reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2019

Skorzystam i zadam wam jeszcze jedno pytanie, czy któraś z was ma płacone zwolnienie z ZUSu? Ile czekałyście na pierwszy przelew? Do tej pory płacił pracodawca, ale po 33 dniach przejmuje zwolnienie ZUS i tak troszkę już czekam i czekam, jestem ciekawa jak to jest u Was?
Ja mam zazwyczaj płacone z datą jak kończy się zwolnienie. Np. zwolnienie mialam wystawione od 30.10 do dzisiaj i dzisiaj już dostałam przelew. Oni zawsze wyrównują.
 
reklama
Dziewczyny ten lactovaginal to dopochwowo bierzecie? Rano i wieczorem? Bo też mnie coś piecze.. Smaruję clotirmazolem i psikam Tantum Rosa.
To są globulki dopochwowe. Biorę wieczorem bo żeby miało to sens musisz z globulka poleżeć. Żeby za szybko nie wypłynęła. Możesz zapodac ja przez tydzień na noc i zobaczysz czy będzie poprawa a jak nie to do ginka.
 
Dziewczyny, powiedzcie mi jak często macie wizyty? Bo tak czytam, że czasem co tydzień lub dwa się zdarzają.
Ja najchętniej chodziłabym codziennie ;) ale moj lekarz mówi, że co 4 tygodnie.
Ja w przeciwieństwie do ciebie chodziłabym jak najrzadziej :cool2:. Chodzę co 4-5 tygodni. Nie ma usg w gabinecie, więc nigdy mi się nie spieszy ;). Lekarz proponuje jakiś termin, ale czasami jak mi nie pasuje to idę sobie tydzień później :). Usg miałam wczoraj, a poprzednie 2 miesiące temu :rofl:. Zazwyczaj jestem wyluzowana i spokojna w każdej ciąży. Tylko w tej w 8 tygodniu zaczęłam świrować, bo objawy mi minęły i poleciałam na dodatkowe usg. Łącznie miałam 4 do tej pory. W ogóle nie analizuję wyników badań ani moczu, bo wiem, że w ciąży czasami cuda wychodzą i że wyniki mogą odbiegać od normy. Odkąd czuję ruchy to już w ogóle mam się świetnie :rolleyes:. Do tego wczorajsze wyniki idealne. Nic mnie nie boli, ani brzuch, ani spojenie. Jedyne co mnie wkurza to to, że jestem ciągle głodna od 2 tygodni :tak:. I mam ochotę na słodkie.
 
ZUS ma chyba 30 dni na wypłatę świadczenia od dnia złożenia przez pracodawcę druku Z3 który z każdym nowym L4 musi składać za każdym razem (1 stronę druku), mój pracodawca o tym nie wiedział i nie złożył i tak sobie czekałam dwa miesiące aż się wybrałam do Zusu wyjaśnić sprawę. Obecnie założyłam profil Pue i sama składam wniosek Zas 53 o zasiłek (L4 mam elektryczne).
 
Ostatnia edycja:
reklama
Dzięki dziewczyny za pomoc. Zadzwoniłam do przychodni żeby się zapytać gina, ale dziś go nie było. Więc zadzwoniłam do położnej poradziła smarowac clotrimazolum czy jak to się piszę. Kupiłam w aptece do tego jeszcze iladian pregna i invag bo mi poleciła. Zobaczymy :)
 
Do góry