reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2019

madagos witaj! Spokojnej ciąży. [emoji4]
Mujer gratulacje i witamy!

Ja wreszcie mam objaw ciąży! Piersi mnie mrowią jak jasna...
A i mam pytanie. Dużo z Was wspomina o usg genetycznym. Czy to jest badanie dla każdej ciężarnej? Bo ja nie miałam w pierwszej ciąży...
Joanna24 to moze byc dopiero poczatek objawow :-) :).
Usg genetyczne to jest to gdzie sprawdzaja obecnosc kosci nosowej i przeziernosc karkowa. Tak jak juz kolezanka wyzej napisala miedzy 11 a 14 tygodniem ciazy. Jak cos zle wychodzi to wtedy sie robi dodatkowe badania, jakies testy PAPPA, amniopunkcje. W pierwszej ciazy nie mialam tego usg. W drugiej mialam.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Ja w pierwszej ciazy miałam to USG w 12 tygodniu, było już widać dzieciątko w całej okazałości jak sobie skacze, a ja tego nie czulam :p dodatkowo wszystkie testy, na HIV, na zespół Downa i inne schorzenia tego typu
 
Jak myślicie , jeśli w mojej pracy są dni , w których pracujemy po 12 godzin , to praca po 8 godzin dziennie będzie obowiązywała mnie dopiero po otrzymaniu zaświadczenia od ginekologa ? Czy ustne powiadomienie o ciąży też ma jakieś znaczenie ?
 
Jak myślicie , jeśli w mojej pracy są dni , w których pracujemy po 12 godzin , to praca po 8 godzin dziennie będzie obowiązywała mnie dopiero po otrzymaniu zaświadczenia od ginekologa ? Czy ustne powiadomienie o ciąży też ma jakieś znaczenie ?
U mnie np zmiany max 8-godzinne będę mieć teraz po powrocie do pracy. Nie miałam niczego takiego jak byłam w ciąży. Jedynie mogłam liczyć na to że kierowniczka która wiedziała o ciąży będzie mieć rozpisywać na krótkie zmiany. Na początku wystarczyło ustne poinformowanie. Ale myślę że skoro u Ciebie jest o tyle dobrze że już możesz mieć krótsze zmiany to będą chcieli zaświadczenia
 
Właśnie w tym problem , że wizytę u ginekologa mam dopiero za kilka tygodni. A pracować w tym systemie muszę już teraz ... A czuje się średnio , zasypiam na stojąco w ciągu dnia
 
Właśnie w tym problem , że wizytę u ginekologa mam dopiero za kilka tygodni. A pracować w tym systemie muszę już teraz ... A czuje się średnio , zasypiam na stojąco w ciągu dnia
A jakbyś poszła do rodzinnego lekarza? On też może Ci wypisać takie zaświadczenie, powiesz mu że z lekarzem jest tak a nie inaczej i myślę że będzie dobrze. No chyba że masz jakiegoś lekarza innego który by Cię przyjął wcześniej?
 
Hej dziewczynki :) jak mija Wam weekend ??

Tyle nas się tu zrobiło , że ja już wszystkich nie pamiętam i dziś rano rozkminiałam jakie nazwy nowych osób i niewiele mi się przypomniało, ale te nowe dziewczyny co w niedługim czasie do nas przyszły , napiszcie z jakich województw jesteście ? :D
 
Hej dziewczynki :) jak mija Wam weekend ??

Tyle nas się tu zrobiło , że ja już wszystkich nie pamiętam i dziś rano rozkminiałam jakie nazwy nowych osób i niewiele mi się przypomniało, ale te nowe dziewczyny co w niedługim czasie do nas przyszły , napiszcie z jakich województw jesteście ? :D
Hej hej [emoji4] u mnie dzisiaj intensywnie mamy w mieście pokazy lotnicze więc pewnie się wybierzemy, do tego zakupy, obiad, sprzątanie, i o może grill wieczorem [emoji4]
 
Ja jestem z Warszawy. Dzisiaj przyjeżdża do mnie rodzina i średnio mi się to teraz widzi. Nic mi się nie chcę, a trzeba ogarnąć dom i zająć się gośćmi. Pewnie z tydzień będą. Na działkę też się wybierzemy, bo u nas upał.
 
reklama
Do góry