reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Kwietniowe mamy 2019

W poniedzialek ide na wizyte i robie badania z krwi. Umowilam sie do lekarza pracujacego w tym 'szpitalu' na poczatek pazdziernika, bardzo polecany.. jak go zobaczylam to chyba juz juz wiem dlaczego.. wyglada jak top model :/ wstyd mi bedzie do niego isc haha. Zobaczymy co bedzie w poniedzialek 11t, a ja nie mam karty ciazy.
 
reklama
@liczba nie przejmuj się :D to tylko lekarz, przynajmniej będziesz bardziej nawilzona dlaczego nie masz jeszcze karty? Ile wizyt za Tobą i w ktrocyh tc?

W 5 ,8 i 10. Najpierw puste jajo, pozniej wizyta.prywatna i mowila, zeby poczekac zaloza mi jak pojde na nfz, w czasie wizyty szpital i przepadla... Wiec nie mam ani badan ani karty ciazy. Jeszcze wrocily mi bole brzucha sprzed ciazy,, nie wiem to wrzody czy jelita... Wykoncze sie juz nerwowo
 
Pytanie do dziewczyn mających już starsze dzieci jaki macie plan poinformowania ich o fakcie pojawienia się rodzeństwa. I jak potem poradzić sobie z zazdrością?
U mnie jest 16 miesięcy różnicy między dziećmi. Zazdrości nigdy nie było. Poświęcałam bardzo dużo czasu starszakowi. Już kilka dni po porodzie szłam tylko z nim przed blok grać w piłkę. Mąż był z małą i w razie co miał dzwonić, bo mała kp. Co ważne, nigdy nie faworyzować. I nie mówić "ustąp, bo jest młodsze", "jesteś starszy, bądź mądrzejszy" i tego typu. Od początku traktowałam ich na równi. Jak młodsza uderzyła starszego to nigdy nie mówiłam, że jest malutka, więc może. Od początku zwracałam jej uwagę i tłumaczyłam. Tak samo jak zabierała mu zabawki, kazałam oddać. Dobrze jest jeszcze nie mówić bądź cicho, bo dzidzia śpi czy je itd. Bo dziecko będzie czuło ten nacisk, że wszystko przez młodszego. No i dużo tulić i całować starszaki ;) Będzie dobrze :)
 
@liczba ty to masz przygody z tą ciążą. Ciągle coś... te bóle brzucha to pewnie przez stres.

Od zawsze mialam problemy z ukladem pokarmowym. Teraz sie nasililo. Ale juz nie boli jak na @, przeszlo po tych lekach. Mam nadzieje, ze jeszcze jakis czas i zrobi sie spokojniej, ten szpital dobrze na mnie nie wplynal.
 
W 5 ,8 i 10. Najpierw puste jajo, pozniej wizyta.prywatna i mowila, zeby poczekac zaloza mi jak pojde na nfz, w czasie wizyty szpital i przepadla... Wiec nie mam ani badan ani karty ciazy. Jeszcze wrocily mi bole brzucha sprzed ciazy,, nie wiem to wrzody czy jelita... Wykoncze sie juz nerwowo
Kurcze szkoda bo to już czas na wszystkie badania z morfologii, różyczek, toxoplazmoza i inne bajery. Mnie od codziennych wymiotow i torsji boli cały brzuch a nawet żebra :D ale hmm poki sa to sie ciesze, choć nie ukrywam że marzę o 12 tygodniu i odpuszczeniu objawów.
 
Co do twardnienia brzucha to sprawa indywidualna. Ja mam tylozgicie i odstajaca kosc ognowa, moje @ to zawsze ketanol, wolne od pracy i zwijanie się z bolu więc obecne bóle są u mnie normalne [emoji14] zauwazylam ze pobolewa jak się źle uloze, krzywo siedzę, często wstaje i siadam itp wtedy mam chwilę bolesne. Musimy zwolnić tempo, robić wszystko powoli i uważać :) jeśli czujesz niepokój to jedź na ip. Ja mam kontrolnie wizytę u dodatkowego ginekologa w piątek z powodu pleców, które moja babeczka zignorowała i nawet nie zrobiła mi badania...
Pociesze Cie z tym tylozgieciem, czasem sie ono cofa po porodzie. Mnie to spotkalo:)
W poniedzialek ide na wizyte i robie badania z krwi. Umowilam sie do lekarza pracujacego w tym 'szpitalu' na poczatek pazdziernika, bardzo polecany.. jak go zobaczylam to chyba juz juz wiem dlaczego.. wyglada jak top model :/ wstyd mi bedzie do niego isc haha. Zobaczymy co bedzie w poniedzialek 11t, a ja nie mam karty ciazy.
Biedna jestes... ile w szpitalu spedzilas dni?

Chyba podjade na ip, bo leze od dwoch godzin, wzielam no spe, magnez a skurcze dalej lapia co jakis czas.
 
Pociesze Cie z tym tylozgieciem, czasem sie ono cofa po porodzie. Mnie to spotkalo:)Biedna jestes... ile w szpitalu spedzilas dni?

Chyba podjade na ip, bo leze od dwoch godzin, wzielam no spe, magnez a skurcze dalej lapia co jakis czas.
Połóż się na lewy bok, poduszka między nogi - mi pomaga.
 
reklama
Do góry