reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2019

Tak z szyjka jest ok ostatnio na USG miałam sprawdzane a tak co wizytę na fotelu :)
A badalas szyjkę? Bo ja miałam podobne objawy, bez bólów pleców, właśnie przy skracającej się szyjce. Miałam właśnie straszne uczycie rwania/rozciągania w pachwinach i w kroczu-ale tez lekarze mówią ze to zupełnie normalne objawy bo rozciąga się macica i rośnie
 
reklama
A powiedz, jaki masaż jest bezpieczny na tym etapie? Bo ja przed ciąża już miałam trochę problemów i czasem korzystałam z masazy i duża ulgę przynosiły, a teraz to sobie tak marzę żeby mi się znowu przydał, ale bardzo się boję, że masaz okolic krzyża to może jakieś skurcze wywołać... jakbym wiedziała czego unikać to nawet i męża bym mogła poprosić, ale wlasnie nie wiem jak taki masaż ma wyglądać dla ciezarnej
Jak masz dobrego fizjoterapełte to na pewno dobierze odpowiedni masaż dla kobiety w ciąży. Lekarze nawet zalecają żeby teraz ratować kręgosłup od razu jak boli bo później będzie Nam coraz ciężej... Możesz od lekarza rodzinnego dostać skierowanie na cito do ośrodka rehabilitacyjnego o zapisać się na masaże a w Naszym przypadku nie powinnaś długo czekać :)
 
Jak masz dobrego fizjoterapełte to na pewno dobierze odpowiedni masaż dla kobiety w ciąży. Lekarze nawet zalecają żeby teraz ratować kręgosłup od razu jak boli bo później będzie Nam coraz ciężej... Możesz od lekarza rodzinnego dostać skierowanie na cito do ośrodka rehabilitacyjnego o zapisać się na masaże a w Naszym przypadku nie powinnaś długo czekać :)
Dobry pomysł, dziękuję za podpowiedz :)
 
Ja chodze Wlansie do fizjoterapeutu raz w tygodniu :)
Zaczęło się Wlansie od strasznych boli w okolicy kości krzyżowej, drętwieja mi nogi w nocy na zmianę zależy na którym boku leżę... zaczęłam czytać i szukać i okazuje ze większość gabinetów masażu ma specjalne dla kobiet w ciazy i byłam zdziwiona powiem szczerze w Bielsku-Białej są również fizjoterapeuci którzy oferują takie usługi - ja znalazłam i na szczęście mam ulgę. Mam tez zalecenia do ćwiczeń w domu i jest troszkę lepiej.
 
domyślam się że jeśli dostaje skierowanie w ciąży, to rehabilitacja też jest traktowana jako specjalista według ustawy za życiem.. hmm, no ciekawe. w sumie nie głupie, bo powoli ciężko mi się siedzi, jeśli nie mogę się o nic z tyłu oprzeć, boli mnie kurde. a klucie w dole mam co parę dni, na szczęście nie jest to takie stałe ale już co 2 dzień się zdarza, a fakt, że będzie coraz gorzej..
 
reklama
Do góry