtedy taką, w której nie ma deklaracji na położną, bo 2 nie można mieć. W sumie większość szkół wieczornych to szkoły prywatne także myślę, że to nie problem, a spotkania indywidualne zawsze na plus:)

Tak, pisałam o tym wczoraj :) mi się przydadzą takie spotkania, może poczuję się bezpieczniej. Wolę spytać tą panią o różne sprawy niż czytać w internetach.
Ale takie wizyty to chyba raz w tygodniu, później dwa, a nie tak często jak potrzeba.
 
Ja musiałam grupę krwi powtórzyć, tez miałam z pierwszej ciąży ale kazano mi zrobić i dopiąć aktualna. Ale robić dwa razy w jednej ciąży to jeszcze nie słyszałam [emoji6]
Co do wizyt to ja chodzę tez prywatnie i mam sie stawiać co miesiąc +/- 1 tydz z wynikami krwi. Oczywiście zawsze jest uwaga ze gdyby sie cos działo to od razu mam przychodzić, bez zapisu nawet.
 
Jesli macie z poprzedniej ciazy to nie ma o czym dyskutowac. Dziewczyny ktore nie mialy oznaczonej ktore znam do karty ciazy potrzebowaly dwoch niezaleznych pobran. Drugie to juz nawet nie oznaczanie grupy co przeciwcial.
 

Załączniki

  • Screenshot_2018-11-23-12-36-24.png
    Screenshot_2018-11-23-12-36-24.png
    101,7 KB · Wyświetleń: 56
  • Screenshot_2018-11-23-12-37-58.png
    Screenshot_2018-11-23-12-37-58.png
    77,4 KB · Wyświetleń: 63
  • IMG_20181123_124354.jpg
    IMG_20181123_124354.jpg
    2,6 MB · Wyświetleń: 59
Skorzystam i zadam wam jeszcze jedno pytanie, czy któraś z was ma płacone zwolnienie z ZUSu? Ile czekałyście na pierwszy przelew? Do tej pory płacił pracodawca, ale po 33 dniach przejmuje zwolnienie ZUS i tak troszkę już czekam i czekam, jestem ciekawa jak to jest u Was?
 
Skorzystam i zadam wam jeszcze jedno pytanie, czy któraś z was ma płacone zwolnienie z ZUSu? Ile czekałyście na pierwszy przelew? Do tej pory płacił pracodawca, ale po 33 dniach przejmuje zwolnienie ZUS i tak troszkę już czekam i czekam, jestem ciekawa jak to jest u Was?
Ja tak miałam za listopad powinien nie wypłacić już ZUS spodziewałam się że będzie to dopiero w grudniu kilka dni temu dostałam połowę wypłaty domyślam się że jak doniosę zwolnienie na przyszły miesiąc to później to wyrównają ...
 
reklama
Dziewczyny a czy stosuje jakieś żele do okolic intymnych albo jakieś probiotyki? Bo kurde coś mnie zaczyna piec, swędzieć. Wizyta dopiero 10 grudnia. Ale jak się rozwinie to muszę iść wcześniej. Ale czy można złagodzić jakoś?
 
Do góry