reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Kwietniowe mamy 2019

Dziewczyny słyszałyście o paście fitolizyn.a? Koleżanka mi wczoraj mówiła, że w 1 ciąży miała cały czas bakterie w moczu, wieczne grzybice i inne infekcje. Całą ciążę prawie na antybiotyku. A w 2 ciąży lekarz jej zalecil picie tego właśnie i mówiła że miała dobre wyniki moczu i żadna grzybica jej nie złapała. Może któraś z Was stosuje bądź stosowała? Zapytam się gina co sądzi o tym za tydzień.
A wczoraj był u nas na Śląsku wstrząs. Wszyscy wystraszeni że w kopalni. A w mieszkaniu - przechylily się wszystkie meble, lampy dyndały masakra.
Ja stosowalam na zapalenie dróg moczowych ale nie w ciąży. Ohyda ale pomogło.
 
reklama
Tak w ginemedice i ginei. Może ginekologiem jest dobrym ale jako człowiek , słabizna .

O widzicie, a ja byłam dzisiaj u nowej pani doktor ale od razu powiedziałam, ze zapisałam się tez do przychodni przyszpitalnej na NFZ i ona mi sama powiedziała, ze jakbym chciała ja do porodu to mam przyjść w marcu, a tak to chodzi na NFZ bo, cytuje, trochę zaoszczędze. Z endo tez się konsultuje przez smsa i nie ma problemu, w sumie sama to zaproponowała. Wiec to wszystko zależy od człowieka...
 
A podsumowując moja dzisiajesza wizytę:
- przytyłam 3 kilo i cytując panią dr „to wszystko co pani mogła przytyć w ciąży” :( postraszyła mnie różnymi konsekwencjami wiec się zabieram za siebie
- anemię mam podobno poważna, wiec za to tez się trzeba zabrać
- pani doktor poleca się jednak zaszczepić, zarówno na grypę jak i na krztusiec, nie proponowała tego, ale ja spytałam, powiedziała ze takie są najnowsze rekomendacje na całym świecie. Ja jeszcze nie wiem co zrobię, i nie chce tez tutaj wywoływać dyskusji, tak Wam wrzucam jako ciekawostkę.
 
Hej dziewczyny, no nie mogę pisać regularnie pracując i dzieci po pracy ogarniając. Nijak mi to nie wychodzi. Cały czas czekam, aż będzie luźniej, ale jakoś nie jest ;).

@Biegi93 dobrze, że wszystko ok. Szpitala nie zazdroszczę. Straszne historie...Ja to w ciąży nie mogę takich rzeczy czytać nawet, a co dopiero doświadczać "na żywo". Masakra. Mam nadzieję, że nowy stary lekarz będzie ok :). A jaką miałaś szyjkę przy wypisie?

@sky_84 w UK bodajże takie są zalecenia, nie u nas. Tam krztusiec faktycznie wraca i jest dużo zachorowań, u nas na szczęście jeszcze nie. A grypa...Nie szczepiłam się do tej pory i się nie zaszczepię. Jakoś średnio ufam w skuteczność akurat tej szczepionki. Tyle jest tych szczepów...Ale jak Twój lekarz zaleca, to w faktycznie może warto.

Ja jutro rano na kłucie jadę. Mam morfologię i mocz ogólny zlecone. Przy okazji zaległy wynik HIV odbiorę, bo jakoś się do tej pory nie złożyło ;).
 
Mój Syn miał dzisiaj pierwsze swoje wystąpienie w przedszkolu ;). Ale w grupie była masakra, bo to najmłodsi i sporo dzieci płakało i był niezły hałas. Adanio zadowolony i jakiś największy. @kwietniówka19 ile ma Adaś wzrostu?

A podsumowując moja dzisiajesza wizytę:
- przytyłam 3 kilo i cytując panią dr „to wszystko co pani mogła przytyć w ciąży” :( postraszyła mnie różnymi konsekwencjami wiec się zabieram za siebie
- anemię mam podobno poważna, wiec za to tez się trzeba zabrać
- pani doktor poleca się jednak zaszczepić, zarówno na grypę jak i na krztusiec, nie proponowała tego, ale ja spytałam, powiedziała ze takie są najnowsze rekomendacje na całym świecie. Ja jeszcze nie wiem co zrobię, i nie chce tez tutaj wywoływać dyskusji, tak Wam wrzucam jako ciekawostkę.
Ciężko tak nic nie przytyć w ciąży.
Nie odważyłabym się szczepić w ciąży. Nie wiem czym szczepią ciężarne, ale po dtp można mieć też krztusiec poszczepienny. I nie ma żadnych badań na ciężarnych. Dla mnie to eksperymenty... I nie wiem czy Ci wspomniała, że nie ma pojedynczej na krztusiec.
 
Ja to jestem niesamowity przypadek. Mierzyliśmy dzisiaj szyjkę, okazało się nagle ze mierzona po linii prostej ma 3,8 cm a dokładnie po linii szyjki ponad 4. Krążek mam założony profilaktycznie. Nie wiem o co chodzi, z pracy zrezygnowałam. Przyjmuje tryb życia oszędny i powinno wszystko być dobrze. Obiecał ze dotrwam do terminu :p. Nie wiem czy nagle po kilkudniowym leżeniu i luteinie się wydłużyła czy co ale jest dobrze.
 
Mój Syn miał dzisiaj pierwsze swoje wystąpienie w przedszkolu ;). Ale w grupie była masakra, bo to najmłodsi i sporo dzieci płakało i był niezły hałas. Adanio zadowolony i jakiś największy. @kwietniówka19 ile ma Adaś wzrostu?

Ciężko tak nic nie przytyć w ciąży.
Nie odważyłabym się szczepić w ciąży. Nie wiem czym szczepią ciężarne, ale po dtp można mieć też krztusiec poszczepienny. I nie ma żadnych badań na ciężarnych. Dla mnie to eksperymenty... I nie wiem czy Ci wspomniała, że nie ma pojedynczej na krztusiec.

To nie chodzi do końca o to ze mam nie przytyć. Ja mam schudnąć. I choć to brzmi niedorzecznie, to takie są najnowsze zalecenia przy wysokim bmi.

A co do szczepionki to jest martwa szczepionka i w ciąży jest tylko jedna dawka. To nie jest to samo czym szczepi się dzieci. Rozmawiałam z koleżanka i u niej zalecali to na szkole rodzenia. Ja wiem ze to jest kontrowersyjne, ale jak na razie wszyscy lekarze których pytam zalecają, wiec najwidoczniej problem krztuśca w Polsce wraca.
 
reklama
To nie chodzi do końca o to ze mam nie przytyć. Ja mam schudnąć. I choć to brzmi niedorzecznie, to takie są najnowsze zalecenia przy wysokim bmi.

A co do szczepionki to jest martwa szczepionka i w ciąży jest tylko jedna dawka. To nie jest to samo czym szczepi się dzieci. Rozmawiałam z koleżanka i u niej zalecali to na szkole rodzenia. Ja wiem ze to jest kontrowersyjne, ale jak na razie wszyscy lekarze których pytam zalecają, wiec najwidoczniej problem krztuśca w Polsce wraca.
A nazwa tej szczepionki? Bo pierwsze słyszę.
 
Do góry