reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Kwietniowe mamy 2019

Gratuluje udanych wizyt!! :)

Ja mam ciążę wysokiego ryzyka, a wizyty mam co 4 tygodnie, jeśli coś się dzieje to mam przedzwonic do lekarza i mam info od niego co robić, czy jechać na oddział itp.

Od przyszłego tygodnia przysługuje polozna z NFZ która odwiedza mnie w domu, omawiamy każdy etap ciazy/porodu/połogu opieki dziecka. Pani również jest doradcą laktacyjnym i ma szkole rodzenia. Także wszystko w jednym :) jest dostępna pod telefonem dzień i noc i również można z nią konsultować wszelkie problemy, mogę również ta Pania "wynajac" aby była w trakcie porodu.

Krew robiłam przed ślubem i kazano mi ta kartkę zalaminowac aby się nie zniszczyła i ma mi służyć aż nie zginie :p

Zrobilam wczoraj ciasto Ala'Kinder maxi king. Wyszło mega słodkie :D zjadłam kawałek, a młody to chyba mi zaraz wyskoczy z brzucha. Cały brzuch mi faluje :D
 
reklama
Pytanie do mam! Czy kupujecie do prania jakieś środki typowo dla dzieci? Proszki czy płyny? Myślałam żeby przeprac to co mam, ale się zastanawiam w czym? Do kolorów używam żelu do prania z Persila, do bialego proszek z Persila. Płyn do płukania Softlan. Dostalam niedawno jakieś próbki z lovela dla dzieci i znam tylko ta markę.
 
Pytanie do mam! Czy kupujecie do prania jakieś środki typowo dla dzieci? Proszki czy płyny? Myślałam żeby przeprac to co mam, ale się zastanawiam w czym? Do kolorów używam żelu do prania z Persila, do bialego proszek z Persila. Płyn do płukania Softlan. Dostalam niedawno jakieś próbki z lovela dla dzieci i znam tylko ta markę.
Dla noworodkow dobry jest Bialy Jelen
 
Pytanie do mam! Czy kupujecie do prania jakieś środki typowo dla dzieci? Proszki czy płyny? Myślałam żeby przeprac to co mam, ale się zastanawiam w czym? Do kolorów używam żelu do prania z Persila, do bialego proszek z Persila. Płyn do płukania Softlan. Dostalam niedawno jakieś próbki z lovela dla dzieci i znam tylko ta markę.

Na stronie szpitala u mnie jest i to ze do szpitala wszystko ma być wyprane w płatkach mydlanych, chociaż tez myśle bardziej o tej loveli.
 
Gratuluje udanych wizyt!! :)

Ja mam ciążę wysokiego ryzyka, a wizyty mam co 4 tygodnie, jeśli coś się dzieje to mam przedzwonic do lekarza i mam info od niego co robić, czy jechać na oddział itp.

Od przyszłego tygodnia przysługuje polozna z NFZ która odwiedza mnie w domu, omawiamy każdy etap ciazy/porodu/połogu opieki dziecka. Pani również jest doradcą laktacyjnym i ma szkole rodzenia. Także wszystko w jednym :) jest dostępna pod telefonem dzień i noc i również można z nią konsultować wszelkie problemy, mogę również ta Pania "wynajac" aby była w trakcie porodu.

Krew robiłam przed ślubem i kazano mi ta kartkę zalaminowac aby się nie zniszczyła i ma mi służyć aż nie zginie :p

Zrobilam wczoraj ciasto Ala'Kinder maxi king. Wyszło mega słodkie :D zjadłam kawałek, a młody to chyba mi zaraz wyskoczy z brzucha. Cały brzuch mi faluje :D
Podrzucisz przepis? To jest bez pieczenia? szukam sprawdzonego :)
 
Pytanie do mam! Czy kupujecie do prania jakieś środki typowo dla dzieci? Proszki czy płyny? Myślałam żeby przeprac to co mam, ale się zastanawiam w czym? Do kolorów używam żelu do prania z Persila, do bialego proszek z Persila. Płyn do płukania Softlan. Dostalam niedawno jakieś próbki z lovela dla dzieci i znam tylko ta markę.
Ja mialam kilka dla dzieci. Lovela, dzidziuś, coś tam jeszcze. Zależy od promocji.
Piore w tym bo młody jest wiecznie wysypany. Ma uczulenie ale czekam do 3 roku życia żeby zrobić testy.
 
Gratuluje udanych wizyt!! :)

Ja mam ciążę wysokiego ryzyka, a wizyty mam co 4 tygodnie, jeśli coś się dzieje to mam przedzwonic do lekarza i mam info od niego co robić, czy jechać na oddział itp.

Od przyszłego tygodnia przysługuje polozna z NFZ która odwiedza mnie w domu, omawiamy każdy etap ciazy/porodu/połogu opieki dziecka. Pani również jest doradcą laktacyjnym i ma szkole rodzenia. Także wszystko w jednym :) jest dostępna pod telefonem dzień i noc i również można z nią konsultować wszelkie problemy, mogę również ta Pania "wynajac" aby była w trakcie porodu.

Krew robiłam przed ślubem i kazano mi ta kartkę zalaminowac aby się nie zniszczyła i ma mi służyć aż nie zginie :p

Zrobilam wczoraj ciasto Ala'Kinder maxi king. Wyszło mega słodkie :D zjadłam kawałek, a młody to chyba mi zaraz wyskoczy z brzucha. Cały brzuch mi faluje :D

Jak to jest z ta polozna na nfz ?
 
Jak to jest z ta polozna na nfz ?

Ja poszłam do mojej przychodni POZ. Jeśli maja położna to możesz u niej złożyć deklaracje (tak jak u lekarza pierwszego kontaktu). U mnie akurat nie maja, ale dostałam wizytówkę do pani z mojej okolicy. Chyba dobrze, żeby to był ktoś, kto działa w pobliżu, bo podobno one nie specjalnie chcą daleko dojeżdżać. Ta moja jest dodatkowo doradca laktacyjnym, chociaż tego już NFZ nie obejmuje.
 
reklama
Podrzucisz przepis? To jest bez pieczenia? szukam sprawdzonego :)
Przepis ze Youtube :D wg mnie nie powinno się dodawać tam ani grama cukru pudru bo wszystko jest nieziemsko słodkie. Jeśli chodzi o roztapianie czekolad to lepiej delikatnie podgrzać maslo/śmietankę i zdjąć z gazu żeby ładnie rozpuścić wszystko :) w opisie na Youtube masz dokładnie proporcje podane

Jak to jest z ta polozna na nfz ?
Ja mam do swojej przychodni przypisana jakąś z której nie chciałam korzystać, popytalam w miescie na forum o polecenie jakiejs sympatycznej poloznej, obdzwonilam Panie, wybralam jedną i ona daje deklarację zmiany Położnej i zalatwia wszystko ;)
 
Do góry