reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2019

Możliwe. Coś na pewno. Pęcherzyk, a może i zarodek. Na serduszko może być za wcześnie, ale kto wie.


Witaj, oczywiście że możesz dołączyć!


Dzisiaj wychodzi ci licząc na piechotę 8+4 licząc tygodnie od 0 do 6 lub 8+5 licząc od 1 do 7. Wy nie liczycie tygodni od OM? To bardzo proste w zwykłym kalendarzu w smartfonie.

Napisalam tak jak powiedzial lekarz, mi wychodzi tak jak Tobie.
 
reklama
.


To, ze ktos ma aparat usg nie znaczy, ze ma do tego kwalifikacje. Tak jak mowie, dzwonilam do poloznej i w moim miescie nikt takich nie ma. Usg na nfz robia 3 owszem, ale to nie sa badania prenatalne takie jak idzie sie prywatnie. Nawet czytalam, ze sprawdza sie w bazie to sie nazywa certyfikat fmf. Jesli sie myle, poprawcie mnie.

Tak certyfikat FMF, Link do: The Fetal Medicine Foundation
Na tej stronie można sprawdzić czy Wasz lekarz ma taki certyfikat.
 
Z tego co czytam to baza fmf jest dla tych specjalistów którzy sami sie tam zapisywali, nie ma tam wszystkich lekarzy specjalistów którzy zdobyli swój tytuł w innych organizacjach czy fundacjach, no chyba ze źle doczytałam
Nie powinno takich informacji o danym lekarzu być w Centralnym Rejestrze Lekarzy RP?
 
Z tego co czytam to baza fmf jest dla tych specjalistów którzy sami sie tam zapisywali, nie ma tam wszystkich lekarzy specjalistów którzy zdobyli swój tytuł w innych organizacjach czy fundacjach, no chyba ze źle doczytałam
Nie powinno takich informacji o danym lekarzu być w Centralnym Rejestrze RP?

Certyfikat fmf jest uznanym standardem w diagnostyce wad genetyczych płodu.
 
Przerażające to jest...
Ja prowadze kolejną ciążę przez NFZ hiszpańskie, na każdym USG jest inny lekarz/lekarka wiec nawet nie ma jak wczesniej sprawdzić, dopiero po fakcie. W sumie to nawet nie wiem czy te USG w 12 tygodniu jest takie jak w Polsce prywatnie genetyczne? Czym sie konkretnie różni? Tutaj sprawdzają kosc nosową, wszystkie konczyny itd jak rowniez przezierność karkową i w połączeniu z badaniem krwi robią triple screening (test PAPPA) i po paru dniach są wyniki. Czy tak to ma wyglądać czy jest to rutynowe i te genetyczne więcej może wykazać?
 
Hmmm to usg w 12tc wykrywa różne wady. Każdy lekarz sprawdza kość nosową, przezierność itd. Jak coś wychodzi nie tak to kierują dalej.

Już powiedzieliśmy mojej rodzinie. Babcia tak jak myślałam, prawie zawał i lament jak dam radę. Że Adam do przedszkola idzie, ja z brzuchem i Miśką mam po niego jeździć i takie tam. Tata powiedział "dwójka to dla Was za mało?" A sami mają trójkę :p A mama się ucieszyła i tak najnormalniej zareagowała. No, ale mam już z głowy.
 
Przerażające to jest...
Ja prowadze kolejną ciążę przez NFZ hiszpańskie, na każdym USG jest inny lekarz/lekarka wiec nawet nie ma jak wczesniej sprawdzić, dopiero po fakcie. W sumie to nawet nie wiem czy te USG w 12 tygodniu jest takie jak w Polsce prywatnie genetyczne? Czym sie konkretnie różni? Tutaj sprawdzają kosc nosową, wszystkie konczyny itd jak rowniez przezierność karkową i w połączeniu z badaniem krwi robią triple screening (test PAPPA) i po paru dniach są wyniki. Czy tak to ma wyglądać czy jest to rutynowe i te genetyczne więcej może wykazać?
Pappa robią ze wskazań. Czyli ten wiek i wywiad. Albo jak się chce na własną rękę.
 
reklama
.
Hmmm to usg w 12tc wykrywa różne wady. Każdy lekarz sprawdza kość nosową, przezierność itd. Jak coś wychodzi nie tak to kierują dalej.

Już powiedzieliśmy mojej rodzinie. Babcia tak jak myślałam, prawie zawał i lament jak dam radę. Że Adam do przedszkola idzie, ja z brzuchem i Miśką mam po niego jeździć i takie tam. Tata powiedział "dwójka to dla Was za mało?" A sami mają trójkę :p A mama się ucieszyła i tak najnormalniej zareagowała. No, ale mam już z głowy.

Wiec juz kolejna ulga za Toba :)
 
Do góry