reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2019

reklama
Cześć, w poniedziałek miałam termin @, cykle 30 dni, dziś 33dc i nic. Od kilku dni brzuch boli jak na @ w sumie to od tygodnia, a ta nie przychodzi, test wczoraj wyszedł mi negatywny. Jutro chyba znowu spróbuje testować jak nic się nie zmieni. Mamy już córkę i bardzo byśmy się ucieszyli na kolejne bobo :)
Myślicie, że jest szansa na dwie kreski jeszcze?

Witaj Mama :)
A może warto by było zrobić bętę? I wszystko będzie jasne ? :)
 
Co do wieku to prawda. Nie ma znaczenia. Bliska mi osoba miała chore dziecko. Genetyk powiedział, że najwięcej to właśnie 27-29 lat. Ale myślę, że to kwestia statystyk. Wtedy najczęściej zachodzimy w ciążę.
 
@porcelana to, że lekarze chcą dla nas jak najlepiej to bym polenizowała. Ogólnie im nie ufam. Lekarze też różnie podchodzą do suplementów. Mój ginekolog nie był za nimi. Ale przecież każda robi jak uważa. I to, że trzeba zarabiać miliony, aby lepiej jeść to tylko wymówka. Zawsze brokuł będzie lepszy niż snikers. Wystarczy tak naprawdę odstawić cukier, jeść więcej warzyw i owoców. Po prostu nie jeść syfu, nie trzeba być milionerem.
Jest u mnie teraz rodzina. 7 latek pije tylko cole, je tylko parówki, czasem zupkę chińską. Dla mnie dramat, ona nie widzi problemu.
Niektórzy uważają mnie za ekosreko, bo nie truję dzieci. Ale cóż poradzisz [emoji14]
Nawet kiedyś sprawdzałam czynniki powodujące raka. Było kilka rzeczy i co mnie wtedy zdziwiło i trochę zszokowało było między innymi multiwitaminy.
Suplementom mówię nie, wyniki mam idealne, dzieci zdrowe, bez żadnych problemów. Jedyne co to wit d, ale czysta. Bo ona jest dla nas mega ważna.
Ja z tych nawiedzonych, przyzwyczaicie się :D
Nie, no z tym 7-latkiem to gruba przesada... W życiu bym dziecku nie pozwoliła na takie odżywianie się!!! Blee, sama takich rzeczy nie lubię i mogłabym się tylko sałatkami, kaszami itp zajadać, ale narzeczony znowu lubi konkrety i czasami też się skuszę niestety.
No widzisz, nie ma reguły po prostu[emoji6] Ja np kilka razy potwierdziłam u siebie badaniami krwi, że jakiś suplement mi pomógł. No i też jestem zdrowa [emoji5]
A jakie masz podejście do szczepień?
 
@Dżasta teoretycznie zaleca się w I trymestrze.
Jak kogoś interesuje gdzie jest najwięcej kwasu foliowego
Zawartość folianów (μg/100 g produktu)

Warzywa

soja - 360
szpinak - 193
szparagi - 150
bób - 145
brukselka - 130
brokuły - 119
groszek zielony - 90

Owoce

pomarańcza - 30
sok pomarańczowy - 24
banany - 22
jabłka - 6

Produkty zbożowe
otręby pszenne - 80chleb razowy - 52

Produkty mięsne
wątróbka kurza - 590
wątroba wołowa - 33

jajka kurze - 65
 
Teściowa się zlitowała i zabrała dzieci na lody, ja mam chwilę wytchnienia. Ale dzisiaj dały mi w kość.
Jakie macie relacje z Teściową?
 
Ale jak już pytasz to jestem kompletną przeciwniczką szczepień w pierwszej dobie. Nie mogę pójść nak można szczepić dziecko zaraz po urodzeniu, nic o nim nie wiedząc. Syn był zaszczepiony, potem się okazało, że ma infekcje i duże crp. Nie mogę do dziś tego sobie darować. Ale byłam zielona. Dobrze, że nic się nie stało. Jestem też przeciwniczką kombajnów, a ciężko zaszczepić pojedynczo. Nikt tego nie praktykuje. No i jestem też przeciwniczką szczepienia na różniaste koki i straczki. Różyczkę czy świnkę też wolałabym, aby dzieci przeszły. Temat rzeka i zwykle robi się gównoburza ;)
 
reklama
Do góry